Vyhledávání

Kontakt

JAMAICANITA
KINGSTON Jamaica W.I.

info@jamajkanita.sk

POZRITE SI VIDEO, AKO VÁM ĽAHKO DOKÁŽU NA BANKOMATE NASKENOVAŤ ÚDAJE NA KARTE!!! Minutáž 1:33 - často sa to odhaliť vôbec nedá! PRETO JE DôLEŽITÉ VEDIEŤ, KTORÉ KONKRĚTNE BANKOMATY MAJÚ ZLODEJI POD PALCOM NAJČASTEJŠIE (viac v mojom ITINERÁRI)

Jamajka je marihuana legálna legalizovaná

pujčení auta na Jamajke

sexturizmus na Jamajke

jamajka pohlavné choroby hiv

 

5 NAJČASTEJŠÍCH SEXUÁLNE PRENOSNÝCH CHORôB MEDZI JAMAJČANMI: 

HPV, Genitálny herpes, Trichomoniáza, Kvapavka a Chlamýdie

"Kto chce plávať so žralokmi, nesmie krvácať - inak ho zožerú!"

10 NAJVäČŠÍCH A NAJČASTEJŠÍCH NEBEZPEČENSTIEV, KTORÉ VÁM HROZIA NA JAMAJKE

 

Jamajke sa od istého času vyhýba väčšina Slovenských a Českých cestovných kancelárií a hromadne ju škrtajú zo svojej ponuky dovolenkových destinácií, čo považujem za nesmiernu škodu. Ak sa viete správať rozumne a ste disciplinovaní, na tomto úžasnom ostrove Vám nič vážne hroziť nebude.

 

1. Nenoste pri sebe zásoby drog (akýchkoľvek) – napriek tomu, že napríklad ganju (marihuanu) na ostrove fajčí množstvo mužov, jej prechovávanie je U BELOCHOV stále ilegálne!  (funguje tu dobre organizovaná mafia, ktorá Vás spoľahlivo udá)

2. Ak sa zveríte do rúk pofidérnym touroperátorom (Jamajským, ale i cudzincom, ktorí sa rozhodli žiť na Jamajke a sú bez peňazí...), ktorí Vám s Hollywoodskym úsmevom sľubujú hory-doly za nízku cenu, vedzte, že v konečnom dôsledku Vás parádne ošklbú o kopu peňazí a na oplátku Vám ponúkajú len výlety mizernej zážitkovej hodnoty. Navyše - v gro prípadoch Jamajku absolútne ani nepoznajú (tak Jamajčania, ako aj cudzinci) a vystavujú Vás zbytočnému riziku a vážnym nebezpečenstvám!

3. Nebuďte k domorodcom, ktorí Vás oslovia, arogantní! Sú obzvlášť citliví na to, ak nimi nejaký beloch pohŕda a takéto konfrontácie často vyústia do fyzického násilia! Je to VŽDY o ľuďoch - ako sa správate, aký dojem budíte v ostatných, na aké miesta chodíte, čomu holdujete, čo vystavujete na obdiv, s akými ľuďmi sa stretávate atd. V gro prípadoch Vás ani na JAM nezabijú len tak pre nič za nič.. 

4. Ak použijete na výber svojich peňazí NESPRÁVNY bankomat, ktorý zlodeji pravidelne napájajú na skenery, s peniazmi na Vašom účte sa môžete na 100% rozlúčiť...

5. Ak sa rozhodnete dať svoje telefónne číslo náhodným známym, rátajte s tým že sa možno stanete obeťou scammingu!

6. Prenájom auta síce nie je drahá záležitosť, ale v konečnom dôsledku Vás môže vyjsť poriadne draho! Máloktorý cudzinec dokáže bezpečne šoférovať v dopravnom chaose, ktorý tu vládne a v ktorom Jamajskí šoféri jazdia bezohľadne a príliš rýchlo ako na pretekoch Formuly 1... Navyše, jazdí sa tu ako v Anglicku – po ľavej strane, dopravných značiek je málo a platí pravidlo silnejšieho klaksónu.

7. Nehrajte sa na hrdinu a nesnažte sa „objavovať“ na vlastnú päsť "určité štvrte" Kingstonu a Mobay! Belosi v „ICH“ štvrti skrátka nemajú čo hľadať!

8. NIKDY nefotografujte/nefilmujte domorodcov bez toho, aby ste si najskôr vypýtali ich súhlas! Sú na to prehnane agresívni! 

9. Ak zatúžite po sexuálnom dobrodružstve s domorodcami, vo vlastnom záujme sa chráňte a použite kondóm! Aj zdravo vyzerajúci domorodec môže disponovať nejakou nepríjemnou pohlavnou chorobou – a taký suvenír predsa nepotrebujete...

10. Nejedzte ackee, ktoré ste si pripravili sami. 

 

MAJTE VŽDY NA PAMäTI, ŽE JAMAJKA JE KRAJINA TRETIEHO SVETA A VLÁDNU TU SVOJSKÉ PRAVIDLÁ, KTORÉ VY NEPOZNÁTE! NETÚLAJTE SA PO OSTROVE LEN TAK NAVERÍMBOHA, NA VLASTNÚ PäSŤ, NEDôVERUJTE KAŽDÉMU, KTO SA NA VÁS USMEJE A NEHRAJTE SA NA HRDINOV - OBZVLÁŠŤ NIE, POKIAĽ SA NA OSTROVE OCITNETE PRVÝKRÁT V ŽIVOTE!

O všetkých ďalších možných nebezpečenstvách, ako aj stratégii ako sa im včas vyhnúť + ako bezproblémovo jednať s problémovými Jamajčanmi, sa všetci moji klienti dočítajú v Itinerári v bodoch č. 8 a č.12