Vyhľadávanie

Kontakt

ANITA BALEJÍKOVÁ

nitakimuri@azet.sk

Hoci v súčasnosti je Jahodový vŕšok majetkom Chrisa Blackwella, producenta mnohých speváckych hviezd, zakladateľkou bola anglická kráľovská rodina ešte v osemnástom storočí. Aristokrati skrátka potrebovali reprezentatívne miesto, kde by si mohli pozývať seberovných... Aby zúžitkovali tunajšiu úrodnú pôdu, začali s pestovaním kávy, sladkého hrášku, broskýň, malín a, pravdaže, jahôd. Len čo rastliny zakvitli a objavili sa prvé plody, celý kopec rozvoniaval jahodami a na základe tejto skutočnosti vznikol aj názov celej usadlosti. Hlavným problémom bol nedostatok elektriny a zlá prístupnosť – jediným spôsobom dopravy boli kone. Domnievam sa, že práve preto Jahodový vŕšok toľkokrát zmenil majiteľa. Vystriedali sa tu najzámožnejšie jamajské rodiny, niektoré zaviedli nové móresy, ktoré pretrvávajú dodnes. A po atentáte sa tu zotavoval aj slávny Bob Marley.

STRAWBERRY HILL

Záznamy: 1 - 7 zo 29
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

stránka je v procese renovácie a dostupná bude v dohľadnej dobe. Ďakujem za porozumenie.

JAHODOVÝ VŔŠOK, Blue Mountains - NAJLUXUSNEJŠÍ

/v prípade záujmu o ubytovanie kontaktujte mailom: nitakimuri@azet.sk/
 
Toto je bez konkurencie najväčšia lahôdka pre všetkých fajnšmekrov, ktorí by radi pobudli pár dní v hlavnom meste. Ja, tak i všetci tí, ktorí so mnou toto dychvyrážajúce miesto vysoko v horách Blue Mountains navštívili, Vám potvrdia, že Jahodový vŕšok je skrátka nadovšetko.

Luxusný, utajený rezort s parádnym výhľadom na hory Blue Mountains, Kingston, prístav Port Royal a more, vlastní producent Chris Blackwell a hosťami tu bývajú členovia Anglickej kráľovskej rodiny, takisto známe hviezdy Hollywoodu, herci, modelky. smotánka... 

Toto priam mysteriózne miesto oddychu a "Nebeského pokoja" odporúčam všetkým náročným dovolenkárom, ktorí si chcú dovolenku na Jamajke vychutnať absolútne nikým nerušení, v dokonalom luxuse s dokonalým servisom, ďaleko od rušných pláží a miest. Rozmaznávaní budete tak skvelou kuchyňou, i blahodarnými masážami. Personál sa tu k hosťom správa akoby k členom Anglickej kráľovskej rodiny - a veru, nečudujte sa, ak sa pri Vás v bazéne náhodou objaví Princ Charles! 

Do centra Kingstonu sa dostanete za polhodinu - k dispozícii je Vám Bob Marley Múzeum, obrovská botanická záhrada, nádherná historická vila Devon House, i supermoderné nákupné stredisko Sovereign. 

 
 
 
 
 
 
POBYT NA JAHODOVOM VŔŠKU JE MOŽNÉ SPOJIŤ S FANTASTICKÝM VYHLIADKOVÝM LETOM HELIKOPTÉROU