Vyhledávání

Kontakt

JAMAICANITA
KINGSTON Jamaica W.I.

info@jamajkanita.sk

 
SKRYTÉ NEVÝHODY LACNÉHO ( = všetko lacnejšie než 50 USD / noc ) UBYTOVANIA, KTORÉ PONÚKAJÚ INTERNETOVÉ VYHĽADÁVAČE A NESPOĽAHLIVÉ TURISTICKÉ AGENTÚRY: 
 
ZLÁ LOKALITA 
všetky príliš lacné ubytovania sú obvykle celé kilometre ďaleko od všetkého (od pláže, obchodov, bankomatu, barov atď.) a ak sa potom chcete kamkoľvek dostať, zakaždým si musíte platiť taxík = čím sa vlastne celý Váš pobyt následne predraží. Mnohé podozrivo lacné ubytovania sa však zvyknú nachádzať v chudobných (a teda aj pomerne nebezpečných!) štvrtiach, kde Vám ako belochom hrozí čokoľvek (obvykle drobné krádeže). Ďalším klasickým skrytým nedostatkom je, že sa často nachádzajú v blízkosti frekventovanej hlavnej cesty (cez ktorú budete musieť prebehovať) a nemajú žiadnu wifi
 
 
ÚBOHÁ KVALITA 
nízka cena ubytovania vždy nesie so sebou skryté negatíva. Preto sa nečudujte, ak Vám po izbe budú behať krysy a šváby, v kúpeľni budete mať len studenú vodu, prípadne sa celé noci poriadne nevyspíte (ak je toto Vaše ubytovanie blízko nejakého hlučného baru, resp. tak ako všetky príliš lacné ubytovne na Jamajke aj toto slúži ako Hodinový hotel...) 
 
 
ODPORÚČANIE: Keď si vyberáte ubytovanie cez internet, vždy si pozrite aj feedbacky turistov a ich spokojnosť s daným zariadením
 
 
5 NAJPODSTATNEJŠÍCH FAKTOROV, ktoré Váš dovolenkový rozpočet môžu buď rapídne zvýšiť, alebo naopak - rapídne znížiť: 
 

1. BAZÉN - hotelové bazény v Negrile, Montego Bay a Ocho Rios zívajú prázdnotou. Načo by ste plávali v bazéne, keď hneď pred hotelom máte tyrkysový Karibik? (hotely v Kingstone sú však výnimka, tam je bazén vždy vítaný, keďže pláže sú od mesta vzdialené)

 

2. CELODENNÁ STRAVA - väčšina nóbl hotelov servíruje klasickú európsku a americkú stravu, takže na jamajské špeciality rovno zabudnite. Mať zaplatené raňajky + obedy + večere je nepraktické už len z toho dôvodu, že je to obmedzujúce, najmä, keď ste mimo hotela kdesi na výlete a musíte sa potom ponáhľať nazad, aby ste sa stihli najesť. So stravou na Jamajke nie je žiadny problém - perfektne a lacno sa dá najesť kdekoľvek a na každom rohu. 

 

3. TV S 80. KANÁLMI - nepoznám nikoho, kto by v takej krajine ako je Jamajka, stíhal/chcel ležať zavretý na hotelovej izbe a čumieť do telky...

 

4. KLIMATIZÁCIA - nakoľko na Jamajke nie je také dusivé vlhko ako trebárs v Dominikánskej Rep. a aj vonku je znesiteľné teplo, na izbe človeku úplne stačí stropný / stojanový ventilátor, ktorým sú vybavené všetky hotely strednej a nižšej triedy.

 

5. HLUK - v All inclusive rezortoch sa konajú rôzne hlučné animačné programy, na ktoré sa sťažuje veľa hostí - jednoducho nemôžu v noci pokojne spať.

 

Ďalším dôležitým faktom na zváženie je, či chcete spoznať ostrov, alebo Vám stačí celý týždeň-dva byť iba v hotelovom rezorte. Pokiaľ chcete cestovať a výletovať, naozaj sa neoplatí vopred si zaplatiť jeden hotel na celú dobu - ideálne je pobudnúť v každom meste pár dní a spoznať tak Jamajku dokonale. Príklad - ak chcú turisti ubytovaní nonstop v Negrile vyraziť na výlet do Black River či Kingstonu, na 100% im na to nepostačí jediný deň (a teda nestihnú to obehnúť do večera a byť na hoteli včas). Cesty na JAM sú zlé, preto každá jazda trvá dvakrát tak dlho ako by trvala na našich cestách, čo zaberá čas. Veľa času...

jamajka

NITA RADÍ A ODPORÚČA

 

OBROVSKÝ ALL INCLUSIVE HOTEL S PREPLNENOU PLÁŽOU, ČI RADŠEJ ROMANTICKÉ UBYTOVANIE V MENŠÍCH RODINNÝCH ZARIADENIACH?

SPOL. JAMAICANITA PODPORUJE MALÉ RODINNÉ PODNIKY JAMAJČANOV, KTORÍ ROBIA MAXIMUM PRE TURISTOV A ODMIETAME PODPOROVAŤ VEĽKÉ BOHATÉ AMERICKÉ REZORTY. PODPORUJEME JAMAJSKÚ EKONOMIKU.

Nita Kimuri Jamajka ubytovanie

 

V tomto bloku nájdete naše rokmi overené a odskúšané hotely a penzióny, ktoré Vám odporúčam nielen ja, ale i všetci naši turisti, ktorí v nich bývali.

jamajkanita jamajka

VŠADE MÁTE FREE WIFI + TEPLÚ VODU + ČISTOTU + BEZPEČNOSŤ + UTERÁKY

PERFEKTNÁ LOKALITA A NÁDHERNÉ PROSTREDIE SÚ ZÁRUKOU VAŠEJ SPOKOJNOSTI

 

NEGRIL - U ANSELLA - najobľúbenejší

www.jamajkanita.sk/hotely/u-ansella-najoblubenejsi/

 

KINGSTON - najvýhodnejší

www.jamajkanita.sk/jamajka-hotely/kingston-najvyhodnejsi/

 

MONTEGO BAY - najpopulárnejší

www.jamajkanita.sk/jamajka-hotely/montego-bay-najpopularnejsi/

 

BLACK RIVER - WATERLOO - najstarší

www.jamajkanita.sk/hotely/waterloo-black-river-najstarsi/

 

NEKONTAKTUJTE NÁS V PRÍPADE, ŽE POTREBUJETE OD NÁS LEN SAMOTNÉ UBYTOVANIE - POSKYTUJEME LEN KOMPLETNÉ ZÁJAZDY 
(= Ubytovanie + doprava + výlety) Vďaka za porozumenie.