Vyhledávání

Kontakt

JAMAJKANITA
KINGSTON Jamaica W.I.

info@jamajkanita.sk

 

BAHAMY NA LODI
7 dní na privátnej lodi + 7 dní v hoteli

 

Vyše 7OO ostrovčekov tvorí súostrovie Bahamy a táto destinácia sa odpradávna považuje za luxusnú. Pokiaľ milujete more, panenské biele pláže, šnorchlovanie, potápanie a na lodi Vám nerozhojdá žalúdok, tento relaxačný zájazd je pre Vás ako stvorený!

 
jamajka bahamy jamajkanita dovolenka snov
 
vyžaduje sa, aby ste rozumeli aspoň trochu Anglicky
ostrovy sú dostupné aj pre covid neočkovaných turistov

TERMÍNY

23.11. - 7.12.  letenka za 541 eur

16.1. - 30.1. - letenka za 525 eur

14.2. - 28.2. - letenka za 516 eur

20.2. - 6.3.  - letenka za 518 eur

1.3. - 15.3. - letenka za 523 eur

ORIENTAČNÁ PRIEMERNÁ CENA

 1.590 Eur /os + letenka od 550 eur

(zahŕňa ubytovaniev hoteli, ubytovanie na lodi, medziostrovnú dopravu na privátnom katamaráne, vybrané najlepšie výlety so sprievodcom, organizačný poplatok)

MINIMÁLNY POČET OSOB - 6 osôb

Jamajka Jamajkanita zájazd

Klikni na obrázok, zobrazí sa prihláškový formulár

V Karibiku je niekoľko ostrovov, o ktorých je známe, že priťahujú bohatých a slávnych, a Bahamy sú na tomto zozname vysoko. Super bohatí cestovatelia z celého sveta na dovolenke na Bahamách. Ostrovný štát dokonca ponúka bohatým príležitostiam na nákup vlastných súkromných ostrovov. Na Bahamách budete môcť nahliadnuť do prímorských víl Oprah Winfrey, Michaela Jordana a mnohých ďalších celebrít.

Existuje mnoho slávnych filmov, ktoré boli natočené na Bahamách, čo nie je až také prekvapujúce vzhľadom na to, aké krásne sú ostrovy. Medzi nimi sú „Thunderball“ a „Never Say Never Again“, oba filmy Jamesa Bonda. Thunderball Grotto v Exuma Cays je skvelé miesto na potápanie a šnorchlovanie a jeho názov pochádza zo skutočnosti, že to bola výnimočná funkcia vo filme Thunderball, najmä počas podvodnej bojovej scény. Potápači milujú skúmanie tejto podvodnej jaskyne, ktorú niektorí popisujú ako odstrašujúcu na začiatku, ale super vzrušujúcu, keď sa do nej dostanete. Výlety sú k dispozícii v Sandals Emerald Bay.

Objavte plávajúce prasiatka, exotické leguány alebo šnorchlujte medzi priateľskými korytnačkami a tisícfarebnými rybami v jednej z najväčších podmorských rezervácií na svete.

Objavte slávnu jaskyňu Thunderball Grotto.

Ponorte sa medzi potopené lode a lietadlá, a ak si trúfate, urobte to isté s priateľskými žralokmi.

Viete si predstaviť lepší spôsob, ako objaviť Bahamy s viac ako 365 ostrovmi, než loďou? Preto navrhujeme 7-dňový plán plavby na katamaráne, jachte alebo plachetnici cez Bahamy a ich exotické ostrovčeky. Týždeň plavby súkromnou jachtou, ktorú si môžete užiť s rodinou alebo priateľmi, a plaviť sa naprieč Bahamskými ostrovmi.

1 DEŇ

Naša dovolenka loďou na Bahamách začína na ostrove Nassau, kde nás naša loď čaká v prístave Palm Cay. Po zorganizovaní zásobovania môžete stráviť deň objavovaním histórie ostrova. Prejdite sa centrom Nassau, ktoré vyniká veľmi farebným anglickým koloniálnym štýlom, alebo si oddýchnite na jednej z jeho najznámejších pláží, ako je Cable Beach, Jaws Beach alebo Love Beach.

Zaujímavosť: Vedeli ste, že obyvateľstvo Nassau až do roku 1718 prakticky tvorili piráti?

2 DEŇ

Naša loď vypláva na ostrovy Exuma. Oddýchnite si pri morskom vánku a tmavomodrej vode na plavbe do Allen Cay. Keď tam budete, môžete preskúmať tieto pusté ostrovy a nechať sa prekvapiť exotickými leguánmi, ktoré sa potulujú po rajských plážach Leaf Cay.

Highbourne Cay je známy ako brána Exumas. Je to súkromný ostrov s prvotriednym prístavom. V Horseshoe Bay môžete šnorchlovať medzi útesmi a vidieť farebné ryby v nádhernom „Octopus Garden Reef“. Ak dávate prednosť oddychu na slnku, ostrov samotný aj jeho susedia vlastnia jedny z najkrajších pláží v Karibiku.

Tip: Ak patríte k tým, ktorí si radi užívajú pokoj, možno radšej zakotvíte v susednom Oyster Cay alebo Long Cay.

3. DEŇ

Warderick Well Cay je presná definícia rajského ostrova. Tento pustý ostrov je ideálnym miestom, kde sa môžete stratiť pri prechádzkach po jeho neuveriteľných plážach s bielym pieskom alebo sa okúpať v tyrkysových vodách. Ale najväčší poklad tohto klenotu Exumas je ukrytý pod vodou. Warderick Well Cay je domovom najväčšieho podmorského prírodného parku v celom Karibiku. Preskúmajte jeho morský park a objavte jeho tisíce farebných útesov, tropické ryby, morské korytnačky, stromatolity a dokonca aj kostru vorvaňa. Šnorchlovanie či potápanie v týchto vodách bude určite výbuchom pre vaše zmysly.

4. DEŇ

V polovici našej dovolenky na plachetnici na Bahamách zistíte, že ostrovy Exuma vás nikdy neprestanú prekvapovať. Užite si príjemnú cestu skákaním z ostrova na ostrov cez Exumas až do Compass Cay, kde budete mať možnosť zaplávať si s veselými žralokmi. Nebojte sa, je to neškodný druh! Odvážite sa?

Veľkolepý Staniel Cay bol kulisou pre nejeden film o Jamesovi Bondovi. Ak sa chystáte plaviť po Exumas na Bahamách, nemôžete minúť pôsobivé podvodné jaskyne „Thunderball Grotto“, ktoré vlastne dali meno jednému z filmov o tajných agentoch.

V Big Major Cay, v tesnej blízkosti Staniel Cay, budete môcť navštíviť zvedavé plávajúce prasiatka, ktoré si užívajú tyrkysové vody tejto karibskej pláže. Sú pravdepodobne najreprezentatívnejšou ikonou Baham!

jamajka jamajkanita bahamy dovolenka

5. DEŇ

Ďalšou nevyhnutnou zastávkou na vašej týždňovej plavbe na Bahamách a ostrovoch Exuma je Shroud Cay. Jeho krásu je ťažké opísať len slovami. Užijete si tropické mangrovy, panenské pláže s bielym pieskom a krištáľovo čistú modrú vodu. Niektorí hovoria, že Shroud Cay je najkrajší ostrov na svete. Prečo nie?

Ak sa chcete vylodiť cez deň, môžete sa vydať na turistickú trasu cez Explore Camp Driftwood Beach, kde sa prejdete na najvyšší bod ostrova a môžete sa podeliť o jeden z najlepších západov slnka v Karibiku. Ak hľadáte nádherné lokality, určite preskúmajte jeho mangrovy alebo sa ponorte medzi morské korytnačky, homáre a tropické ryby v Coral de Fuego alebo Wax Cut Drift Dive.

 

6. DEŇ

Norman Cay je jedným z ostrovov Exuma a Bahamy, ktorý láka najviac turistov. Ide o opustený ostrov známy obchodom s drogami, ktorý v minulosti existoval takmer päť rokov. Tento kľúč však ponúka niečo oveľa viac, napríklad jeho koralové útesy, ideálne na šnorchlovanie alebo potápanie. Počas návštevy Norman Cay nezabudnite navštíviť potopené lietadlo, ktoré spočíva v krištáľovo čistých vodách. Oplatí sa to vidieť pod vodou!

V noci môžete voľne zakotviť v zátoke obklopenej pôsobivým prírodným prostredím.

7. DEŇ

Chcete urobiť nezabudnuteľnú fotografiu? Alebo možno veľkolepá selfie na upútanie pozornosti na sociálnych sieťach... Little Norman's Cay nastavuje svoju impozantnú pláž a pozadie ako pohľadnicu.

 

Oddýchnite si na ceste späť do Nassau, kde môžete stráviť poslednú noc svojej dovolenky plavbou po Bahamách a ostrovoch Exumas. Keď už tam budete, ak chcete využiť prehliadku pamiatok, určite navštívte Nassau Pirates Museum alebo Queen's Stairs, ako aj John Watling Distillery a Fort Charlotte.

 

Po niekoľkých dňoch plavby po Bahamách, obklopení prírodou a pokojom, zakotvíme na ďalší týždeň v hoteli v meste Nassau. Nájdete tu nielen famozny Atlantic hotel so svojimi atrakciami všeho druhu, ale aj širokú škálu rôznych možností od medzinárodných značkových obchodov až po reštaurácie, kde si budete môcť vychutnať miestnu kuchyňu. Je to ideálne miesto, kde si môžete vychutnať večeru s rodinou alebo priateľmi a zaspomínať si na nezabudnuteľné dobrodružstvá prežité v tomto týždni dovolenky plavbou cez Bahamy a ostrovy Exuma.