Vyhľadávanie

Kontakt

JAMAJKANITA
KINGSTON Jamaica W.I.

info@jamajkanita.sk

Jamajka koronavírus covid 19 na Jamajke

JAMAJKA - COVID 19 NA JAMAJKE, INFORMÁCIE PRE TURISTOV

 

Jamajka znovu otvorila brány pre všetkých turistov - v tomto článku nájdete všetko, čo potrebujete vedieť predtým než vycestujete na Jamajku.

 

Jamajka zaznamenala svoj prvý prípad vírusu Covid19 10. Marca 2020, ale podarilo sa udržať hladinu na ostrove pomerne nízku vzhľadom k prísnym predpisom. Aktuálne (30.8.2020) má 2.113 pozitívnych prípadov na koronavírus a 20 úmrtí. 

Jamajka oficiálne otvorila svoje hranice pre všetkých medzinárodných turistov od 1. Júna 2020.

Aj keď je Jamajka otvorená pre cestovný ruch, sú tu určité vstupné požiadavky, o ktorých musíte vedieť skôr, ako vyrazíte. Ďalej je uvedený súhrn všetkých požiadaviek a ďalšie informácie o tom, čo je otvorené!

 

Poznámka: Vstupné požiadavky na Jamajku boli aktualizované 15. augusta.

 

Vstup na Jamajku bol uzatvorený tak na námorných ako aj leteckých cestách od 21. Marca 2020, s veľmi prísnou izoláciou, zákazom vychádzania a miestnymi obmedzeniami. Brány sa znovu otvorili 1. Júna 2020. 

 

Turizmus predstavuje až 34% jamajského HDP, čo znamená, že znovuotvorenie krajiny pre turistov je rozhodujúcim krokom k zabezpečeniu ekonomického blahobytu jej obyvateľov.

 

Ktorí turisti môžu navštíviť Jamajku?

Na rozdiel od niektorých krajín, ktoré sa otvárajú svetu, Jamajka neobmedzuje prichádzajúcich cestujúcich a prijíma turistov pochádzajúcich z akejkoľvek krajiny a akejkoľvek národnosti. 

Avšak v závislosti od toho, odkiaľ na Jamajku pricestujete, budú závisieť vstupné požiadavky. 

 

Na návštevu Jamajky je potrebné cestovné povolenie 

 

Od 15. júna 2020 musia všetci prichádzajúci cestujúci na Jamajku mať CESTOVNÉ POVOLENIE ešte pred samotným check-inom pred odbavením vášho odletu na Jamajku. 

Je to digitálna forma, o ktorú sa uchádzate na národnej stránke cestovného ruchu VisitJamaica.com

www.visitjamaica.com/travelauthorization/

Všetci turisti, ktorí vstupujú na Jamajku, musia mať na udelenie vstupu povolenie z uvedenej žiadosti. 

 

Testovanie pri príchode na Jamajku

 

1. Vstupné požiadavky na turistov ubytovaných v hoteli

Turista, ktorý pricestuje na Jamajku za účelom cestovného ruchu a zostane v „turistickom koridore“ (oblasť zahŕňajúca pobrežie od Negrilu po Port Antonio.)

www.visitjamaica.com/travelauthorization/resilient-corridors/

Po prílete sa turista ešte na letisku podrobí vyšetreniu zdravia.

A / Turisti bez príznakov a cestujúci z oblastí s nízkym rizikom nebudú podrobení testovaniu na letisku. Potom im bude umožnené slobodne odísť do ich hotela. Žiadna karanténa. Sú však povinní zostať v teritóriu svojho hotela.

B / Turisti s príznakmi alebo cestujúci z vysoko rizikovej oblasti alebo považovaní za vysoko rizikových budú testovaní na letisku. Na výsledky testu si budú musieť počkať v karanténe v hoteli. (do 48 hodín)

V akých hoteloch môžem zostať na Jamajke?

Tu je zoznam všetkých hotelov, penziónov a víl, ktoré sa považujú za „turistický koridor“, ktorý je schválenou Ministerstvom cestovného ruchu Jamajky

www.visitjamaica.com/travelauthorization/#Approved

 

UPOZORNENIE: 

Spol. JAMAJKANITA flexibilne a adekvátne prispôsobila program zájazdov CAPUCCINO týmto všetkým požiadavkám a naše nové poznávacie dobrodružné okruhy Jamajkou Vám zabezpečia plnohotnotné poznávanie Jamajky a nádherné zážitky. Budeme objavovať nádherné neturistické miesta, ale v "turistickom koridore".

 

2. Vstupné požiadavky na turistov, ktorí nechcú byť v hoteli, ale chcú byť ubytovaní u svojich Jamajských priateľov / známych  

Po prílete sa turista ešte na letisku podrobí vyšetreniu zdravia.

A / Turisti bez príznakov a cestujúci z oblastí s nízkym rizikom nebudú podrobení testovaniu na letisku. Potom môžu cestovať priamo do domu, v ktorom budú bývať, ale musia v ňom absolvovať prísnu 14-dňovú karanténu. (Nemôžu opustiť dom a budú elektronicky sledovaní. Žiadne svadby, žiadne pohreby, žiadne výlety atď.)

B / Turisti, ktorí majú príznaky alebo cestujú z vysoko rizikovej oblasti alebo sa považujú za vysoko rizikových, budú testovaní na letisku, aj keď so sebou prinesú Negatívny test na Covid19. Bez ohľadu na to, čo hovorí výsledok testu, budú musieť byť v karanténe 14 dní. Ak je test pozitívny, budú umiestnení do štátneho karanténneho zariadenia. Ak je test negatívny, môžu to urobiť v dome, v ktorom bývajú. 

 

 

Zhrnutie vstupných požiadaviek

 

1. Všetci turisti musia pred príchodom vyplniť Cestovnú autorizáciu

2. Cestujúci s nízkym rizikom nebudú na letisku otestovaní a môžu si užiť svoju dovolenku v „turistickom koridore“.

3. Cestujúci, ktorí sa považujú za vysoko rizikových, budú pri príchode otestovaní.

4. Cestujúci, ktorí chcú zostať mimo „turistického koridoru“ a nechcú byť v hoteloch, musia absolvovať povinnú 14 dňovú karanténu.