Vyhledávání

Kontakt

JAMAICANITA
KINGSTON Jamaica W.I.

info@jamajkanita.sk

 

POZRITE SI NÁŠ DÍL O JAMAJCE TU V ARCHÍVE STV:

www.rtvs.sk/televizia/archiv/14301/182709#102

Jamajka Cestou necestou

ASPOŇ ZOPÁR REAKCIÍ Z FB CESTOU NECESTOU NA NÁŠ DÍL O JAMAJCE:

Michal Melich: Odporúčam, treba pozerať! :) Výborná Anita Chica Nita na Jamajke :). Bolo úplne vidieť, ako Jamajku miluje. Ako aj napriek tomu, že život tam - vzhľadom na hospodárske výsledky, nezamestnanosť a spomínanú kriminalitu - je pre obyvateľov na niektorých miestach veľmi náročný, zamilovala si mentalitu ľudí, vyhovuje jej a je tam šťastná. A taká bola aj táto časť - šťastná a usmievavá :) 

Anita nám ponúkla naozaj skvelý pohľad na tradičné a miestne špeciality, ktoré sú pre Jamajku typické a najmä pohľad na Jamajku ako celok. Priblížila nám rastafariánstvo, o ktorom má tiež veľa ľudí skreslené predstavy, jeho naviazanosť na prírodu a využívanie jej plodov. Fakt to bolo super!

Pre veľa ľudí je Jamajka synonymom maximálnej pohody. Jej poloha, Bob Marley, reggae, ganja - to všetko ľuďom evokuje, že je to raj na Zemi. Aj keď to je v realite trochu zložitejšie a asi nie tak idylické, tak Anita aspoň mňa presvedčila, že je to úžasná krajina, ktorú sa určite oplatí navštíviť."

***

Erika Szabová Bendová: "Táto časť bola perfektná! Anita to podľa mňa celé profesionálne odmoderovala a tým sme sa aj veľa dozvedeli." 

***

Eva Kocunova Makovnikova: "Pozrela som si to aj druhý krát,také dobré to bolo!Všetky časti sú super,ale určite najlepšie sú také,kde tí ľudia žijú v krajine tak dlho,ako Anita."

***

Jana Magdova: "Tak ako vždy výborný diel. Pozerali sme so zaujatím. Bolo zaujímavé vidieť ako žijú ľudia na Jamajke, čo jedia, ako sa správajú, aj ako to tam vyzerá. Super! Sprievodkyňa bola tiež veľmi príjemná, reláciou pekne sprevádzala. Ďakujem" 

***

Danka Koscova: "Jej klobúk dole bola to skvelá časť!"

***

Martina Zubadlo Hornakova: "Anita.. nadherny clovek! Absolutne hmatatelne dobro ide z tej obrazovky."

***

Marian Ďurčo: "Skvela cast! Prijemna, uvolnena, super sprievodcovia a hlavne nemainstreamove zakutia ostrova. Taketo casti doslova hlcem :-) super praca!"

***
 

Jamajka Cestou necestou je gastronomický cestopis, v ktorom navštívime zaujímavých Slovákov dlhodobo žijúcich v zahraničí

Pořad "Cestománie“ se od 14. září 2004 přesunula na obrazovku nejúspěšnější české komerční televize NOVA pod novým názvem "Nová Cestománie". První český cestopisný magazín si vydobyl pozici jednoho z nejúspěšnějších pořadů veřejnoprávní televize (zde v kategorii dokumentárních pořadů nad 20 minut obsadila v roce 2003 všech prvních deset míst ve sledovanosti výhradně „Cestománie“)

NÁŠ DÍL O JAMAJCE, "KDYŽ PROMLUVÍ REGGAE" VE VIDEU: