Vyhľadávanie

Kontakt

JAMAJKANITA
KINGSTON Jamaica W.I.

info@jamajkanita.sk

Jamajka Cestou necestou je gastronomický cestopis, v ktorom navštívime zaujímavých Slovákov dlhodobo žijúcich v zahraničí

 

Nechoď na Jamajku kým si nepozrieš tieto 2 filmy !

 

Ísť na Jamajku nepripravený, bez toho, aby si človek o Jamajke niečo naštudoval, sa nikdy nekončí dobre. Jamajka však praje pripraveným! Pozorne si pozri naše 2 inšpirujúce TV dokumenty - jeden je z dielne populárneho cestopisného cyklu Cestou necestou (SR) a druhý z cestopisnej série Cestománie (ČR). Dozvieš sa veľa zaujímavostí, o ktorých sa nedočítaš nikde na internete! Obidva TV štáby osobne sprevádzala NITA KIMURI, CEO Jamajkanita

 

Pozrite si náš TV dokument CESTOU NECESTOU o Jamajke v archíve STV:

CESTOU NECESTOU

cestou necestou jamajka

ASPOŇ ZOPÁR REAKCIÍ Z FB CESTOU NECESTOU NA NÁŠ DIEL O JAMAJKE

 

"Odporúčam, treba pozerať! :) Výborná Anita Chica Nita na Jamajke :). Bolo úplne vidieť, ako Jamajku miluje. Ako aj napriek tomu, že život tam - vzhľadom na hospodárske výsledky, nezamestnanosť a spomínanú kriminalitu - je pre obyvateľov na niektorých miestach veľmi náročný, zamilovala si mentalitu ľudí, vyhovuje jej a je tam šťastná. A taká bola aj táto časť - šťastná a usmievavá :) 

Anita nám ponúkla naozaj skvelý pohľad na tradičné a miestne špeciality, ktoré sú pre Jamajku typické a najmä pohľad na Jamajku ako celok. Priblížila nám rastafariánstvo, o ktorom má tiež veľa ľudí skreslené predstavy, jeho naviazanosť na prírodu a využívanie jej plodov. Fakt to bolo super!

Pre veľa ľudí je Jamajka synonymom maximálnej pohody. Jej poloha, Bob Marley, reggae, ganja - to všetko ľuďom evokuje, že je to raj na Zemi. Aj keď to je v realite trochu zložitejšie a asi nie tak idylické, tak Anita aspoň mňa presvedčila, že je to úžasná krajina, ktorú sa určite oplatí navštíviť."

Michal M.

***

"Táto časť bola perfektná! Anita to podľa mňa celé profesionálne odmoderovala a tým sme sa aj veľa dozvedeli." 

Erika Sz. B.

***

"Pozrela som si to aj druhý krát,také dobré to bolo!Všetky časti sú super,ale určite najlepšie sú také,kde tí ľudia žijú v krajine tak dlho,ako Anita."

Eva K.

***

"Tak ako vždy výborný diel. Pozerali sme so zaujatím. Bolo zaujímavé vidieť ako žijú ľudia na Jamajke, čo jedia, ako sa správajú, aj ako to tam vyzerá. Super! Sprievodkyňa bola tiež veľmi príjemná, reláciou pekne sprevádzala. Ďakujem!" 

Jana M.

***

"Klobúk dole bola to skvelá časť!"

Danka K:

***

"Anita.. nadherny clovek! Absolutne hmatatelne dobro ide z tej obrazovky."

Martina H.

***

"Skvela cast! Prijemna, uvolnena, super sprievodcovia a hlavne nemainstreamove zakutia ostrova. Taketo casti doslova hlcem :-) super praca!"

Marian Ď.

***
 
cestou necestou tv dokument jamajka
 

Program "Cestománie" z dielne Febio sa od 14. septembra 2004 presunula na obrazovku najúspešnejšej českej komerčnej televízie NOVA pod novým názvom "Nová Cestománie". Prvý český cestopisný magazín si vydobyl pozíciu jednej z najúspešnejších relácií verejnoprávnej televízie (v kategórii dokumentárnych filmov nad 20 minút obsadila v roku 2003 všetkých prvých desať miest v sledovanosti výhradne "Cestománie")

Pozrite si náš diel o Jamajke "KDYŽ PROMLUVÍ REGGAE" vo videu "50 Shades of Jamaica".