Vyhledávání

Kontakt

JAMAICANITA
KINGSTON Jamaica W.I.

info@jamajkanita.sk

prenájom taxíka na Jamajke

"Išli sme siedmi v jednom aute! Zážitok!" 

JÁN & ĽUBKA, Apríl 2017 

"Ceny lístkov sedeli podľa vášho itineráru, v tomto ohľade ste nám obrovsky pomohli. Na miestne drahé pomery je doprava fakt lacná a jazda v local buse je fakt zážitok v dobrom!" 

MAREK a spol., Máj 2015

"Po vystúpení z local busu sme mali pocit, akoby sme sa druhý krát narodili..!" MARKÉTKA & TOMÁŠ, November 2017

"Jo, to JE zážitek!!! Jel jak blázen, za 2 a pul hodky jsme byli v Kingstnu!!!" DENISKA & ADELKA, November 2017

autobusy na Jamajce

 "Cesta lokal busem byla hustá! :-) Jel tak rychle, že jsme se báli, že nás vyklopí! :-) " MARKETKA & HONZÍK, December 2017

 

 VZDIALENOSTI

Kingston - Ocho Rios – 86 km, 2 h

Kingston – Mandeville – 98 km, 2 h

Kingston – Port Antonio – 98 km, 2 h

Kingston – Negril – 246 km, 4 h

Kingston – Montego Bay – 191 km, 3,5 h

Montego Bay – Negril – 83 km, 1 h

Montego Bay – Mandeville – 112 km, 2 h

Montego Bay – Port Antonio – 214 km, 4 h

Montego Bay – Ocho Rios – 107 km, 2 h

Negril – Black River – 79 km, 1,5 h

Black River – Mandeville – 69 km, 1,5 h

Mandeville – Ocho Rios – 116 km, 2 h

Ocho Rios – Port Antonio – 106 km, 2,5 h

 

Jamajka doprava jak cestovat po Jamajce

 

JAMAJKA DOPRAVA

 
Jamajčania jazdia ako samovrahovia - príliš rýchlo, zdanlivo nezodpovedne a neopatrne. Vodičský preukaz tu možno získať už po dovŕšení 16. rokov, ale mnohí celý život jazdia bez neho – policajti dávajú pokuty obvykle len za to, že šofér nemá zapnutý bezpečnostný pás. Mnohí šoféri za volantom fajčia ganju a popíjajú pivo – ale ani to nie je problém – policajtom zvyčajne stačí dať mastný úplatok a v pohode môžete jazdiť ďalej. Korupcia vládne svetu... Hlavne na Jamajke... 

Ďalším z dôvodov raketovej rýchlosti je ten, že napríklad taxikári, ktorých je tu ozaj požehnane, pracujú pre svojho bossa, ktorý od nich denne požaduje zisk aspoň tých 2000 JD (cca 20 eur). Ak mu ho neprinesú, o robotu okamžite prídu. Preto sú vodiči nútení jazdiť čo najrýchlejšie, aby tak nabehali čo najviac kilometrov a pozbierali čo najviac ľudí.
Ďalším kameňom úrazu sú vozovky – väčšina z nich je v dezolátnom stave. Cesty sú žalostne úzke a hoci vodiči podchvíľou štrajkujú, vláda do výstavby nových, lepších ciest veľa neinvestuje... 

ŠPECIÁLNA AKCIA: ODVOZ Z LETISKA V MONTEGO BAY DO HOTELA NAŠIM AUTOM 
UŽ OD 3,50 USD !!!

doprava lokálem na Jamajke

AUTOBUSY
Malé, spravidla 12-miestne minivany sú ťažnými koňmi jamajskej hromadnej dopravy pre medzimestské trasy. Šoféri v snahe zarobiť čo najviac, nemajú problém natlačiť do minibusu hoci aj 20 pasažierov... Výhodou týchto minibusov je ich nízka cena a fakt, že nejazdia podľa striktného pravidelného cestovného poriadku, ale zastanú vám kedykoľvek a kdekoľvek chcete a potrebujete. Na Jamajke sú aj A/C expres busy, ktoré majú presné časy odchodov a príchodov, ale sú oveľa drahšie.

TAXÍKY
Pravidlo č.1 znie: 
Keď chceš ísť taxíkom, sadaj len do tých, čo majú ŠPZ na červenej ceduľke. Sú štátne, takže v prípade nehody, ktorá by Vám mohla spôsobiť ublíženie na zdraví, ste aspoň poistení. Tie s bielou ceduľkou patria súkromníkom a poistku v prípade havárie neuhrádzajú.

POZOR však na medzimestské taxíky! Hoci majú rovnaké ceny tak pre domorodcov, ako i pre turistov, ak si ich objednáte sólo pre seba, cena bude nekresťanská! 
VNÚTROŠTÁTNE LETY
Letecké spojenia medzi hlavnými turistickými rezortmi zabezpečujú viaceré letecké spoločnosti, k tým najznámejším patrí AIR JAMAICA EXPRESS, TIMAIR, WINGS JAMAICA a INT´L.AIR LINK. 
Lieta sa na malých lietadlách typu Cessna. 
HELIKOPTÉRY
Sú doménou bohatších turistov, ktorí túžia pozrieť si Jamajku z vtáčej perspektívy. 20-minútový vyhliadkový let zvaný „FUN HOP“ stojí od 460 USD/ 4 osoby, za hodinový let
„JAMAICAN SHOW CASE“ počítajte so sumou od 1200 USD/4 osoby a za celodenný prenájom helikoptéry pre 4 osoby, vrátane raňajok v Port Antoniu, prehliadky Kingstonu, plus gurmánskeho obedu v rezorte Grand Lido v Negrile, dáte minimálne 2500 USD (a viac).
Heliporty nájdete v Montego Bay, Ocho Rios, Kingstone a Negrile. 

O VŠETKÝCH MOŽNOSTIACH A CENÁCH DOPRAVY (ktoré tu nespomínam) SA DOZVIETE V ITINERÁRI.

itinerár Jamajka doprava po ostrove