Vyhľadávanie

Kontakt

NITA KIMURI

info@jamajkanita.sk

 

SME BEZ KONKURENCIE

 
FAKTY HOVORIA ZA VŠETKO...
 
 
1. Na Jamajke sa pohybujem už od roku 2000 (s krátkymi prestávkami)
 
2. Som držiteľkou International Tour Guide License od roku 2003
 
3. Za sebou máme stovky a stovky túr a takmer 3000 spokojných turistov z celého sveta
 
4. Jamajku poznám lepšie než Jamajčania - povedzte mi akékoľvek mesto, či dedinu a ja Vám ukážem odtiaľ moje fotky a poviem Vám presné miesta, kde sa tam čo nachádza, aj to, ako sa mi tam páčilo/nepáčilo ;-) 
 
5. Som autorkou kníh o Jamajke + množstva cestopisných reportáží (najčítanejšie Slovenské a České týždenníky a mesačníky) + spolupracovala som (ako organizátor a sprievodca) s filmovým štábom na príprave dokumentárneho filmu o Jamajke  (populárna TV NOVA séria Cestománia)
 
6. Kdekoľvek sa na Jamajke pohybujem (bežné štvrte, luxusné štvrte, chudobné ghettá), všade ma ľudia srdečne zdravia a oslovujú menom, pretože ma poznajú 
 
7. Vo Východnej Európe (= ČR, SR, Polsko, Maďarsko) NIET NIKOHO, kto by Jamajku poznal precíznejšie než NITA KIMURI
 
 
 
 
NIEČO O TÝCH, KTORÍ NÁS KOPÍRUJÚ...
 
 
Kopírovanie kreatívnych nápadov a know-how je vo svete bežné. Dokonca aj medzi mojimi turistami sa našli takí, ktorým takéto kopírovanie nie je cudzie. Radi by sme sa poďakovali tým, ktorí sa rozhodli ísť v našich šľapajách - je to pre nás pocta, že to, čo robíme, robíme skvele a inšpirujúco, keď nás ľudia potrebujú imitovať a inšpirovať sa našimi vlastnými nápadmi. 
 
Držíme palce, nakoľko robiť seriózne a vydarené zájazdy a túry po nebezpečnej a drahej Jamajke si vždy vyžaduje dlhé roky skúseností a praxe v teréne. A naše hodnoty a dlhoročné skúsenosti - tie sa skopírovať nikdy nedajú (pretože ich nosím v hlave ;-) ) Slovami biznismanov: 
 
"Je to ako keď si dedinský obchod v Dolnej Strehovej (či kdekoľvek inde) zaumieni dosiahnuť úroveň Britského reťazca Tesco Store... Vtipné, hoci... MISSION IMPOSSIBLE." 
 
Či je etické kopírovať a kradnúť cudzie know-how, na to nech si každý odpovie sám. Každopádne, vždy si dotyčného človeka vo vlastnom záujme najprv poriadne preklepnite ešte predtým, než naletíte a zveríte sa do jeho rúk (najmä, ak ste neskúsený cestovateľ - skúsení a ostrieľaní cestovatelia vždy vedia odhadnúť, komu veriť a komu nie a nenaletia na sladké sľuby). PÝTAJTE SA! NA VŠETKO! PÝTAJTE SI AUTENTICKÉ FOTKY A VIDEÁ zo všetkých miest, na ktoré Vám dotyčná osoba ponúka výlety (v skutočnosti mnohí podnikavci ponúkajú výlety na miesta, kde ani nikdy sami neboli) JE NA FOTKÁCH/VIDEÁCH AJ OSOBA, ktorá Vám chce zorganizovať Vašu dovolenku na Jamajke? Koľko VLASTNÝCH TURISTOV má na svojich fotkách/videách? Je totiž rozdiel ak len 10 alebo 1.000.... A vždy, vždy, vždy sa rozhodujte na základe spoľahlivosti odpovedí... ABY VAŠA DOVOLENKA NA JAMAJKE BOLA VYDARENÁ A NESKONČILA TRAGÉDIOU.
 
 
3 KRITÉRIÁ PODĽA KTORÝCH SI SPRÁVNE VYBRAŤ :