Vyhledávání

Kontakt

JAMAJKANITA
KINGSTON Jamaica W.I.

info@jamajkanita.sk

 

MÁME NEJLEVNĚJŠÍ A NA ZÁŽITKY NEJBOHATŠÍ ZÁJEZDY NA TRHU !
 
AŽ 80 % NAŠICH EX TURISTŮ SE K NÁM OPAKOVANĚ VRACÍ A JDOU S NÁMI NA DALŠÍ ZÁJEZDY I V 2025 !
 
 
 
Jsme lety a TISÍCKAMI spokojených turistů ověřený tour operátor !
 
Nebereme od Vás žádné peníze za letenky ani za zájezd předem!
 
VŠE SI PLATÍTE SAMI - NEHROZÍ RIZIKO JAKO PŘI CESTOVKÁCH (že zaplatíte zájezd předem a více peníze neuvidíte a zájezd se neuskuteční)
 
 

jamajkanita prihláška

Klikni na obrázok, zobrazí sa prihláškový formulár

Venezuela dovolenka zajazd

 

VENEZUELA BEZPEČNĚ

NEJDOBRODRUŽNĚJŠÍ DESTINACE NA SVĚTĚ !!!

 
 
 

DÁMY A PÁNOVÉ - SEZNÁMTE SE S VENEZUELOU !

BEZPEČNÝ EXOTICKÝ OKRUH VENEZUELOU - pod ochrannými křídly nejzkušenějšího průvodce jakého ve Venezuele vůbec lze nalézt!

Ideální dovolená pro každého kdo má kuráž na vlastní oči se přesvědčit o tom, jak je Venezuela bezkonkurenčně obdivuhodná a že špatné řeči, které o ní kolují, mají v současnosti od reality velmi daleko...

K zaradeniu tejto destinácie nás inšpiroval Britský známy travel blogger Patrick, ktorého od návštevy Venezuely všetci odrádzali, no za 3 týždne pobytu tu objavil skutočný pozemský raj. Fotky a videá nájdete na jeho fb/insta @patrickviaja

 
 

"Mnohí naši známi sa nám čudovali, keď sme im povedali, že ideme na dovolenku práve do Venezuely a navyše ešte aj s našou iba dvojročnou dcérou Milenou. No ja s mojim mužom sme o tom ani na chvíľu nepochybovali a dobre sme urobili! :-) Vyžadovalo si to síce veľa odvahy a úsilia, najmä ten trek k stolovej hore a vodopádu Salto Angel, no veľmi citlivý prístup nášho sprievodcu Jesusa a jeho široké spektrum znalostí miestnych pomerov, fauny, flóry, histórie, kultúry, celkovo života v jeho rodnej Venezuele a láske k prírode urobilo z našej dovolenky a výletov neopakovateľný zážitok! Naša dcéra sa ukázala ako bojovníčka a občas sme mali pocit, že fyzicky vládze aj viac ako my rodičia :-) Venezuela je TOP zážitok a ďakujeme nášmu sprievodcovi za jeho vynikajúci profesionálny prístup a bezproblémový chod celého nášho pobytu."

 

VALERIA Č., Apríl 2022

venezuela poznavaci zajazd

"Ostrovčeky pri Venezuele sú brutálne ideálne na relax a prečistenie mysle!"

GABRIEL N., November 2022

venezuela recenzie

"Už je zo téměř 20 let, co jsem byla.. Byla jsem ve Venezuele 6x - Isla Margarita, Los Roques a létala do Amazonie - Orinoco delty, Maturin a pak Národní park Canaima a Salto Angel.. Úžasná krajina, velmi přátelští lidé a spousta zážitků. Návštěva jeskyně, kde se točil horor "Ptáci" - Guacharo. Situace byla asi o moc příznivější, než teď... Vyplatilo se koupit auto, líp než si půjčit! Nafta byla za dolar a rozestavěný hotel se dal koupit hned na pláži za 30 tisíc euro. Vážně jsem nad tím uvažovala. Teď už jen spousta vzpomínek a fotek... ano, skvělé vzpomínky. Můj průvodce tam bydlel více jak 20let, takže znal krajinu, každou rostlinu, místa, kulturu i řeč kmene warao...Snad zase někdy poletím."

RENATA H., Máj 2023

venezuela zájezd dovolená

NEJDŘÍV SI POŘÁDNĚ PROČTĚTE FAKTY.
 
 
Není Venezuela jako Venezuela.
 
Kdysi nejbohatší, nejluxusnější země Latinské Ameriky - bohéma, noblesa, jakési Monako Jižní Ameriky...
 
No po roce 2001 ekonomický úpadek, politická nestabilita, zrod mafiánských gangů, rostoucí inflace, chudoba i kriminalita, obrovský počet Venezuečanů prchajících ze země... enormní pokles turistického ruchu...
 
A samozřejmě ruku v ruce s tímto vším začala i antipropaganda země.
 

Špatné jazyky, zkorumpovaná média a lidé, kteří Venezuelu ani nikdy nenavštívili, a cestovky, které jsou proti všem socialistickým systémům, začaly šířit o této krásné zemi, která padla na kolena, ale stále žije a dýchá, fámy, že umírá a je třeba ji obcházet obloukem...

A tedy nikdo sem nedělá žádné zajezdy a nikdo sem nechodí na žádné dovolené (tedy, abychom byli přesní: z 15.000 000 Čechů a Slováků zde za poslední 3 roky byli přesně až 4 turisté..)

Ze všech stran slyšíte jen antipropagandu :

Nikdy tam nechoďte! V životě bych tam nešel! Teď tam není třeba cestovat! Ekonomika je na nule, obchody prázdné, není co jíst, politická nestabilita, demonstrace, okradou vás, unesou vás, znásilní vás, zabijí vás...

No prostě hotový zombieland a popis Danteho pekla je nic oproti popisům této země...

 

venezuela zajazd
 

A REALITA ?

JAMAJKANITA angažovala do svého týmu naprosto nejlepšího profesionálního domácího tour guida jaký v této zemi žije a dělá už léta vyjednávající excelentní adventure výlety.
 
 
Odkazuje Vám toto:
 

"Pozdrav z Venezuely! 

Po politickej kríze bola Venezuela zaradená na červený zoznam a stala sa „zakázanou krajinou Južnej Ameriky“, miestom, ktoré by ste nemali navštevovať. 

Ale príroda sa nezmenila a existuje niekoľko rôznych spôsobov, ako navštíviť moju krajinu bezpečným a zábavným spôsobom. Venezuela je viac než pripravená prijať cestovateľov a ponúka jeden z najlepších cestovateľských zážitkov vôbec. Osobne som viedol niekoľko skupinových zájazdov od júla 2021 a výsledky boli fantastické. Všetci moji klienti našli nielen výnimočnú prírodu, ale aj očarujúcich a autentických, veľmi priateľských miestnych ľudí. Najznámejšie destinácie Venezuely zažili prázdne, bez turistov, a mali ich iba pre seba. Ak chcete zažiť skutočný zážitok z cestovania, skutočné dobrodružstvo, moja krajina je odpoveďou.

Naše skupiny spájajú rovnako zmýšľajúcich ľudí s vášňou pre cestovanie mimo vychodených trás. Sú veľmi vhodné pre každého, aj pre našich klientov, ktorí sú zvyknutí cestovať samostatne. Vždy dbáme na to, aby sa Vám nič nestalo a boli ste stále v bezpečí.
 
Pri čítaní negatívnych informácií o Venezuele je dôležité overiť si dátum spravodajských článkov. Navyše, keď sa niekto vyjadruje negatívne o Venezuele a spýtate sa, či túto krajinu navštívil, je bežné, že ľudia jednoducho papagájujú to, čo počuli, bez osobnej skúsenosti.
 
Európsku klientelu prijímame od júla 2021, keď sa krajina opäť začala otvárať.
 

Ešte pred dvomi rokmi sme trpeli na nedostatok niektorých produktov a boli dlhé rady v supermarketoch. No momentálne nie je problém s distribúciou jedla, je tu veľa dobre zásobených prevádzok, reštaurácií, fastfoodov, obchodov..

Ak naozaj chcete ísť sem do Venezuely, mali by ste mať po boku stále Venezuelčanov, ktorým môžete dôverovať. Venezuelčania sú veľmľi vzdelaní, kultivovaní, a priateľskí ľudia a treba si uvedomiť, že kriminalita, ktorá tu je, sa netýka turistov, ale miestnych gangov, samozrejme treba vedieť, ktorým miestam a akým ľuďom sa treba vyhýbať. Ak to neviete, môžete mať vážny problém. 

   Hotely, ktoré sme v spolupráci s Jamajkanitou vybrali pre vás, sú úplne bezpečné, nehrozia únosy, lúpeže alebo čokoľvek, čo by mohlo poškodiť fyzickú integritu turistov. 

    Pokiaľ ide o nebezpečné divoké zvieratá... Venezuela je tropická krajina s veľkou rozmanitosťou, ale na trasách, kadiaľ chodíme s turistami, je veľmi ťažké stretnúť sa s nebezpečnými divokými zvieratami, pravdepodobnosť je 1%. Zvieratá sa vzďaľujú od ciest používaných ľuďmi. My sme milovníci zvierat (ano, aj hadov, haha) a keď sa s nimi stretneme na našich potulkách, vždy vieme, čo robiť a ako sa vyhnúť nebezpečenstvu (no obvykle už vo voľnej prírode napríklad hady ani nestretávame).

Viete, naozaj by som nechcel, aby teraz niekto navštívil moju krajinu a povedal: ''Toto miesto je hrozné''. Je to ako keby ľudia prišli do vášho domu a všetkým rozprávali, že máte v dome neporiadok.

Toto sa ale tak rýchlo nezlepší pokiaľ cudzinci budú veriť nezmyslom, ktoré čítajú a neprídu sa k nám presvedčiť na vlastné oči, aká Venezuela naozaj je."

JESUS, profesionální tour guide a expert na Venezuelu

 

NO A NYNÍ SI PODÍVEJTE NA FOTKY :-)

Venezuela zájezd dovolená

Jamajkanita nerobí zájazdy "zbúchané na kolene" z noci do rána.

Každú našu novú destináciu preverujeme zo všetkých uhlov, aby sme vedeli presne do čoho ideme a aké sú všetky riziká, keďže sme to my, kto preberá zodpovednosť za Vašu bezpečnosť. 

Funguje to vždy tak, že Jamajkanita oslovi Ministerstvo turizmu danej krajiny, keďže táto inštitúcia víta vhodnú podporu domáceho turistickeho ruchu a vždy rada pomôže. 

Predstavím im celý projekt. 

Dostávam z Ministerstva možnosť na pozvanie osobne navštíviť danú destináciu a jej top atrakcie, plus všetky materiály (vrátane promo fotiek a videí) plus odporúčanie na najzdatnejších profesionálnych sprievodcov (každý z nich ma vlastnú zabehnutú tour agentúru a sprevádza kvantum turistov na dennej báze už celé roky) 

Vyberiem z odporúčaných vždy najlepšieho tour guida, ktorý spĺňa široké spektrum náročných kritérií na post tour guida v teame Jamajkanita. 

Vypracujeme spolu atraktivny program, pričom volíme systém čo najviac neturistickych atrakcií a čo najviac muziky za čo najmenej peňazí. 

A až po celom tomto náročnom procese môžeme vyrukovať s ponukou novej destinácie na svetlo sveta. 

venezuela zajazd dovolenka jamajkanita

Apropo, známy Slovák Peťo Becko žije a robí zájazdy vo Venezuele už 20 rokov (ano aj v tejto dobe) a čudujsasvete stále žije on aj jeho turisti. 

Vo Venezuele bežne stretnete pohodových turistov, ktorí si tu naplno užívajú dovolenku. Taliani, Španieli, Francúzi, Nemci, Austrálčania, Briti.. Usmiate páriky, rodinky s malými deťmi a malé skupiny turistov stretávate tak v uliciach Caracasu, ako aj na treku k vodopádu Salto Angel, či kade tade po krajine. Slováci a Česi žiadni. Neviem, zrejme priveľa čítajú.. 

Základ úspechu dovolenky vo Venezuele je mať na pevnine stále po boku local tour guida/človeka s autoritou a auto.  A samozrejme také tie bežné pravidlá pre všetky krajiny Tretieho sveta (nechodiť sám po Caracase, nevystavovať cennosti, kamery, drahe mobily na verejnosti,  nechytať divé zvieratá, nevyberať z bankomatu peniaze pred očami iných, nebyť arogantný k domorodcom a pod.) Venezuela nie je krajina hrdlorezov, kriminalita sa týka barrios = chudobných slumov na periférii veľkomiest, kde nemá turista čo hľadať. 

Čiže kľud! Guľky Vám turistom vo Venezuele nesvištia popri ušiach! Aj v SR a ČR sa môže človek dostať do maléru, ak sa zamotá do oblastí kde nemá čo hľadať. 

 
 
venezuela dovolenka
 
 
VENEZUELA BEZPEČNĚ
 
 
vyžaduje se, abyste rozuměli alespoň trochu Anglicky
 
dostupné i pro covid neočkovaných turistů
 
 
 
 
7 DNÍ VÝLETŮ
 
7 DNÍ RELAXU NA TOP PLÁŽÍCH
 
nebo dohodou

 

 

ORIENTAČNÍ PRŮMĚRNÁ CENA

 

1.690 Eur /os + letenka od 637 eur

(zahrnuje ubytování, lodní a leteckou meziostrovní dopravu, vybrané nejlepší výlety s průvodcem, organizační poplatek)

VÝHODNÉ SLEVY PRO VŠECHNY NAŠE EX TURISTY,
 
kteří v minulosti absolvovali některý z našich zájezdů
 

 

MINIMÁLNÍ POČET OSOB - 4

jsou-li osoby pouze 3, cena je vyšší o 70 Eur / každou osobu nad 15 let
 
jsou-li osoby pouze 2, cena je vyšší o 150 Eur / každou osobu nad 15 let
 

 

STUPEŇ NÁROČNOSTI 

(po stránce fyzické, psychické, finanční)
 
NENÁROČNÉ - STŘEDNĚ NÁROČNÉ - NÁROČNÉ

 

TERMÍNY

LEDEN - ÚNOR - BŘEZEN - DUBEN - KVĚTEN - ČERVEN - ČERVENEC - SRPEN - PROSINEC

volíte si sami, jaké vyhovují Vám a my se Vám přizpůsobíme (pokud Vámi vybraný termín již náhodou není obsazen jinými turisty)
 
MIN. POČET DNÍ : 10
 
 (může být klidně více, ale nesmí být méně)
 
 
 

STRAVOVÁNÍ

Je individuální a NENÍ V CENĚ zájezdu

 

DOSTUPNÉ VÝLETY

Výlety po úchvatných přírodních zákoutích s ohledem na Vaši kondičku, preference a výšku Vašeho budgetu
 

NP Canaima - peši / helikoptérou k najvyššiemu vodopádu sveta Salto Angel - indiánska dedina - najvyššia svätá socha na svete - rumová fabrika - čokoládovňa - svätyňa divokých papagájov - prírodné červené a čierne jacuzzi - 3 druhy vodopádov - famózna jaskyňa - lanovkou ponad Caracas -  stolová hora Roraima - potopený kostol - ostrov večnej búrky - pláž Varadero - ostrovy Los Roques - ostrov Isla Margarita - škola - najnebezpečnejšie štvrte Caracasu - najbohatšie štvrte Caracasu - najlepšia reštaurácia - unikátna zmrzlináreň - hory, treky, jaskyne, dedinky, farmy, bohomzabudnuté pláže atď

 

PRŮVODCI
 
Vždy vybírám jen ty nejlepší z nejlepších, abychom měli garanci bezproblémových túr, samozřejmě je třeba brát v úvahu, že i ti nejlepší jsou jen lidé a sem tam i oni mohou udělat nějakou chybu. Snažíme se však všichni na maximum, aby Vaše dovolená s námi byla co nejlepší.
 
 

venezuela tour guide

JESUS - v anglickom jazyku

"Jesus je ten typ sprievodcu, v ktorého blízkosti sa človek cíti absolútne v bezpečí či už v najhorších štvrtiach Caracasu, zoči voči obrovskej anakonde v delte Orinoka, alebo v mohutnom toku rieky pod skalnatým previisom, kde by vám za bežných okolností ani len nenapadlo vliezť. No keď vidíte tohto udatného mocného chlapíka s akou pasiou a gurážou zdoláva prekážku za prekážkou, akosi podvedome ho nasledujete a srdce vám našepkáva, že to zvládnete aj vy. Je na pohľad jasné, že tento Venezuelčan miluje svoju krajinu a sprievodcovanie je presne to, pre čo na tomto svete je. Je to práca, ktorá sa mu mimoriadne páči, ktorá ho očividne baví a dáva do nej 100% seba samého. Je to inak veľmi nákazlivé, tá Jesusova vášeň spoznávať, objavovať, splynäť s prírodou, načúvať jej zvukom, plynúť po prúde a zostať tak stále aktívny a duševne i fyzicky zdravý. Tak sa nejako spoľahnete, že tento muž najlepšie vie, čo robí a že ste s ním všade v bezpečí. A to je vo Venezuele asi to najdôležitejšie. Španielske meno jesus je v preklade Ježiš a tento tour guide je naozaj akýmsi anjelom strážnym."

JAMAJKANITA, Apríl 2023

venezuela zájazd dovolenka

 
VŠEOBECNÉ INFORMÁCIE 
 
 

LETENKY

Let z Viedne s iba 1 krátkym prestupom v Portugalsku /Istanbule:

od 637 eur

 cez TAP PORTUGAL /  TURKISH AIRLINES

letenky si zaobstarávate svojpomocne

 

PREPRAVA MEDZI OSTROVMI

Loďou a / alebo Letecky

venezuela salto angel

UBYTOVANIE

Prekrásne vybrané hotely v top lokalitách za solídne ceny 

cca 65 - 95 eur / noc / izba pre 2 osoby

venezuela ubytovanie

venezuela ubytovanie

STRAVOVANIE

Stravovanie si môžete zabezpečiť bud v hotelovej reštaurácii alebo sa stravovať kdekoľvek a akokoľvek sa Vam páči a hodí, cca 15-30 eur /deň/os

 

Fotogaléria: VENEZUELA - HIT 2024 !