Vyhledávání

Kontakt

JAMAJKANITA
KINGSTON Jamaica W.I.

info@jamajkanita.sk

Jamajka Cestou necestou je gastronomický cestopis, v ktorom navštívime zaujímavých Slovákov dlhodobo žijúcich v zahraničí

 

Nechoď na Jamajku pokud si ještě neviděl tyto 2 filmy!

 

Jít na Jamajku nepřipravený, aniž by si člověk o Jamajce něco nastudoval, nikdy nekončí dobře. Jamajka však přeje připraveným! Pečlivě si viz naše 2 inspirující TV dokumenty - jeden je z dílny populárního cestopisného cyklu Cestou necestou (SR) a druhý z cestopisných série Cestománie (ČR). Dozvíš se mnoho zajímavostí, o kterých se nedočtete nikde na internetu! Oba TV štáby osobně provázela NITA KIMURI, CEO Jamajkanita
 
 

Viz náš nový TV dokument CESTOU NECESTOU o Jamajce v archivu STV

www.rtvs.sk/televizia/archiv/14301/182709#102

cestou necestou jamajka

ALESPOŇ PÁR REAKCÍ Z FB CESTOU NECESTOU NA NÁŠ DÍL O JAMAJCE
 
 

"Odporúčam, treba pozerať! :) Výborná Anita Chica Nita na Jamajke :). Bolo úplne vidieť, ako Jamajku miluje. Ako aj napriek tomu, že život tam - vzhľadom na hospodárske výsledky, nezamestnanosť a spomínanú kriminalitu - je pre obyvateľov na niektorých miestach veľmi náročný, zamilovala si mentalitu ľudí, vyhovuje jej a je tam šťastná. A taká bola aj táto časť - šťastná a usmievavá :) 

Anita nám ponúkla naozaj skvelý pohľad na tradičné a miestne špeciality, ktoré sú pre Jamajku typické a najmä pohľad na Jamajku ako celok. Priblížila nám rastafariánstvo, o ktorom má tiež veľa ľudí skreslené predstavy, jeho naviazanosť na prírodu a využívanie jej plodov. Fakt to bolo super!

Pre veľa ľudí je Jamajka synonymom maximálnej pohody. Jej poloha, Bob Marley, reggae, ganja - to všetko ľuďom evokuje, že je to raj na Zemi. Aj keď to je v realite trochu zložitejšie a asi nie tak idylické, tak Anita aspoň mňa presvedčila, že je to úžasná krajina, ktorú sa určite oplatí navštíviť."

Michal M.

***

"Táto časť bola perfektná! Anita to podľa mňa celé profesionálne odmoderovala a tým sme sa aj veľa dozvedeli." 

Erika Sz. B.

***

"Pozrela som si to aj druhý krát,také dobré to bolo!Všetky časti sú super,ale určite najlepšie sú také,kde tí ľudia žijú v krajine tak dlho,ako Anita."

Eva K.

***

"Tak ako vždy výborný diel. Pozerali sme so zaujatím. Bolo zaujímavé vidieť ako žijú ľudia na Jamajke, čo jedia, ako sa správajú, aj ako to tam vyzerá. Super! Sprievodkyňa bola tiež veľmi príjemná, reláciou pekne sprevádzala. Ďakujem!" 

Jana M.

***

"Klobúk dole bola to skvelá časť!"

Danka K:

***

"Anita.. nadherny clovek! Absolutne hmatatelne dobro ide z tej obrazovky."

Martina H.

***

"Skvela cast! Prijemna, uvolnena, super sprievodcovia a hlavne nemainstreamove zakutia ostrova. Taketo casti doslova hlcem :-) super praca!"

Marian Ď.

***
 
cestou necestou tv dokument jamajka
 
 
Program "Cestománie" z dílny Febio se od 14. září 2004 přesunula na obrazovku nejúspěšnější české komerční televize NOVA pod novým názvem "Nová Cestománie". První český cestopisný magazín si vydobyl pozici jedné z nejúspěšnějších pořadů veřejnoprávní televize (v kategorii dokumentárních filmů nad 20 minut obsadila v roce 2003 všech prvních deset míst v sledovanosti výhradně "Cestománie")
 
Viz náš díl o Jamajce "KDYŽ PROMLUVÍ REGGAE" ve videu "50 Shades of Jamaica".