Vyhľadávanie

Kontakt

JAMAICANITA
KINGSTON Jamaica W.I.

info@jamajkanita.sk

Jamajka cestou necestou gastronomický cestopis

 

LÁSKA IDE CEZ ŽALÚDOK.  

A LÁSKA K JAMAJKE JE NA CELÝ ŽIVOT. 

 

Zájazd NESCAFÉ je pre všetkých gurmánov a fajnšmekrov, ktorí milujú ochutnávať miestne kulinárske špeciality. Pripravte sa na netradičný dobrodružný zájazd, voňavý a lahodný. Skrátka Božský! Pripravte si svoje chuťové poháriky na dobrodružstvá tejto jedinečnej kulinárskej show! 

 

Prevedieme Vás rovnakou trasou akou sme sprevádzali filmový štáb STV CESTOU NECESTOU počas nakrúcania seriálového dielu o Jamajke pod našim vedením. 

CESTOU NECESTOU je televízny gastronomický cestopis, v ktorom filmový štáb navštevuje Slovákov dlhodobo žijúcich v zahraničí a ich očami ukazuje ako chutí a vonia ďaleký svet... 

 

POZRITE SI NÁŠ DIEL O JAMAJKE TU V ARCHÍVE STV:

www.rtvs.sk/televizia/archiv/14301/182709#102

Jamajka Cestou necestou

ASPOŇ ZOPÁR REAKCIÍ Z FB CESTOU NECESTOU NA NÁŠ DIEL O JAMAJKE:

Michal M.: Odporúčam, treba pozerať! :) Výborná Anita Chica Nita na Jamajke :). Bolo úplne vidieť, ako Jamajku miluje. Ako aj napriek tomu, že život tam - vzhľadom na hospodárske výsledky, nezamestnanosť a spomínanú kriminalitu - je pre obyvateľov na niektorých miestach veľmi náročný, zamilovala si mentalitu ľudí, vyhovuje jej a je tam šťastná. A taká bola aj táto časť - šťastná a usmievavá :) 

Anita nám ponúkla naozaj skvelý pohľad na tradičné a miestne špeciality, ktoré sú pre Jamajku typické a najmä pohľad na Jamajku ako celok. Priblížila nám rastafariánstvo, o ktorom má tiež veľa ľudí skreslené predstavy, jeho naviazanosť na prírodu a využívanie jej plodov. Fakt to bolo super!

Pre veľa ľudí je Jamajka synonymom maximálnej pohody. Jej poloha, Bob Marley, reggae, ganja - to všetko ľuďom evokuje, že je to raj na Zemi. Aj keď to je v realite trochu zložitejšie a asi nie tak idylické, tak Anita aspoň mňa presvedčila, že je to úžasná krajina, ktorú sa určite oplatí navštíviť."

***

Erika Sz. B.: "Táto časť bola perfektná! Anita to podľa mňa celé profesionálne odmoderovala a tým sme sa aj veľa dozvedeli." 

***

Eva K. M.: "Pozrela som si to aj druhý krát,také dobré to bolo!Všetky časti sú super,ale určite najlepšie sú také,kde tí ľudia žijú v krajine tak dlho,ako Anita."

***

Jana M.: "Tak ako vždy výborný diel. Pozerali sme so zaujatím. Bolo zaujímavé vidieť ako žijú ľudia na Jamajke, čo jedia, ako sa správajú, aj ako to tam vyzerá. Super! Sprievodkyňa bola tiež veľmi príjemná, reláciou pekne sprevádzala. Ďakujem" 

***

Danka K.: "Jej klobúk dole bola to skvelá časť!"

***

Martina H.: "Anita.. nadherny clovek! Absolutne hmatatelne dobro ide z tej obrazovky."

***

Marian Ď.: "Skvela cast! Prijemna, uvolnena, super sprievodcovia a hlavne nemainstreamove zakutia ostrova. Taketo casti doslova hlcem :-) super praca!"

***
 

Jamajka Cestou necestou je gastronomický cestopis, v ktorom navštívime zaujímavých Slovákov dlhodobo žijúcich v zahraničí

POČAS TÚR HOVORÍME S VAMI PO SLOVENSKY / ZROZUMITEĽNOU ANGLIČTINOU

Na svete niet krajiny, ktorá by mohla konkurovať Jamajskej gastronómii! Jamajská strava je pestrým karnevalom chutí z rôznych kultúr – prisťahovalci z Indie, Libanonu a Číny zmiešali svoje kulinárske umenie s domácou Kreolskou kuchyňou, ktorú na Jamajku v minulosti priniesli so sebou otroci z Afriky.

Mohli by sme Vám poukazovať len tie najlepšie reštaurácie a bary - ale to nestačí! Ponúkame Vám zájazd s pridanou kultúrnou a gastronomickou hodnotou...

Iste poznáte staré príslovia typu "Keď si v Ríme, správaj sa ako Rimania!" či "Kto chce s vlkmi žiť, musí s vlkmi vyť". A toto platí aj o cestovaní po Jamajke. Aby ste spoznali, aká Jamajka naozaj je, akí sú bežní Jamajčania a nielen tí, čo pracujú v turistických rezortoch, treba spoznať jej kultúrne zvyky, tradície, mentalitu ľudí... Zavedieme Vás do rôznych končín Jamajky, k rôznym ľuďom z rôznych sociálnych vrstiev, ktorí Vás zasvätia nielen do prípravy ich tradičných jedál, ale na chvíľu i do svojho života. 

STE PRIPRAVENÍ, PRIATELIA? ;-) 

Jamajka poznávací zájazd na Jamajku

VEKOVÁ KATEGÓRIA: min 12 - max 65 rokov, nutné byť v dobrej kondícii
TERMÍNY: kedykoľvek v odbobí medzi 1. APRÍL - 1. SEPTEMBER
VÝHODY:
- jedinečné gastronomické výlety, aké Vám neponúkne žiadna cestovka
  všetko za najnižšiu možnú cenu
- všetko si platíte sami priamo na ostrove - nám okrem organizačného
  a sprievodcovského poplatku, ktoré sú už zahrnuté v cene zájazdu, 
  neplatíte nič viac
- malé skupinky (max. 4 osoby)
- individuálny prístup ku každému klientovi
- priateľská rodinná atmosféra
- o Jamajke vieme úplne VŠETKO - SME PROFESIONÁLNY TEAM
  (navyše veľmi vtipní a zábavní, čo už ocenili mnohí naši ex turisti! ;-) )
CENA NEZAHŔŇA:
- LETENKU (od cca 590 - 850 EUR)
- cestovné poistenie
- nadštandardné služby
- nadštandardné jedlá a drinky
UPOZORNENIE:  jednotlivcov sólo cestovateľov neberieme


TU JE ASPOŇ ZOPÁR TOP ZASTÁVOK TOHTO ZÁJAZDU...

Jamajka STV Cestou necestou je gastronomický cestopis, v ktorom navštívime zaujímavých Slovákov dlhodobo žijúcich v zahraničí

Zastávka number 1 - Slávny STRAWBERRY HILL a famózne Jamajské grilované kurča JERK v pikantnej omáčke milujú všetci turisti, ktorí ho už okúsili. No recept naň si Jamajčania strážia ako národný poklad! Niektorí kuchári pridávajú pivo, iní zas zázvor, či rum. Ak ste bystrý pozorovateľ, určite Vám neunikne, aké ingrediencie pridáva kuchár Tino - luxusný Strawberry Hill si do kuchyne vyberá vždy len najšpičkovejších kuchárov z celej Jamajky, ktorí píšu a vydávajú vlastné knihy s vlastnými receptami. Niet divu, že najlepší JERK chicken pripravujú práve tu! 

Jamajka na vlastnú päsť Cestou necestou

Ísť do downtown Kingstonu je riadny nápor na nervy! Neutíchajúci hluk síce človeku trhá bubienky a dav agresívnych predavačov a číhajúcich zlodejov na každom kroku nie je nič pre fajnovky - JAMAJKANITA však nie je cestovka a ručíme za Vašu bezpečnosť. Poukazujeme Vám všetky druhy ovocia a zeleniny, aké na Jamajke rastú - kým na iných trhoviskách v rôznych častiach ostrova na trhoviskách nájdete aj kopu ovocia a zeleniny importovaných z USA, v Downtown Kingstone je zaručene všetko domáce. 

Jamajka RTVS Cestou nestouJamajka downtown Kingston

Keď pravú kvalitnú Blue Mountain kávičku, tak kde inde by ste ju mali ochutnať, ak nie vysoko v horách Blue Mountains v najlepšej kaviarni na Jamajke ?!? Užívate si nádherný výhľad a cítite sa tak Božsky, ako zaživa v Nebi... ;-) 

Jamajka STV Cestou necestou je gastronomický cestopis, v ktorom navštívime zaujímavých Slovákov dlhodobo žijúcich v zahraničíBlue Mountain káva na Jamajke

Máte guráž ísť do ghetta? Najnebezpečnejšieho na Jamajke? S nami sa báť nikdy nikde nemusíte - sme tu totiž doma a boss ghetta Sean di Boss je bratranec nášho tourguida Andreho. Sean Vám pripraví typické Jamajské raňajky z jedovatého ackee a upečie chlebovník, pokrm chudobných ľudí z ghetta. 

STV Cestou necestou JamajkaSTV Cestou necestou Jamajka Cestou necestou je gastronomický cestopis, v ktorom navštívime zaujímavých Slovákov dlhodobo žijúcich v zahraničí

Jediná pravoverná rastafari osada je v našom programe výletov hitom každej sezóny. Bol by hriech nenavštíviť true rastas a spoznať ich asketický život v tomto rasta kláštore! Prince Imani, najvyššie postavený rasta kňaz na Jamajke, Vám pripraví svoju bylinkovú medicínu a navarí pravé rastafariánske jedlo

Cestou necestou je gastronomický cestopis, v ktorom navštívime zaujímavých Slovákov dlhodobo žijúcich v zahraničíJamajka STV Cestou necestou je gastronomický cestopis, v ktorom navštívime zaujímavých Slovákov dlhodobo žijúcich v zahraničí

Milujete langusty? A viete, že na Jamajke ich najlepšie robia len na poslednej autentickej rybárskej pláži pri Kingstone? Práve vylovené, čerstvo ugrilované, s lahodnou špecialitou festival, ktorú vymyslel rybár práve z tejto pláže! 

Cestou necestou je gastronomický cestopis, v ktorom navštívime zaujímavých Slovákov dlhodobo žijúcich v zahraničí JamajkaJamajka STV Cestou necestou Malý filmový štáb sa vydáva po stopách zaujímavých Slovákov žijúcich v zahraničí, ktorí dobre poznajú miestne pomery.

Reštauráciu slávneho atléta Usaina Bolta nájdete aj v Montegu Bay, ale táto v Kingstone ponúka oveľa viac! Predovšetkým - minimum až žiadnych turistov, no o to viac Kingstončanov, čím máte autentickosť pravého Jamajského večera zaručenú! Môžete si s nami dať jedlá od výmyslu sveta, no najmä špeciálne drinky podľa receptov samotného Bolta

Jamajka STV Cestou necestou je gastronomický cestopis, v ktorom navštívime zaujímavých Slovákov dlhodobo žijúcich v zahraničíJamajka STV Cestou necestou je gastronomický cestopis, v ktorom navštívime zaujímavých Slovákov dlhodobo žijúcich v zahraničí

plus, v rámci zájazdu NESCAFÉ ochutnáte a spoznáte oveľa viac! Nechajte sa milo prekvapiť ;-) 

 

TAK DOBRÚ CHUŤ, PRIATELIA !
 
 
zájazd na Jamajku s ochutnávkami miestnych špecialít

 

PRIHLÁŠKA DO PORADOVNÍKA NA ZÁJAZD NESCAFÉ