Vyhledávání

Kontakt

JAMAICANITA
KINGSTON Jamaica W.I.

info@jamajkanita.sk

levné ubytování na Jamajce v Montego Bay a v Negrilu

 
 

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ NA JAMAJCE

 
Veľa pomerov neznalých turistov, cestujúcich práve na Jamajku, si rezervuje hotel cez internet, neuvedomujúc si špecifiká, ktoré takýto náhodný výber so sebou prináša...
 
SKRYTÉ NEVÝHODY LACNÉHO ( = všetko lacnejšie než 50 USD / noc ) UBYTOVANIA, KTORÉ PONÚKAJÚ INTERNETOVÉ VYHĽADÁVAČE A NESPOĽAHLIVÉ TURISTICKÉ AGENTÚRY: 
 
- ZLÁ LOKALITA 
všetky príliš lacné ubytovania sú obvykle celé kilometre ďaleko od všetkého (od pláže, obchodov, bankomatu, barov atď.) a ak sa potom chcete kamkoľvek dostať, zakaždým si musíte platiť taxík = čím sa vlastne celý Váš pobyt následne predraží. Mnohé podozrivo lacné ubytovania sa však zvyknú nachádzať v chudobných (a teda aj pomerne nebezpečných!) štvrtiach, kde Vám ako belochom hrozí čokoľvek (obvykle drobné krádeže). Ďalším klasickým skrytým nedostatkom je, že sa často nachádzajú v blízkosti frekventovanej hlavnej cesty (cez ktorú budete musieť prebehovať) a nemajú žiadnu wifi
 
- ÚBOHÁ KVALITA 
nízka cena ubytovania vždy nesie so sebou skryté negatíva. Preto sa nečudujte, ak Vám po izbe budú behať krysy a šváby, v kúpeľni budete mať len studenú vodu, prípadne sa celé noci poriadne nevyspíte (ak je toto Vaše ubytovanie blízko nejakého hlučného baru, resp. tak ako všetky príliš lacné ubytovne na Jamajke aj toto slúži ako Hodinový hotel...) 
 
ubytování u Josepha v Negrilu na Jamajce    levné ubytování v Negrilu lowcost na Jamajce
 
 
 
 5 NAJPODSTATNEJŠÍCH FAKTOROV, ktoré Váš dovolenkový rozpočet môžu buď rapídne zvýšiť, alebo naopak - rapídne znížiť: 
 

1. BAZÉN - hotelové bazény v Negrile, Montego Bay a Ocho Rios zívajú prázdnotou. Načo by ste plávali v bazéne, keď hneď pred hotelom máte tyrkysový Karibik? (hotely v Kingstone sú však výnimka, tam je bazén vždy vítaný, keďže pláže sú od mesta vzdialené)

2. CELODENNÁ STRAVA - väčšina nóbl hotelov servíruje klasickú európsku a americkú stravu, takže na jamajské špeciality rovno zabudnite. Mať zaplatené raňajky + obedy + večere je nepraktické už len z toho dôvodu, že je to obmedzujúce, najmä, keď ste mimo hotela kdesi na výlete a musíte sa potom ponáhľať nazad, aby ste sa stihli najesť. So stravou na Jamajke nie je žiadny problém - perfektne a lacno sa dá najesť kdekoľvek a na každom rohu. 

3. TV S 80. KANÁLMI - nepoznám nikoho, kto by v takej krajine ako je Jamajka, stíhal/chcel ležať zavretý na hotelovej izbe a čumieť do telky...

4. KLIMATIZÁCIA - nakoľko na Jamajke nie je také dusivé vlhko ako trebárs v Dominikánskej Rep. a aj vonku je znesiteľné teplo, na izbe človeku úplne stačí stropný / stojanový ventilátor, ktorým sú vybavené všetky hotely strednej a nižšej triedy.

5. HLUK - v All inclusive rezortoch sa konajú rôzne hlučné animačné programy, na ktoré sa sťažuje veľa hostí - jednoducho nemôžu v noci pokojne spať.

Ďalším dôležitým faktom na zváženie je, či chcete spoznať ostrov, alebo Vám stačí celý týždeň-dva byť iba v hotelovom rezorte. Pokiaľ chcete cestovať a výletovať, naozaj sa neoplatí vopred si zaplatiť jeden hotel na celú dobu - ideálne je pobudnúť v každom meste pár dní a spoznať tak Jamajku dokonale. Príklad - ak chcú turisti ubytovaní nonstop v Negrile vyraziť na výlet do Black River či Kingstonu, na 100% im na to nepostačí jediný deň (a teda nestihnú to obehnúť do večera a byť na hoteli včas). Cesty na JAM sú zlé, preto každá jazda trvá dvakrát tak dlho ako by trvala na našich cestách, čo zaberá čas. Veľa času...

Nita Kimuri Jamajka ubytovanie

 

V tomto bloku nájdete naše rokmi overené a odskúšané hotely a penzióny, ktoré Vám odporúčam nielen ja, ale i všetci naši turisti, ktorí v nich bývali.

jamajkanita jamajka

VŠADE MÁTE FREE WIFI + TEPLÚ VODU + ČISTOTU + BEZPEČNOSŤ + UTERÁKY

PERFEKTNÁ LOKALITA A NÁDHERNÉ PROSTREDIE SÚ ZÁRUKOU VAŠEJ SPOKOJNOSTI

 

NEGRIL - U ANSELLA - najobľúbenejší

www.jamajkanita.sk/hotely/u-ansella-najoblubenejsi/

 

PRESTIGE - KINGSTON - najvýhodnejší

www.jamajkanita.sk/hotely/prestige-kingston-najvyhodnejsi/

 

BLACK RIVER - WATERLOO - najstarší

www.jamajkanita.sk/hotely/waterloo-black-river-najstarsi/

 

KOTCH MOBAY - MONTEGO BAY - najnovší

www.jamajkanita.sk/hotely/guest-house-montego-bay-najnovsi/

NEKONTAKTUJTE NÁS V PRÍPADE, ŽE POTREBUJETE OD NÁS LEN SAMOTNÉ UBYTOVANIE - POSKYTUJEME LEN KOMPLETNÉ ZÁJAZDY 
(= Ubytovanie + doprava + výlety) Vďaka za porozumenie.