Vyhľadávanie

Kontakt

ANITA BALEJÍKOVÁ

nitakimuri@azet.sk

ako sa ide do rasta village na Jamajke?

Pavel a Robert a local guide Andre v jedinej rastafariánskej osade! NOVEMBER 2017

Nad mojimi local guidmi mám moc jak náčelník nad svojim kmeňom! :-) Nie sú to žiadni pajácovia v oblekoch, žiadni delegáti z cestovky, ale životom ostrieľaní, bystrí chlapci z tých najnebezpečnejších Jamajských slumov! Osobne som ich profesionálne vyškolila (som držiteľkou International Tourguiding License) a Vy si ich prácu vždy chválite! :-) A to je záruka, že pod ich ochrannými krídlami ste vždy v maximálnom bezpečí. Vždy som Vám na blízku a sledujem každý Vás krok nonstop 24 h denne počas celého Vášho putovania po Jamajke od Vášho príletu až do odletu - ste skrátka v tých najlepších rukách! ;-)

ANITA, Váš touroperator

 

OHLASY TURISTOV, KTORÍ BOLI NA JAMAJKE POD NAŠIM VEDENÍM - naše zájazdy majú 98%-nú úspešnosť

(pravda, nájde sa aj pár výnimiek, kedy nejde všetko ako po masle, lebo hoci Jamajka má krédo No problem!, na Jamajke je tých problémov veľa - ale vždy sa snažíme na maximum, aby ste boli spokojní! :-) )

Tu je aspoň zopár feedbackov od našich turistov - momentálne riešime možnosť uverejňovať všetky Vaše feedbacky, no ako sami vidíte, je tu nedostatok priestoru - veríme však, že v najbližšej dobe náš web designer nájde efektívne riešenie. 

"My sa stávame Vašimi priateľmi, Vy sa stávate našimi priateľmi." ;-)

Jamajka levně zájezdy recenze."Sakra, ani neviem, kde začať.. :-) Jednoducho perfektné! Kingston, Blue Mountain, Strawberry Hill, úplne úžasné miesto, všetko som sledoval so zastaveným dychom! Local guide Andre, pohodový týpek, mi ukazoval a vysvetľoval všetko možné naokolo, naozaj super, užil som si Kingston skvele! A moje dva dni strávené v rasta osade.. vidieť a zažiť niečo také, čo nikto na svete len tak ľahko nemôže, to je pocit na nezaplatenie! Je to úplne iný svet! Dali mi jesť parádne jedlo, pomáhal som im vyprosťovať zapadnutú dodávku, zažil som ich sabath.. ale teda fotil som len osadu, ich vôbec, lebo nevyzerali na to, že by sa chceli fotiť. Kingston ozaj stojí za to, nedá sa ani len porovnať so špinavým Mobay. A mala si pravdu - rasta Dave z krokodílej rieky je úplne Boží!:-) Plavba po rieke, kúpanie v zátoke, či ganja prestávka, number one! :-) Vodopády YS sú fantázia, akurát ma mrzí, že som už nestihol zipping, ale raz sa na Jamajku vrátim! V Negrile mi vyšlo dokonalé počasie, v Rick´s café som prišiel na chuť skákaniu z 15 metrovej výšky, po prvom skoku to už šlo samé od seba! :-) Jamajka mi prirástla k srdcu. Spolupracovalo sa mi s tebou od začiatku perfektne a bez problemu, tvoje rady a tipy v itinerári aj online mi veľmi pomohli, človek sa tým pádom vie pohybovať rýchlejšie a nestráca čas hľadaním a blúdením po miestach, ktoré nechce navštíviť. Celkový dojem fakt super, inak sa to opísať ani nedá! Vďaka za všetko a raz sa zase vrátim! :-) 

 "Takže...náš feedback...spolupracovalo se nám s tebou skvěle...rychlé odpovedi, vždycky si nám vyšla vstříc, prostě super! Negril byl perfektní, hotel luxusní, pohodlnej a s dokonalým a přátelským barmanem, okolí moc hezký, lidi přátelský, akorát občas otravní, ale s tim se v tehle zemích počítá. Black river bylo super, safari na řece s krokodýlama bylo úžasný a YS Falls jsou prekrásný...Kingston nás úpřímně tolik nezaujal, ale to je taky dost možná proto, že sme začínali tim Negrilem...kdyby to bylo naopak bylo by to lepší, ale to až příště! Ale Strawberry Hill byl zážitek a Andre byl famozní guide a určite ho doporučujem i ostatnim turistum. No a to, žes nás seznámila s Uhlikama (Delší pár z ČR na svatební cestě) a hlavne s turistem Marianem, udělalo ze skvelý dovolený dokonalou!

na co si dát pozor na Jamajce "Jamajku som s tebou obehol v 2015 a teraz som už chcel vidieť niečo iné. Tak som sa dal tebou nahovoriť na niekoľkodňový sparťanský pobyt v rasta osade. Bol to najlacnejší a zároveň najzaujímavejší zážitok z Jamajky! Spal som v jednej izbe s pravým rastamanom, ktorý ma každé ráno už o 5h budil a bral na dvojhodinovú omšu, celé dni šil na šijacom stroji, kým ja som s rastamanmi vyrábal metly. Jedla tam bolo síce žalostne málo, ale treba uznať, že varia báječne! Keď po osade začali behať akýsi cudzí muži a kohosi hľadali, zadlo sa, že ide do tuhého, lebo rastamani mi kázali ukryť sa v izbe. Neskôr, keď tí muži odišli, rastamani ma vzali do akéhosi geta, ktoré strážia muži s kalašnikovmi. Vypýtali odo mňa peniaze, tak som im dal 5 dolárov, čo som mal pri sebe. Naozaj, dostať sa do takýchto oblastí, kde nie sú ani len cesty a je tam ozbrojené komando, v horách, v gete, tak to je naozaj niečo, čo bežne človek neuvidí, ak vôbec! Aspoň som mal možnosť spoznať tú Jamajku, ktorú spozná máloktorý beloch." 

na čo si dávať na Jamajke pozor "Jamajka je skvělá! Po příjezdu jsem se trochu i bála, ale hned na další den už to bylo skvělé a moc se nám tu líbí! Díky tobě, Nito, se tu cítíme fajn, akorát z toho horka jsme úplně vyřízení! :-) Náš local guide Andre se nám věnoval, hodně komunikoval a vyprávěl. Kdykoliv jsme něco chtěli, tak nám vyhověl. Strawberry hill skvělý, rasta village taky! Dokonce jsme byli i na jejich mši! V první chíli na tom sabatu to byto zvláštní, ale pak super! Rozdelili se s nami i o oběd! :-) V Black River taky bylo nádherně! Jsme tam vyfotili snad každý strom! A všichni kolem jsou tak milí. Teprve teď nám dochází, co jsme za těch 14 dní všechno stihli... co jsme zažili, viděli... Si super guide! Vážíme si toho, že jsme tě poznali, Nito. Děkujeme za všechno!" 

jamajka dovolená levně

"Nejvíc se nám líbil Jahodový vršek a vodopády YS Falls a nejmíň celkově Montego Bay, ten bordel okolo cest, všude odpadky.. Čo se týče Kingstonu, s local guidem Andrem jsme se cítili naprosto fajn, je velice příjemný, ochotný, na túry je úplně ideálný pruvodce! Všechno nám poukazoval, v Downtownu jsme si nakoupili ovoce, v rasta osadě to bylo fakt super - bavili jsme se úplně úžasne! Ten jejich vrcný rastaman nám dal ochutnat nějaké džusy, výluhy z bylin, bylo to strašně chutné, dokonce jsme si 1 láhev i koupili. Tvuj local guide v Black River - starej Dave, je super, viděli jsme krokodýly a kopání v krokodýlí zátoce je parádička! No a ubytování u Ansela v Negrilu je krásné, jeho lidi jsou hodní, ochotní, skrátka bezva! Všechno bylo v pořádku, jsme spokojeni! Určite tě doporučíme!" 

Niet pochýb o tom, že ak sa povie Jamajka, mnohým ľudí si spomenie na stvoriteľa a kráľa hudobného žánru reggae, Boba Marleyho.

"Jamajka je krásná země, jsme nadšení! Akorát ta mentalita místních je iná než naše, ale výlety byli jednoduše úžasné!!! V rasta village to byl pro nás největší zážitek, díky tomu, že tam byla mše a že nás tam propašoval tvuj local guide Andre jsme zažili něco, co asi většina lidí nespozná, protože na ten den bol vstup do věsnice zakázanej. S Andrem jsme se docela nasmáli! :-) Je to true rasta, pohodář, kluk do nepohody, hodně vypráví, je hodně uvolnenej, s ním nám bylo možná o trochu líb. Práce Ajoniho byla opravdu skvělá, je všímavej, pracovitej, je to takovej ten pouličný pes co šteká ale nekouše :-) Milý hodný kluk, snaží se, je prívětivej, jezdí bezpečne, cítili jsme se s ním bezpečne, co je to nejpodstatnejší pro každýho turistu. Co se týče našich local guidu a výletu s nima, byli jsme maximálně spokojeni!!!"

Jamajka poznávací zájazd

"Líbí se nám hlavně teplo a more :-) Lidi tu jsou fajn, když jsme nevědeli, tak nám vždy poradili, skoro každý nás zdraví (tím myslím normálne a ne s dalšíma blbýma kecama kolem :-) ) a to se u nás v ČR nestává. Také se nám, samozrejmě, líbí hudba, ktreá hraje po barech, nelíbí se nám ty otravný opružáci v Negrilu. Itinerár nám pomohl hodně, myslím si, že bez něj by sme byly úplne ztraceny. Organizace a komunikace s Anitou, teda organizátorkou našeho zájezdu - Jednička plus 5 hvězdiček ;-) Vždy pomohla a poradila, je zlatá! Kingston byl bezva, je to pro nás něco zas úplne jiného a nádhernýho. Až na downtown, tam jsme sa málem poto.. :-) No a náš local guide Ajoni.. co k němu říct?!? :-)))) Je hrozně fajn, všechno nám vysvětloval, pořád se ptal jestli je vše v pořádku ne se nechcem na něco zeptat a myslíme si, že svoji práci dělá výborne! Nejvíc se nám líbil Jahodový vršek - TOP!!!! To je prostě fakt nádhera!!! Ďekujeme!!!" 

Jamajka levně zájezdy recenze

"Anita s Andrem nás odchytili na pláži v Negrile a dali nám svoju vizitku. Chvíľu sme váhali, lebo na Jamajke chce na Vás každý zarobiť.. no keď nám ukázala kopec krásnych fotiek z jej túr, povedali sme si, že to skúsime. A neoľutovali sme! Absolvovali sme s nimi perfektný nezabudnuteľný deň v Black River, aký nám neponúkol nik iný. S obidvoma, s Anitou aj jej local guidom sme si užili kopec srandy a zábavy, tak na krokodílej rieke, ako aj potom na prekrásnych YS Falls. Počasie nám prialo, všetko vyšlo podľa našich predstáv a ak by sme mali odporučiť iným ľuďom, do koho rúk sa na Jamajke zveriť, tak odpoveď je naprosto jasná - jednoznačne Anite! Ďakujeme, bolo to skvelé!"

Jamajka všetko čo potrebujete vedieť o Jamajke 

"S organizáciou dovolenky/dobrodružstva sme boli veľmi spokojní, 100%! Neviem si predstaviť blúdiť a pýtať sa domácich na rady. Všetko by nám trvalo 5x dlhšie. Najviac sa nám asi všetkým páčil deň v Black River, teda safari po krokodílej rieke a potom vodopády :) Na mňa zapôsobil aj Kingston, no ak by nebola akurát nedeľa, malo by to určite väčšiu atmosféru. Napriek tomu som ju tam cítil :) Najmenej nás oslovilo mesto MoBay. Možno aj preto, že prvý kontakt z Jamajkou, ešte stratení na "podivnom" ostrove :D Negril bol pre všetkých dobrým oddychom, no mne vôbec nechýbali ostatní "bieli" turisti :D a z toho prameniaci domáci ojeobchodníci :D Takže ešte raz veľmi pekne ďakujeme!"

Jamajka levně zájezdy recenze tripadvisor

"Je nám obom veľkým potešením prispieť na web takého svetobežníka a touroperátora ako je Anitka Balejíková. V zmysle itineráru, ktorý sme od nej obdržali v úvode dovolenky sme vskutku nemohli zablúdiť pretože to jeho dôkladnosť vonkoncom nedovoľovala, za čo opakovane ďakujeme :-) Uvedomili sme si, že s itinerárom tohto druhu sa dá prejsť takmer celý svet krížom krážom bez toho, aby nás niekto vodil za ručičku. Každý výlet ktorý sme svorne celá skupina absolvovali mal niečo do seba, najviac nám utkveli v pamäti vodopády YS Falls, v celej svojej majestátnosti a divokosti v podobe krkolomných zoskokov na liane do priezračnej vody. Úplná nádhera! :-) Kingston sa stal naopak stredobodom vesmíru pre nadšencov rozmanitosti a kultúrnych šokov :-D Bez local guidov Ajoniho a Andreho by sme však odišli s dlhými nosmi a so značne menším obnosom zážitkov, nakoľko ich právomoc, ochota a cit pre dobrodružstvo nám, zaspatým Európanom, občas nechtiac chýba :-) Suma summarum voláme: CHOĎTE DO TOHO VŠETCI, ČO STE OTRÁVENÍ STEREOTYPOM A FÁDNOSŤOU BEŽNÉHO ŽIVOTA, PRETOŽE TAM SA ZOBUDÍTE A ZAMÁVATE NUDE NA ODCHOD! :-) Ďakujeme!" 

"Negril pecka, parádne ubytko rovno na pláži, všetko blízko..  ďakujeme ti za všetko, za pomoc aj za rady, a držíme palce nech to ide aj naďalej!" 

Jamajka všetko čo potrebujete vedieť o Jamajke

"V prvom rade vám ďakujeme, že aj vďaka Vám sme sa rozhodli pre Jamajku a určite neľutujeme! Najväčšie zážitky - more a pláž v Negrile, rozlúčka Usaina Bolta s kariérou na štadióne v Kingstone, Rick´s Café, nedeľná omša v Negrile, Strawberry Hill a vodopády YS Falls boli tiež úžasné! Ešte raz díky a želáme veľa spokojných turistov! - Jste úžasná, už se nedivím, že si vás všichni pochvalují. Díky moc, super!" 

Jamajka poznávací zájazd

"Andre je borec, dávám 10,5 bodu z 10 ! :-) Opravdu moc fajn, nápomocnej, v klidu. Kingston byl úplne nej, včerejší vodopády úchvatní, nejvíc, pecka! Všecko nicméně v absolutním pořádku! Pláž je super, holky nádherný, já jsme spokojen! Tenhle kontakt s Jamajkou mně baví moc, do zaprášený Itálie umí zajet každej, no TOHLE JE pro mně cestování!!! Doporučíme Tě dál! "

Jamajka levně zájezdy recenze

"Byli jste moji čumáčci oba dva, Anita s Andrem jste úžasní, výlety to byl pro nás nejkrásnější zážitek! A taky zumba na pláži! Děkujeme moc!" 

Jamajka levně zájezdy recenze tripadvisor

"Ďakujeme Anitka, tvoje rady a doporučenia nám prispeli k tomu, že sme mali možnosť poznať Jamajku tak ako keby sme tu neboli prvý krát. Ja osobne môžem povedať, že som sa veľa naučil a tým sa budem môcť zas posunúť o krok dopredu nielen v osobnom živote ale aj v cestovaní. Kingston, nádherný Jahodový vŕšok a potom ten prechod do downtownu, čo je zas úplne iný svet.. Náš najobľúbenejší (mali sme troch) sprievodca Andre je úžasný tým, že zapadá do prostredia človek sa s ním cíti bezpečne. Ale aj ako človek je pohodový, zábavný a dá sa s ním rozprávať nielen o tom, kde sme sa nachádzali ale aj všeobecné otázky o spoločnosti atď. Ajoni je viac flegmoš, no na Andrem vidieť, že je zažratý do svojej práce. Anitka a Negril, to bola čerešnička na torte...chatka pár krokov od vody.. už lepšie to ani nemohlo byť! Ďakujeme!"

Jamajka Kingston výlety

"Jo, bylo to moc fajn! Kingston, Black River, výlet po Westendu, i ta tajní Birthday párty na pláži, kterou jste pro mně udělali! Odnáším si z Jamajky moc krásní zážitky, děkuji moc, Anito!" 

JAMAJKA - všetko čo potrebujete vedieť a vidieť, ganja, reggae, pláže, bezpečnosť

  "Jamajka je drsná, úžasná a zároveň něčím neodolatelná. Díky Tobě Ani jsme dostali možnost Jamajku opravdu poznat více, než většina turistu, trávících svoji dovolenou pouze na pláži a v hotelu. A byla to prostě bomba! Mobay počínaje, přes dech beroucí Kingston, po klidných vodách Black River až na krásnou 7 mílovou pláž v Negrilu to byla úžasná jízda, která celé rodině dala spousty zážitku, dobrodružství, poznání a energie. Dave je úžasný člověk, z kterého sálá krásná energie, tak jako ze spousty dalších local guidu, s kterými jsme se na Jamajce díky tobě seznámili. Děkuji za celou naši rodinku za zprostředkování těchto zážitku a přejeme all the best. Jsi více než zprostredkovatel a pruvodce - stala jsi se přítelem na cestách a jak jsme slíbili, určitě se musíme setkat osobně, třeba opět na Jamajce :-) "

jamajka zaujímavosti o ostrove

"Aký je to pocit prísť na Jamajku poprvé v živote, kde na Vás s úsměvem a bez vypočítavosti čeká Jamajčan se Slovenským ID? TAKÝTO! :-) Sme plní dojmu, úžasná atmosféra, Kingston je úžasný ale aj děsivý město zároveň, náš pruvodce Andre je velice milý, ochotný, výlety byly skvělý!  More a pláž úžasný, občas spŕchne, ale nám to nevadí, hodně chodíme na procházky, tvoje chatička je útulná. Děkujeme za zprostředkování, Jamajka je nádherná a určo se vyplatí jí navštívit, každopádne doporučujeme se obrátit právě na Anitu, která poradí co a jak - bez jejích rad jste druhý den na Jamajce chudší o 500 dolaču! Byli jsme spokojeni, budem si odvážet hezký spomínky :-) "

JAMAJKA - všetko čo potrebujete vedieť a vidieť, ganja, reggae, pláže, bezpečnosť

"Milá Nita, ešte raz ti veeeeľmi úprimne a zo srdca ďakujem že som ťa mohol spoznať a že si tu so mnou prvý týždeň bola (samozrejme, počítam aj Andreho). Bola si viac ako sprievodkyňa, takže paráda, ďakujem ti veľmi."

jamajka zaujímavosti o ostrove

"Než jsem si koupila letenky na Jamajku, většina článků, které jsem našla na internetu, upozorňovala na to, jak je Jam nebezpečná. Ale pak jsem našla Anitu. Anitu, která zná Jamajku, lidi, jejich smýšlení a kulturu jako své boty. Díky detailnímu itineráři jsem získala jistotu, že to i přesto, že se na cestu vydávám sama, zvládnu. V kontextu celkových výdajů na této dovolené byl vytvořený itinerář za super cenu a obsahoval skutečně vše. Navíc k tomu zahrnoval i neustálou kontrolu s Anitiny strany, byla jako moje máma, která na mě dohlíží a stará se, zda mám vše a jsem spokojená, někdy dokonce, i zda jsem najedená a nemám hlad:-) Cítila jsem se ve správných rukou a nemám nic jiného než slova chvály na její individuální přístup ke mě a znalosti a zkušenosti o Jamajce. Každé doporučení, které jsem dostala bylo správné a dovedlo mě k tomu, že jsem si pobyt na Jamajce maximálně užila. Doporučila bych ji bez váhání a s klidným svědomím komukoliv kdo se holdá na Jamajku vydat. Ze všeho nejvic se mi líbilo v zahradě kolibříků, protože ti ptáčci jsou prostě nádherní a když pijí vodu z lahvičky je to skvělá podívaná. Na stejnou příčku bych dala YS vodopády, famózní místo na relaxaci. Obecně výlet do "venkova" v Black river byl oazou na duši. Přátelskost místních lidí mě přišla až překvapující. Nejméně se mi asi líbilo v Montego Bay jako takovém, ale na druhou stranu jsem zde navštívila místní kostel a to byl neuvěřitelný zážitek. Jednoznačně doporučuju všem, protože to opravdu stojí za to. Atmosféra, která v kostele byla se ani nedá slovy popsat."

Niet pochýb o tom, že ak sa povie Jamajka, mnohým ľudí si spomenie na stvoriteľa a kráľa hudobného žánru reggae, Boba Marleyho.

"Anito, chci Vám moc poděkovat za Vaše služby. Bez Vás bych nevidel ani polovinu toho, co jsem videl. Ujko Joseph mně vzal na mopedu na ganja pole, je to moc fajn chlapík, u Chevrona taky super, nádherná vesnička, Kingston i pruvodce Ajoni - dávám 5 hvězdiček! Projeli jsme vše, od ghetta Maxfield až po Strawberry Hill, měla jste pravdu, je to nádherné místo! Byla to úžasná dovolená! Ješte jednou díky!"

Niet pochýb o tom, že ak sa povie Jamajka, mnohým ľudí si spomenie na stvoriteľa a kráľa hudobného žánru reggae, Boba Marleyho.

"Jamajku sme si najviac užili zo všetkých dovoleniek, ktoré sme doteraz absolvovali (Kuba, Sri Lanka, Hawaii). Možno je to tým, že sme na nej zažili najviac z domácej atmosféry a života, čo je presne to, po čom túžime a chceme - zažiť niečo viac a niečo iné ako ,,klasickí turisti". Mne osobne sa na Jamajke splnilo hneď niekoľko snov, ale prirástla mi k srdiečku najmä kvôli hudbe, tancu, uvoľnenosti ľudí. Rozmýšľam nad tým, ako zažiť život tam na dlhšiu dobu..."  

jamajka levně dovolená last minute

"Z Jamajky sme úplne unesené a nadšené, najradšej by sme sa tam hneď vrátili. Tak ako sme sa v Mobay a v Kingstone báli, v Negrile sme sa cítili úplne bezpečne a príjemne. Žiť tam asi nie je ľahké, ale aj napriek tomu, veľa našich myšlienok smeruje k Jamajke a k tomu, ako by sa tam dalo zostať. Ešte raz úprimne ďakujeme za nezabudnuteľný zážitok a veríme, že sa ešte na Jamajke uvidíme. S Vašim itinerárom a super ištrukciami a pomocou počas celej doby sme boli veľmi spokojné a za všetko Vám ešte raz veľmi pekne ďakujeme. Náš najväčší zážitok bola plavba po krokodílej rieke a kúpanie sa v krokodílej zátoke." 

jamajka letenky levné

"Bolo to proste niečo, čo som ani vo sne nečakala! Relax a sladké ničnerobenie sme kombinovali s dobrodružnými výletmi, Jamajka mi dodala novú energiu na minimálne 10 rokov! Vrátila som sa odtiaľ ako vymenená - šťastná, spokojná, oddýchnutá, stále sa usmievam. Putovať po Jamajke nie je vôbec ľahké, ale s tvojimi radami a s pomocou tvojich sprievodcov sme to zvládli úplne na jednotku!" 

jamajka čo sa dá vidieť atrakcie

"Keďže som nemala parťáka/parťáčku, povedala som si, že na Jamajku pôjdem aj sama, lebo mám vyčerpávajúcu prácu a už som nutne potrebovala more, relax a nabrať druhý dych. Mala som pritom limitovaný rozpočet, takže zájazd Malé presso bol priam stvorený pre mňa - bývala som za pár drobných v Anitinej peknučkej chatke na pláži v Negrile, celé dni som relaxovala, plávala, slnila sa, prechádzala, večerné párty na pláži pri vatre ma nestáli ani cent. Proste Anita mi svojou ponukou vyšla maximálne v ústrety, takže som si mohla vychutnať presne takú dovolenku, po akej som už túžila! :-) "

dovolená Jamajka low cost

     "Popsat Nitu by vydalo na několik stran. Zpracovala nám podrobný itinerář a po celé 3 týdny pobytu na Jamajce s námi přes mail a sms komunikovala kdykoli jsme potřebovaly, skoro jakoby tam byla s námi. Nita je perfektní člověk a jedinečný znalec Jamajky, svoji práci dělá srdcem. Díky ní jsme zažily nádhernou a nezapomenutelnou dovolenou. Jamajka je úžasná, Jamajka je nepopsatelná, kdo tu krásu a prostředí nezažil a neviděl, nemuže to pochopit. Díky Nito!!!"

"Black River: najlepšie z celej Jamajky! Ľudia nás neotravovali, hotel pekný a čistý, krásna záhrada, milý personál. Vybrali sme sa hľadat čln na krokodíliu rieku. Rieka bola krásna, lodivod nám všetko poukazoval a bol fakt super. Boli sme sa okúpať, na pivo, podebatovali s miestnymi vidiečanmi, ukázali mi ryby, ktoré nalovili, ako rybára ma to zaujalo. Rasta vytiahol z tej svojej veľej čiapky marišku, zahúlil, prosto skvelé, nejako tak som si predstavoval cestovanie po Jamajke. Poobede prechádzky po meste, nikto nás neotravoval, boli sme pozrieť aj miestnu nemocnicu, kostoly, krásne parky pri škole, večer kúpanie v bazéne, boli sme tam sami, konečne oddych. Náš rastaman nás zobral na druhý deň na YS Falls, išli sme skoro ráno, boli sme tam prví, skrátka to bolo skvelé!"

"Príroda, ľudia, strava, Nita - to všetko zanechalo vo mne niečo výnimočné, čo viem, že sa to už v tomto zložení pravdepodobne nezopakuje... Aj keď si v kútiku duše prajem, aby som to celé zažil ešte aspoň raz." 

jamajka legalizácia marihuany ganja festival

"S tvými službami sme byli velmi spokojeni, vše klapalo, vše bylo podle itineráře, líbila se nám tvoje snaha dodat nám veškeré informace, proste na jedničku! Jamajka na nás udelala fajn dojem, krásne moře, nádherná krajina!"

"Jamajka - slunce, moře, pláže.. a díky Nitě a jejímu itineráři i spousta zážitku, na které budu vzpomínat celý život :-) Lepšího experta na Jamajku jak je Nita jsem nemohla potkat."

MARKÉTA B., Praha, November 2015, zájazd CAPUCCINO 

"Týden s Nitou v Karibském ráji změnil moje vnímaní života. Mám pocit, že Nitu by zbožňovali i v Bagdádu kdyby měla na triku karikaturu Mohameda.. Jít na Jamajku s Nitou je zážitek na celý život! Po návratu jsem prodal byt, dal výpověď v práci a trávím život na cestách... A jsem dokonale šťastný!" 

MICHAL P., Ústí nad Labem, December 2010, zájazd CAPUCCINO 

helicopter tours Jamaica

"Byli jsme na Jamajce už podruhé. Vysoce profesionální, s Nitou člověk vidí tolik úžasných míst, o kterých v cestovkách nemají ani tušení!"

MILAN, KATEŘINA, LENKA, PETR, Praha, November 2015, zájazd ESPRESSO

Jamajka Kingston výlety

"Jamajke sa nič nevyrovná! Je to krajina pre ozajstných dobrodruhov, na každom kroku tam človek zažíva a vidí niečo nové, niečo fascinujúce, či šokujúce. A v konečnom dôsledku dobrodružstvo, ktoré nie je nebezpečné, nie je dobrodružstvom! Ďakujem ti však hlavne za najdojímavejší okamih v mojom živote - návštevu sirotinca a stretnutie s osirelým Ravonom."

PETER K., Nové Zámky, December 2007, zájazd CAPUCCINO 

Jamajka Kingston výlety

"Na Jamajku som šla robiť dokumentárny film pre TV Nova. Náhodou sa mi od kamošky dostala do rúk tvoja kniha o Jamajke a bolo rozhodnuté! Je nad slnko jasné, že Jamajku by som s cestovkou nikdy nespoznala tak dokonale ako keď som ňou mohla putovať pod Tvojím vedením. Si proste žena činu, o čom ja len snívam, ty so širokým úsmevom realizuješ!" 

JANA P:, Bratislava, December 2004, zájazd CAPUCCINO