Search site

Contact

ANITA BALEJÍKOVÁ

nitakimuri@azet.sk

 

ĎAKUJEME VŠETKÝM, KTORÍ NEVÁHALI POMôCŤ: 

Markéta B., Praha

Slavomír B., Gerlachov  

Michal P., Ústí nad Labem

Peter K., Nové Zámky

Tibor P, Trnava

Milan N., Praha

Milena N., Praha

Jitka T., Moravské Budějovice

Martina B., Třebíč

Květka D., Praha

Šárka J., Blížkovice

PROJEKT "RUKA V RUKE"

Autor projektu: ANITA BALEJÍKOVÁ

Cieľ projektu: 

PODAŤ POMOCNÚ RUKU TÝM JAMAJČANOM, KTORÝM NEPOMÁHA ŠTÁT

DETI V SIROTINCOCH V KINGSTONE 

Jamajská spoločnosť odvrhuje fyzicky, alebo mentálne postihnutých jedincov a ich osud končí krátko po narodení práve v sirotincoch. Takisto tu končia deti maloletých rodičov, ktorí sa o ne nedokážu postarať, ďalej deti prostitútok, narkomanov, i deti, ktorých rodičov zastrelili pri pouličných prestrelkách. O adopciu týchto detí nikto nejaví záujem. 

OD ROKU 2007 PRAVIDELNE NOSÍME HRAČKY DEŤOM DO SIROTINCOV V KINGSTONE 

Použité hračky (ale stále v zánovnom stave) kupujeme v našich second-handoch a pridávame k nim hračky (zánovné, i čistonové) od našich priateľov a známych, ktorí nám ich dávajú do daru. Ide najmä o plyšové hračky, spoločenské a logické hry - keďže na Jamajke sú v každej rodine peniaze potrebné na jedlo, na hračky pre deti tam ľuďom zvyšné doláre skrátka nezostávajú. Deti nevedia, čo je to mať hračky a kočík/buggina, detská postieľka, ba i obyčajný cumlík sú považované za LUXUS, ktorý je pre Jamajčanov skrátka nedosiahnuteľný! 5 euro, ktoré my bežne minieme na hlúposti, sú pre Jamajčanov obživou na niekoľko dní!!!

Na Jamajke neexistujú ŽIADNE materské dávky, žiadne materské prídavky, a ani otcovia nie sú viazaní platiť na svoje deti výživné. 

Do tohto projektu aktívne zapájame aj našich turistov a dovolenkárov - a pokiaľ sa chystáte na Jamajku, budeme mať o Vás podstatne lepší obraz, ak budete ochotní aspoň trošku pomôcť aj Vy. Stačí vziať z domu aspoň zopár malých hračiek, ktoré Vaši potomkovia už nepotrebujú, alebo ich kúpite za pár eur vo výpredaji, poteší aj balíček cukríkov k tomu. Finančné obnosy sú neprijateľné - na Jamajke by skončili vo vreckách nesprávnych ľudí... Uvítame však, ak by ste boli ochotní investovať nejakú tú menšiu sumu na nákup plienok (aby ste ich nemuseli vláčiť cez pol zemegule, plienky kupujeme spolu s Vami priamo na JAM)