Vyhľadávanie

Kontakt

NITA KIMURI

info@jamajkanita.sk

FOTOGALÉRIA KLIKNI TU:

www.jamajkanita.sk/vy-a-my/

jamajka jídlo

FOTKY AKO BONUS! 

POČAS NAŠICH TÚR VÁS FOTÍME A KRÁSNE FOTOGRAFIE Z VAŠICH VÝLETOV DOSTÁVATE OD NÁS AKO BONUS! 

NEMUSÍTE SA O NIČ STARAŤ... UŽÍVAJTE SI NAŠE TÚRY... KOCHAJTE SA KRÁSNYM PROSTREDÍM... NEMUSÍTE SA ZDRŽIAVAŤ ROBENÍM FOTIEK... ZABUDNITE NA MOBIL AJ NA FOŤÁK - MY SME NA FOTENIE NAŠICH TURISTOV ZVYKNUTÍ A RADI TO UROBÍME ZADARMO AJ PRE VÁS! ;-) 

VEĽA NAŠICH FOTIEK VIDÍTE AJ VO FOTOGALÉRII "MY A VY"

dovolenka na Jamajke júl a august

NAJNOVŠIA ŠPECIALITA V NAŠOM PROGRAME !

POČAS TÚR HOVORÍME S VAMI PO SLOVENSKY / ZROZUMITEĽNOU ANGLIČTINOU
 
„Prešiel som 63 štátov sveta, no nikdy som sa nenajedol lepšie ako na Jamajke!“ 
vyjadril sa jeden z mojich turistov, ktorých som sprevádzala po ostrove. 
 

LÁSKA IDE CEZ ŽALÚDOK. 

A LÁSKA K JAMAJKE JE NA CELÝ ŽIVOT. 

Zájazd NESCAFÉ je pre všetkých gurmánov a fajnšmekrov, ktorí milujú ochutnávať miestne kulinárske špeciality. Pripravte sa na netradičný dobrodružný zájazd, voňavý a lahodný. Skrátka Božský! Pripravte si svoje chuťové poháriky na dobrodružstvá tejto jedinečnej kulinárskej show! 

zájazd na Jamajku pre milovníkov miestnych špecialít

 
Typ zájazdu: Poznávací-pobytový

Cena:  od 530 eur/os (cena je len orientačná - je to PRIEMERNÁ suma, ktorú ľudia minú za 10 dní)

Cena ZAHŔŇA: ubytovanie na 10 nocí + všetky výlety + doprava po ostrove + vstupy do atrakcií a local guidi. 

Cena NEZAHŔŇA: poistenie a stravu, nakoľko to je individuálne, 100 kilový chlap skonzumuje toho viac než 50 kilová žena, preto výdavky na stravu sú u každého iné)

Vhodný zájazd pre: všetkých dobrodruhov, ktorí ovládajú angličtinu, resp. aspoň rozumejú po anglicky (neprekáža, ak nevedia v angličtine komunikovať)

Nevhodný zájazd pre: všetkých dobrodruhov, ktorí angličtinu neovládajú vôbec = ani len nerozumejú, ak im Jamajčania niečo vysvetľujú

POČAS TÚR HOVORÍME S VAMI PO SLOVENSKY / ZROZUMITEĽNOU ANGLIČTINOU

zájezd na Jamajku s ochutnávkami místních jídel

Na svete niet krajiny, ktorá by mohla konkurovať Jamajskej gastronómii! Jamajská strava je pestrým karnevalom chutí z rôznych kultúr – prisťahovalci z Indie, Libanonu a Číny zmiešali svoje kulinárske umenie s domácou Kreolskou kuchyňou, ktorú na Jamajku v minulosti priniesli so sebou otroci z Afriky. 

Mohli by sme Vám poukazovať len tie najlepšie reštaurácie a bary - ale to nestačí! Ponúkame Vám zájazd s pridanou kultúrnou a gastronomickou hodnotou...
 
Iste poznáte staré príslovia typu "Keď si v Ríme, správaj sa ako Rimania!" či "Kto chce s vlkmi žiť, musí s vlkmi vyť". A toto platí aj o cestovaní po Jamajke. Aby ste spoznali, aká Jamajka naozaj je, akí sú bežní Jamajčania a nielen tí, čo pracujú v turistických rezortoch, treba spoznať jej kultúrne zvyky, tradície, mentalitu ľudí... Jamajčania milujú 3 veci: Hudbu, sex a jedlo. Pretože i jedlo je ich vášňou! Zavedieme Vás do rôznych končín Jamajky, k rôznym ľuďom z rôznych sociálnych vrstiev, ktorí Vás zasvätia nielen do prípravy ich tradičných jedál, ale na chvíľu i do svojho života. 
STE PRIPRAVENÍ, PRIATELIA? ;-) 
 
1. Keď pravú kvalitnú Blue Mountain kávičku, tak kde inde by ste ju mali ochutnať, ak nie vysoko v horách Blue Mountain, na famóznom Jahodovom vŕšku, kde si tú kávičku zvyknú vychutnávať aj členovia Anglickej kráľovskej rodiny a hviezdy Holywoodu?!? Užívate si nádherný výhľad na celý Kingston a cítite sa tak Božsky, ako zaživa v Nebi... ;-) 
 
2. Milujete langusty? A viete, že na Jamajke ich najlepšie robia na poslednej autentickej rybárskej pláži pri Kingstone? Práve vylovené, čerstvo ugrilované, s lahodnou špecialitou festival, ktorú vymyslel rybár práve z tejto pláže! 
 
3. Jediná pravá rastafari osada je novinkou tejto sezóny a hitom v našom programe výletov. Bol by hriech nenavštíviť true rastas a spoznať ich asketický život! Ras Prince Vám pripraví čerstvé ovocné šťavy a navarí pravé rastafariánske jedlo
 
4. Máte guráž ísť do ghetta? Najnebezpečnejšieho na Jamajke? S nami sa báť nikdy nikde nemusíte - sme tu totiž doma a ľudia nás poznajú. Náš local guide Andre Vám pripraví typické Jamajské raňajky z jedovatého ackee a upečie chlebovník, pokrm chudobných ľudí z ghetta
 
5. TOP 10 najbohatších ľudí na Jamajke sú Číňania a Čínsko-Jamajskí miešanci. Nevpúšťajú "medzi seba" bežných ľudí a už vôbec nie turistov! Naopak - svoje súkromie si strážia! Moja biznis kolegyňa Lisa, Marie a Keith sú z týchto bohatých rodín a žijú v lukratívnej štvrti - máte od nás pozvanie na noblesnú hostinu "á la luxusná Jamajka"! :-) 
 
6. Papa Zaca je skrátka exot! Staručký true rasta Vás zaučí do tajov svojej takmer šamanskej zručnosti pri výrobe bylinných likérov, ktoré majú rôzne účinky na rôzne neduhy.
 
7. Vedeli ste, že najkvalitnejšiu, najchutnejšiu a najväčšiu zmrzlinu Vám naservírujú v Devon House??? ;-) 
 
8. Kde inde si vychutnať miešaný rum-punch ak nie v najlepšom Jamajskom bare Rick´s?!? Prečo je Rick´s najlepší, Vám bude ihneď jasné! Západy slnka, skokani smrti vrhajúci sa do mora z konárov stromov plus live reggae koncerty 365 dní v roku... 
 
9. Krevety. Nie hocijaké! Pikantné krevety! Nikde inde na Jamajke pikantné krevety nemajú, len v malebnom, tichom vidieckom prostredí St.Elizabeth. 
 
10. Floyd je už na prvý pohľad ako vystrihnutý z nejakej Disneyho rozprávky! Čarovný človiečik! Auto plné ganje.. ale dobrých ľudí a dobrej ganje sa všade veľa zmestí! ;-) vyvezieme Vás do vŕškov, kde náš Kirk má ukrytú ganja plantáž a vo svojom bare Vám rád pripraví z ganje čokoľvek.. chcete ganja koláčik, či radšej oblbujúci čaj? No problem Jamaica! :-) 
 
11. A Floydovi podobná je i naša čarovná babička Joyce! Stará dáma so sivými dredmi, žijúca v domčeku na najkrajšej jamajskej pláži, vždy plná entuziazmu! So svojimi kamoškami Cindy a Beverly tvoria neprekonateľnú veselú "bandu"! Milujú divoké párty, dobrý rum a potápanie v koralových útesoch! Čiperné akčné žienky hodné obdivu! :-) Joyce varí tak, že by pochodila aj u Anglickej kráľovnej! 
 
12. Chrumkavé pikantné pattie predávajú v Jamajských fastoodoch na každom rohu. My Vás zavedieme k nášmu rasta Daveovi, ktorému som maľovala všetky bilboardy pred jeho stánkom - môžete sledovať, ako sa pattie vyrába a Dave Vám určite rád dá aj bonus - tradičný jamajský banánový chlebík! 
 
13. Trinásta zastávka je akýmsi vstupom do Jamajskej Trinástej komnaty... Famózne Jamajské grilované kurča v pikantnej omáčke milujú všetci turisti, ktorí ho už okúsili. No recept naň si Jamajčania strážia ako národný poklad! Niektorí kuchári pridávajú pivo, iní zas zázvor, či rum. Ak ste bystrý pozorovateľ, určite Vám neunikne, aké ingrediencie pridáva kuchár Sunshine. A ak budete mať recept, v tom prípade sa stane 13ka Vašim šťastným číslom! ;-) 
 
TAK DOBRÚ CHUŤ, PRIATELIA !

 

Fotogaléria: JAMAJKA ZÁJAZD "NESCAFÉ" pre gastro gurmánov a fajnšmekrov

Záznamy: 1 - 13 zo 13