Vyhľadávanie

Kontakt

JAMAICANITA
KINGSTON Jamaica W.I.

info@jamajkanita.sk

jamajkanita

ČÍM SME INÍ NEŽ OSTATNÍ ?

NA JAMAJKE SME DOMA A ZÁJAZDY ROBÍME UŽ 19 ROKOV

-------------------------

MÁME AŽ 98% ÚSPEŠNOSŤ ZÁJAZDOV A SPOKOJNOSŤ KLIENTOV

-------------------------

SME BEZKONKURENČNE PROFESIONÁLNI

-------------------------

NAJLEPŠÍ POMER   KVALITA - CENA - ZÁŽITKY

-------------------------

SME JEDINÝ TOUROPERÁTOR NA SVETE, KTORÝ ORGANIZUJE KOMPLETNÚ PREHLIADKU KINGSTONU

-------------------------

NAJŠIRŠIA PONUKA NETRADIČNÝCH NEKOMERČNÝCH VÝLETOV

-------------------------

NEROBÍME MASOVÉ ZÁJAZDY - INDIVIDUÁLNY PRÍSTUP KU KAŽDÉMU

-------------------------

 24 H NONSTOP ASISTENCIA POČAS VÁŠHO POBYTU

-------------------------

MÁME VÝZNAMNÉ KONEXIE

 

OHLASY VÁS, NAŠICH TURISTOV

 naše zájazdy majú 98%-nú úspešnosť

(pravda, nájde sa aj pár výnimiek, kedy nejde všetko ako po masle, lebo hoci Jamajka má krédo No problem!, na Jamajke je tých problémov veľa - ale vždy sa snažíme na maximum, aby ste boli spokojní! :-) )

Existujú 3 reakcie na túry po Jamajke - ÁNO. NIE. ÚŽAS! 

My sa snažíme vždy o Úžas. 

 

Tu je aspoň zopár feedbackov od našich turistov - momentálne riešime možnosť uverejňovať všetky Vaše feedbacky, no ako sami vidíte, je tu nedostatok priestoru - veríme však, že v najbližšej dobe náš web designer nájde efektívne riešenie. 

UPOZORNENIE !
Na rozdiel od rôznych pofidérnych turistických agentúr si my recenzie našich zájazdov nemusíme vymýšľať, ani nám ich nemusia písať kamaráti a rodinní príbuzní ako je to zvykom u tých, ktorí majú turistov ako šafranu... 
NAŠE RECENZIE SÚ PRAVDIVÉ (zozbierané z komunikácie s našimi turistami počas ich pobytu na Jamajke, príp. po ich návrate domov) 
Spol. JAMAKANITA PREZENTUJE VŽDY ORIGINÁL RECENZIE A ORIGINÁL FOTOGRAFIE Z NAŠICH VLASTNÝCH TÚR A NAŠICH VLASTNÝCH TURISTOV (žiadne fejkové fotky stiahnuté z internetu, či kúpené z fotobanky ako to radi robia cestovky).  
Keď už si pozeráte nejaké webstránky ponúkajúce Vám Jamajku s imaginárnymi recenziami imaginárnych zájazdov bez fotiek turistov, tak si k nim od touroperátorov VŽDY žiadajte aj MNOŽSTVO hodnoverných autentických fotografií a videí! A robte si závery zdravým sedliackym rozumom, aby ste sa na Jamajke potom nechytali za hlavu ako tí, čo nám potom každú chvíľu píšu "To je škoda, že jsme nešli na Jamajku raději přes Tebe, Jamajkanita!"... 
VYDARENEJ DOVOLENKE ZDAR! ;-)
 

 

KVANTUM FOTIEK Z NAŠICH TÚR SI MôŽETE POZRIEŤ VO FOTOGALÉRII "VY A MY" www.jamajkanita.sk/jamajka-recenzie-vy-a-my/

 

"My sa stávame Vašimi priateľmi, Vy sa stávate našimi priateľmi." ;-)

Jamajka Nita Kimuri výlety

Hodnocení za mně i za Michala: Výlety super, túry byly náročné, jsme unavení, ale super! Nejvíc se nám líbilo ghetto a tam ty děti, to bylo úžasný! :-) I ten ostrov a vodopády v kamenolomu byly úžasní a Andre náš tourguide úplně TOP! :-) Těšíme se, že jsme si padli do noty i s tvými dalšími turisty ze Slovenska a Čech, byly jsme spolu i v Black River a musíme říct, že jsme moc spokojení, viděli jsme krokodýli a všechno jsme měli s vákladem. Vodopády YS Falls i oběd parádní, takže za nás super výlety i dovča. 

----------------------------

Jamajka Kingston výlety Nita Kimuri Jamajkanita

Proste super! My sme si to proste užívali! Všetci tourguidi sa nám až príliš venovali, boli priateľskí, detičky v ghette sa tešili z našich darčekov a aj sme si spolu zatancovali :-) Páčili sa nám všetky túry, utajené vodopády, rasta osada s Imanim, Strawberry hill, downtown Kingston, opustený ostrovček, New Kingston, Čínske záhrady... sme nadmieru spokojní. Všetky výlety TOP a Kingston je zážitok na celý život! :-) Tourguide Andre No.1 - venoval sa nám maximálne, bol pozorný, priateľský a profík. A ešte dodávame, že Jamajská strava nám veľmi chutí, Andre nám vždy doporučil skvelé lokály. Taktiež v hoteli Prestige je to na jednotku. Akurát sme sa bavili, že klobúk dolu pred organizáciou zo strany JAMAJKANITA - všetko perfektne zorganizované! Klobúk dolu, ďakujeme, Nita! 

----------------------------

Jamajka recenzie

Ahoj, vše v pořádku, super, jsme moc spokojeni - jsme vážne rádi, že jsme Tě zvolili, bylo super, že jsme měli možnost se obrátit na někoho, kdo rozumí místnímu prostředí. Fungovalas výborně! :-) Tourguidi Richard a Horace super, s oběma jsme si rozuměli, Horace nám byl bližší věkem a bylo to s ním pro nás zábavnější, ale tím určite nechci říct, že bychom se s Richardem nudili, to vubec ne. No s tourguidem Horacem je sranda, zodpovídal nám všechny naše dotazy a byl ochotný, když jsme něco potřebovali. Všechny výlety po Kingstonu super, líbila se nám i tá novinka - ta vysokohorská Africká vesnička. Když Barču štípl pavouk a měla na noze flek, který se zvětšoval, Nita nám byla moc nápomocná a promptně nám radila, co máme dělat - děkujeme za snahu a vážíme si toho. Nejvíc se nám líbilo prostředí u Ansella, pohodová atmosféra, čisto a blízkost more. Ubytování u Ansella jsme si zamilovali, to se jinde asi nezažije :-) I Vaše ubytování v Mobay bylo super - doporučuj ho pravidelně. Ješte bychom spomenuli, že v hotelu v Kingstone bychom doporučovali do itineráře dat poznámku, ať lidi chtějí pokoje v tom vedlejším pavilonu (tam bydleli i Vaši Slováci a prý dobrý :-) ) Nejméně se nám líbilo v Negrilu, lidi v okolí jsou strašně otravní.  

----------------------------

Jamajka RTVS Cestou necestou Nita Kimuri

Začnem najskôr tým, že čo som čakal: čakal som "nejakú" Jamajku, a musím povedať, že bola úplne iná než som čakal! Z toho vyplýva, že treba sa vždy prísť pozrieť na tie miesta, o ktorých človek len počuje a môže si potom urobiť vlastný názor. Čakal som takú tú "Jamajku v pohode", ale realita je úplne iná - realita je hodne drsná. To prostredie, v ktorom Jamajčania žijú, ich determinuje, drsné prostredie - drsní ľudia. Sú tu krásne pláže, krásne drahé hotely, ale byť zatvorení v rezorte je strašná škoda, pretože Jamajka je hlavne o dobrodružstvách. Keď rátam cestovné náklady, tak za veľmi priaznivú cenu človek môže ochutnať taktrochu "Afriku", aj keď teda Jamajka nie je na Africkom kontinente. A to sa rozhodne oplatí, lebo je to špecifický druh cestovania, druh spoznávania a určite sa to oplatí. Na Jamajku môže človek prísť sám na vlastnú päsť - ale je to otázka času, možno že času v hodinách, kedy zistí, že veci sa majú úplne inak ako si predstavoval doma. Jamajka nie je žiadna "low cost destinácia", tie vysoké ceny človeka šokujú, plus v tomto nehostinnom prostredí práve tie ceny urobili z Jamajčanov vlkov, takže človek cestujúci na vlastnú päsť veľmi ľahko a rýchlo skončí okradnutý. 

Treba sem prísť skrátka pripravení, vedieť, ktoré sú "no-go-zóny" a práve na toto je Jamajkanita úplne super! Nechcem nikoho protežovať, ale reálne som pochopil, že je to ten najjednoduchší spôsob ako spoznať Jamajku a neurobiť chybu, nedostať sa do problémov, lebo Vy to tu poznáte, máš okolo seba dôležitých ľudí, ktorí sú lokálni a to vzbudzuje v ostatných Jamajčanoch rešpekt, lebo konexie robia svoje a tá Jamajka je proste o konexiách. Keby že sem mám ísť na dovolenku, tak určite by som šiel s Vami, lebo hoci je to organizované, ale keď chce mať človek z dovolenky na Jamajke naozaj dobrý pocit, tak by takéto niečo mal využiť. Alebo teda môže ostať v tom rezorte, ale potom nech nikde nehovorí, že bol na Jamajke, lebo bol len v rezorte, ktorý je rovnaký tak na Jamajke, ako aj rezorty kdekoľvek na svete. Každé z miest, ktoré sme navštívili, malo úplne iný charakter, iný mood... uletená rasta osada, ghetto je silný zážitok, kde človek vidí tú nesmiernu chudobu, v akej tí ľudia žijú... rybárska pláž, downtown Kingston, Jahodový vŕšok... 

Anita - u teba naozaj cítiť, že tú Jamajku máš fakt rada - ale nie tým naivným zaslepeným pohľadom, lebo si si vedomá všetkých tých nedostatkov, tých problémov, s ktorými Jamajka bojuje. Je to taká triezva láska a to je super, lebo práve vďaka tomu sa tu pohybuješ bez problémov. A tourguide Andre je rozhodne človek, ktorému absolútne dôverujem a ktorému bezvýhradne vložím svoj život do jeho rúk :-) 

----------------------------

Jamajka Nita Kimuri Jamajkanita recenzie

Ola Nita! Sme strašne radi, že sme si vybrali Jamajku a už špekulujeme, kedy sa sem zasa vrátiť.. ;-) Môžem s pokojným svedomím povedať, že pre mňa doteraz najlepšia dovolenka vôbec a ty s Andrem ste perfektní, sme radi, že sme vás mohli spoznať :-) a veľmi vám ďakujeme za všetko, čo ste pre nás urobili, čo všetko ste nám poukazovali, bolo super ako ste nám zážitkovo stupňovali tie túry, už tá prvá na opustenom ostrove bola super, potom Blue Mountains a Strawberry Hill ešte lepšie a nakoniec tá pompézna oslava života v ghette i v rasta osade... proste TOP zážitky z celej Jamajky! A keď sa ešte aj v najkriminálnejšom Kingstonskom ghette cíti čovek bezpečne a vítaný, tak je to jedine s Jamajkanita! Vrelo odporúčame a veľký big up JAMAJKANITA! NajTopHyperSuperExtraSpecial.. no proste najlepšia dovolenka ever!!! Ešte raz ďakujeme!

----------------------------

Jamajka Nita Kimuri Jamajkanita recenzie

Prvý dojem po prílete bol šok, strach vyjsť na ulicu.. No tento šok netrval dlho, len kým sme si zvykli, že sme stredobodom pozornosti. Najviac sa nám páčilo na Strawberry Hill, potom aj v Negrile a, samozrejme, na YS Falls. Nám sa najmenej páčilo v Downtown Kingstone. Nita nám umožnila navštíviť s ňou a Andrem aj Guvernérov palác, boli sme teda premiérovými turistami, ktorí sa sem kedy dostali - bolo to niečo zaujímavé a hlavne úplne netradičné! V živote sme nič podobné nezažili a zároveň nás očaril prístup zamestnancov, ktorí boli ku nám veľmi pozorní, nemali sme z nich pocit, že čo vy tu vlastne robíte.. :-) Bolo pre nás cťou môcť sa odfotografovať v kresle Jamajského guvernéra a určite by sme odporučili aj iným turistom takúto skúsenosť (ak im to Anita umožní). Spolupráca s Anitou na jednotku a čo sa týka tourguidov Andreho a Richarda, tam niet čo dodať, proste perfect! ;-) 

----------------------------

Jamajka dovolenka recenzie

Z Ocho Rios jsme se vydali směr hlavní město Kingston. Nejprve jsme vyjeli do luxusního resortu na Strawberry Hill, odkud jsme měli překrásný výhled na Kingston a jeho okolí. Poté následovala návštěva a procházka po pravé drsné Jamajce v Downtownu hlavního města, kam běžně turista nezavítá. Děkujeme moc za výlet, jsem moc rád, že jsme mohli poznat tu pravou Jamajku, dost lidí to myslím překvapilo! Náš velký dík letí na Jamajku našim průvodcům (Anita & Andre).

----------------------------

Jamajka Nita Kimuri Jamajkanita recenzie

Jamajka dovolenka recenzie Nita Kimuri Jamajkanita

Super dovolenka, ďakujeme a dúfam, že sa na Jamajku vrátime. Najviac sa nám páčilo na ganja plantáži a ghetto, tak to bolo fakt luxusné!!!!  A Andreho pozdravujeme, je to super borec! 

----------------------------

Jamajka výlety recenzie

Jsem ráda, Anito, že jsme mohli využít tvé služby, ty túry jsem si užívala, to prostředí, ať už v ghettu, v downtown Kingstonu, na Strawberry Hill, mše s rastafariánmi v rasta osadě... to je ta pravá Jamajka! Máme za sebou krokodýly, rafting, svítící zátoku, vodopády... Bylo tady krásně!

----------------------------

Jamajka dovolenka recenzie

Niečo k výletom: s tourguidom Andrem sme boli nadmieru spokojní, to je fakt TOP človek, je super, veľmi milý a ochotný a Nitina spolupráca, vďaka ktorej sme sa cítili sebaistejšie a mali sme možnosť za krátky čas poznať veľa miest na Jamajke, čo sami by sme nemali šancu. Tvoje rady, ktoré si nám poskytla, nám určite veľmi pomohli. Montego Bay bol naozaj šok, čo sa týka správania jeho obyvateľov k cudzincom, nie sú radi, keď vás vidia zadarmo.. Mestečko má síce svoje čaro, no stačí naň 1 - 2 dni. Naopak, Kingston je ohromný, slovami a recenziami neopísateľný a vydať sa ho spoznávať môže iba vhodný adept, čo sme my našťastie boli.Z Jamajky najpozitívnejšie hodnotíme napríklad Strawberry Hill, to určite odporúčame každému, je to tam nádherné tak ako aj vodopády YS Falls. V neposlednom rade určite aj rasta osada, ktorá bola pre nás najlepším výletom vôbec. Krokodília rieka taktiež super. 

Local bus, ten vodič išiel asi tak 300 km/h a to bol fakt adrenalín! dnešok bol fajn, zmrzka v Devon House bola fakt super, na Penisovom námestí sme si porobili také vtipné fotky,  Negatíva boli pre nás stravovacie možnosti, bežné všade na Jamajke, keďže oni každé mäso len nasekajú aj spolu s kosťami, človek keď sa chce z chuti zahryznúť do kuracieho soté, tak ho tých plno roztrúsených kostí nemilo prekvapí. Nepríjemnosťou je aj fakt, že sa nedá za normálnu cenu kúpiť zeleninu a ovocie, keďže tie sú fakt všade brutal drahé. 

Záver dovolenky v Negrile bol oddych, ubytovanie u Ansella za tú cenu je asi to najlepšie v okolí a rovno na pláži hneď pri mori. Chodili sme na prechádzky, kúpali sme sa, opaľovali, zašli sme aj do Rick´s Café, aj do Kuyaby, je to tam naozaj pekné. Boli sme aj na tú pizzu, čo si nám doporučila, bola fajn! Sme radi, že sme mohli spoznať ozajstnú tvár Jamajky, vidieť krásne miesta, ktoré sa skutočne oplatí vidieť, užiť si čisté more, pláže, hory, ale aj vidieť veľkú chudobu a špinu, v ktorej žijú. Takže na koniec by sme mohli povedať, že to bola jedna z tých najlepších dovoleniek! 

----------------------------

Jamajka Nita Kimuri Jamajkanita dovolenka recenzie

Mně od začátku sedí tvůj styl a musím říct, že díky tobě jsme se na Jamajku fakt těšili :-) Ty tvoje vtípky a hlášky... takový sem nikdy neslyšel! :-))) Jak si říkala, Jamajka je krásná, nebezpečná i docela drahá, ale musíme říct, že si nám pomohla udržet ty náklady v rámci mezí, což je super! Byla dobrá organizace, líbilo se nám, že se nic nezasekávalo, jeli jsme podle časovýho plánu, takže jsme stihli všechno a nic jsme nevypustili, takže super! Pracovalo se nám s tebou v úplně v pohodě, mně vyhovuje, že hodně komunikuješ, kdykoliv se potřebujem na něco zeptat, poradit, tak rychle reaguješ, což je super, a vždycky jsi nám byla nápomocná, takže paráda! Kde a co se nám páčilo nejvíc - bylo toho víc, Black River a vodopády byly super, no jeden z největších zážitku určitě byla návštěva rasta osady a ten Prince Imani, takový pan rastaman :-))) rozhovor s ním to bylo Top! I to ghetto bylo super. Jsme rádi že si nás dotlačila do Kingstonu, musíme říct, že jsme viděli spoustu zajímavých míst, které by jsme bez tebe a bez Andreho neměli šanci zažít ani se tam dostat. Andre je úplně supr, hodně jsme si povídali, snažil se nám na všechno vždycky zodpovědet, řekl nám spoustu zajímavých věcí, všude se nám snažil poradit, naučil nás něco z patois, to byla taky sranda, takže Andreho hodnotíme naprosto pozitívně, to je v pohodě týpek a i Andre říkal, že taky byl spokojenej s náma :-) Z Jamajčanů máme dobrej dojem, jak to říct slušně... některý jsou vychcaní, některí jsou super přátelskí, ale drtivá väčšina dojmů z nich je pozitivných. Lidém, kterí chtěj na ty Jamajce něco zažívat, spoznávat a objavovat, by jsme vás určitě doporučili, protože tim lidem něco umožníte, pomůžete a nám se s vámi nic špatnýho nestalo, takže by jsme vás určitě doporučili! Na druhou stranu těm, kterí chtějí jet někam a válet se týden-dva na pláži a nic nedelat, tak takým bych vás asi nedoporučil, protože pro takový turisty by to bylo zbytečný. Takže celkově to hodnotíme 10 z 10, krásná dovolená, máme spoustu silnejch zážitků, spoustu zajímavých fotek a určitě by jsme na Jamajce nejradši ostali i o týden déle a ešte se někam podívali, ale měli jsme jenom 14 dní, ty jsme si maximálně užili, a za to tobě a Andremu děkujeme! Takže všechno fajn :-)  To co děláš ty je super, musíš mat karmu tak + 1000 :-)))))

----------------------------

Jamajka Nita Kimuri Jamajkanita dovolenka recenzie

Jamajka geniální!!! Užili jsme si dovču na 100% a jsme vážně rádi, že jsme nešly s nějakou CK, ale s tebou Jamajkanito, protože to fakt nemělo chybu a poznali jsme na Jamajce takový místa, že fakt prostě TOP!!! 

Super, sme nadšení, nejvíc se nám líbilo Strawberry Hill, kávička výborná a koupaníčko v horském jacuzzi nemělo chybu! To kriminální ghetto v Kingstone parádní, rasta osada taky zážitek a ostruvek úplně Boží! 3 celodenní túry s Andrem byl úplně skvělé! A byla s ním i sranda, ta jeho slovenština nemá chybu! Sean di Boss byl dobrej, když jsme tam přišli, my na něj tak koukali, fakt jsme měli strach, i ty oči měl hodně dokrvava :-))) Ale dobrý, taky byl hrozně příjemnej tourguide. V Black River taky super, jak vodopády YS Falls tak i krokodýlci, viděli jsme ich docela dost! V Negrilu jsme se skamarádili s dalšími tvými turisty - s kolegy ze Slovenska a bylo to fajn, suproví lidé! Ta pláž u Ansella je parádní, nikdo neotravuje... Šli jsme přes tebe a ne s cestovkou právě proto, že chceme i něco spoznat ale sami bychom si sem netroufli jít, takže ty jsi byla taková jasná volba. Líp bychom skutečnou tvář Jamajky nespoznaly, fakt klobouk dolu a obrovské DĚKUJEME! Myslíme, že jiná možnost jak poznat Jamajku než s Jamajkanitou NEEXISTUJE. 

----------------------------

Jamajka dovolenka na Jamajke rezenzie

Ahojky, no náročné to bylo, ale super! Túry po Kingstone úžasný, tourguide Andre je zlato, jinak Horace je taky dobrej týpek, nejlepší je ten jeho smích, pořád se smeje! :-))) A Richard taky v pohode, byli milí a hodní. Zkrátka TOP. Díky tobě teď máme fotek tolik jak za celejch 7 let co jsme spolu :-) Apropo, ty utajený vodopády v kamenolomu, který nebyly v plánu itineráře a byly náhradou za rasta osadu kde se v ten den střílelo, tam se nám líbilo taky moc! Je to tam příjemný, byli jsme tam v Neděli, tak tam bylo hodně místních lidí, ale přes týden když tam nikdo není, to je ještě úplně TOP! A nahoře je bar, tam jsme si dali pivko, takže jo, super! Voda no trošku studenejší, ale v pohodě, osvěžující a když si vlezeš pod ten vodopád tak to je super masáž! Opuštěný ostrůvek je nádhernej, neskutečný! Ale ta cesta tam a ta cesta zpátky.. to byl teda masakr, ale to ti Andre možná psal, já byla už na pokraji smrti :-D Jinak úplně skvělý to bylo!!! U Ansella je to krásný a je to strašně hodný pán. Potkali jsme se tam s Pepom a Týnkou - tvé další turisty, pohodový lidičky. Jak říkám jsme spokojeni - o týden domů, napíšeme víc, užíváme sluníčko! Tak zatím ;-)

----------------------------

Jamajka poznávací zájazd recenzie

Ahoj, vzali sme síce len jednu dobrodružnejšiu túru po Kingstone, ale krásny deň! Najkrajšie bolo na Blue Mountains, na Strawberry Hill, krásny zážitok (až na tú cestu kde mi nebolo naj po toľkých zákrutách :-) ) Ľuboš sa v tom naopak vyžíval :-) Veľmi sa nám tam páčilo, tourguidi sú veľmi milí, ani sa nám nechcelo ísť odtiaľ preč, lebo sú tam nádherné výhľady, Ľubo by tam najradšej ostal a všetko fotil :-) Osviežil sa aj pri tom vodopáde, krásny deň, ďakujeme pekne za spoluprácu.

----------------------------

Jamajka Nita Kimuri Jamajkanita recenzie

"S cestovkou som bola vo svete možno raz v živote - nehodlujem tomuto druhu cestovania. Nemám rada turistické destinácie a miesta plné turistov. Najradšej mám autentické prostredie a kontakt s miestnymi, ich kultúrou a bežným životom. Dáva mi to miliónkrát viac než pobyt v nablýskanom uzavretom rezorte s nažehleným personálom a organizované, turistami preplnené výlety. Na Jamajku som chcela ísť už dávnejšie, ale na vlastnú päsť sa mi do toho moc nechcelo (počula som, aká je Jamajka nebezpečná atď.). Tak som hľadala niekoho, kto nie je cestovka, ale kto nám pomôže s organizáciou cesty po Jamajke, najlepšie niekoho miestneho... a našla som teba, Anitka!!! Splnila si všetky moje očakávania, hneď od počiatku som ti dôverovala, neviem presne vysvetliť prečo - jednoducho 6. zmysel!!! :-) Nesklamala si a za to ešte raz obrovské díky!!! Bolo nám cťou a potešením, Anitka! Ste super ľudia, aj Andre, aj Richard, proste všetci, sme veľmi radi, že sme Vás mohli spoznať!! Takých úžasných ľudí je fakt na svete málo a o to viac si vážime, že sme vás stretli. Boli sme veľmi spokojní, bez teba by sme určite nevideli to všetko, čo sme videli, budem ťa len a len doporučovať! Bol to úžasný zájazd a tourguide Andre je veľmi milý a zlatý, venoval sa nám naplno! Svoju prácu robíte perfektne, len tak ďalej a ešte mnoho a mnoho spokojných turistov ako sme boli my. Blessed love." 

----------------------------

Jamajka dovolenka recenzie

"Tak a dala som to! :-) Dlhé váhanie, či je Jamajka pre mňa to "pravé orechové"... rozhodovanie sa medzi Bali - Jamajkou - Zanzibarom, potom tá vec, že som sama a nemala som s kým ísť... proste nervy a už sa zdalo, že nepôjdem asi nakoniec nikam. Čo ma presvedčilo, boli Nitine fakty - ona vám narovinu povie nielen plusy, ale aj všetky mínusy (chvíľami mi to pripadalo, že ma chce vlastne od Jamajky odradiť..) a teda táto osôbka, s ktorou som vytrvalo komunikovala 2 týždne, ma neukecávala, proste ma presvedčila svojou rozhodnosťou a odzbrojujúcou úprimnosťou. Mám rada takých, ktorí sa na nič nehrajú. S malou dušičkou som teda poletela na Jamajku, moja úplne prvá najdlhšia cesta do exotiky, jasné, že strach, nervy, že ako čo bude... navyše mi z Miami meškala batožina, ale ako sa hovorí zlý začiatok - dobrý koniec :-) Prvé dva dni som sa trošku spamätávala z kultúrneho šoku, lebo Jamajka má tú silu šokovať asi každého, obzvlášť po prílete do tohto strašného bordelárskeho Montega, to je otras... Negril je veľmi pekné miesto na odpočinok a utriedenie si myšlienok o živote, aj keď mne osobne vadia tí ľudia tam (otravní plážoví predavači, plážoví inžinieri a ich biele chlebodarkyne), dosť to kazí atmosféru celého Negrilu, ale keď to odignorujete, dá sa. Nita ma titulovala za premiérovú Európsku turistku novej sezóny, čiže som si mohla vyskúšať aj nejaké tie nové výlety z jej výletnej ponuky za polovičnú cenu. Na Zimbali som nešla, lebo tam treba ísť s parťákom, ktorého som ja ako single woman nemala, zato na raftingu blízko Negrilu som si užila prekrásnej prírody dosýta!!! :-) Pripadalo mi to tam ako v Afrike, a som rada že som nešla na podobný rafting čo robia pre davy turistov na rieke Martha Brae, lebo tu nebolo žiadneho turistu, žiaden zhon, iba ticho a pokoj, to som práve ja potrebovala! Na rafte som išla s inou turistkou, ktorú mi Chris pridelil, pohostil nás čerstvým kokosovým orechom s rumom, to bolo ozaj výborné, veľmi sa snažil, rozprával nám veľa o tamojšej prírode, stromoch, druhoch ovocia, rôzne pikošky a tak. A na záver prišla tá sľubovaná masáž, kedy vás Chris nagechlí takým bielym riečnym kameňom a jemne vymasíruje, bolo to veľmi osviežujúce aj zábavné, vypadali sme obidve ako múmie :-) V podstate moje počiatočné obavy sa rozplynuli a celý pobyt na Jamajke ma vyšiel lacno. Na odporúčanie Nity som sa taxíkom vybrala na krokodílie jazero kúsok od pláže, to bola ďalšia bomba za smiešny peniaz a potom už len prechádzky, oddych - a moja 9-dňová dovolenka na Jamajke ubehla ako voda. Vôbec neľutujem, že som zvolila túto destináciu a nie Bali/Zanzibar, jediné, čo ľutujem je, že som nešla na viac dní a s väčším budgetom, aby som mohla spoznať všetky krásy Jamajky. Hádam nabudúce! :-) Nita - ďakujem ti krásne za všetko!"

----------------------------

Jamajka recenzie

"Po ceste local busom z Mobay sme zastavili v nejakej dedinke a chalanisko vybehol z busu bez zaplatenia a chcel ujsť. Tak šofér vytiahol mačetu a začal ho naháňať a potom ho veru aj dobehol... No nebolo mi vtedy všetko jedno, ale keďže Jamajčanky v buse sa len smiali, tak som si vravela, že je to asi okej :-) Díky za pomoc s vlasmi, ktoré nosím v Jamajskom štýle a potrebovala som si ich nanovo dať urobiť, žena tvojho kamaráta Norberta ma zobrala na motorke k sebe domov, niekde hore do kopcov nad Negrilom, tam kdesi v džungli býva, tam mi umývala vlasy vo vode zo suda a tam mi zapletala vlasy, takže to bol pre mňa tiež zážitok, to bolo super! Túra s tourguidom Richardom paráda :-) Najlepšie bolo v horách Blue Mountains, super výhľady! Posedeli sme v tej naj Jamajskej kaviarničke, poukazoval mi aj crowdy Downtown Kingston, Emancipation park, v botanickej záhrade mi vysvetľoval ako volajú tie veci na tom zvláštnom strome, vtipkoval, dával si to na hlavu, že takto vyzerajú vlasy starého človeka :-) Stretla som sa aj s mojimi Jamajskými kamarátmi a kamarátkami, ktorých poznám z USA, zobrali ma do Devon Housu na zmrzlinu, aj k sebe domov do Red Hills aj do ghetta, takže som mala možnosť vidieť Jamajské bývanie od najchudobnejšieho po najluxusnejšie. Určite sa chcem na Jamajku vrátiť budúci rok, tak to snáď vyjde, je to tu veľmi pekné! A Jamajčania... :-))) nič zlé v podstate, ale som rada, že tu poznám ľudí :-) Som spokojná, akurát si viem predstaviť, že ľudia, ktorí nevedia až tak dobre anglicky, by mohli mať problém sem-tam rozumieť ten Jamajský prízvuk, ale ja už zčasti Jamajskej patois rozumiem, takže pre mňa pohoda, Richard ma dokonca skúšal, či mu budem rozumieť, keď povie niečo v patois dialekte :-) A aj keď som teda navštívila Jamajku tesne pred hurikánovou sezónou a často pršalo, mne dážď nevadí, práveže je to také osviežujúce v týchto horúčavách :-)" 

----------------------------

Jamajka recenzie

"Anitka, za nás to bola fajn dovolenka, ktorá predčila moje očakávania a našťastie zničila všetky moje prvotné obavy! :-) Viackrát sme si hovorili, že nebyť teba, tak by sme toľko nevideli, utratili by sme fúru peňazí a privodili by sme si šedivé vlasy na hlave a zbytočné stresy :-) Šok bolo pre nás Montego Bay, hlavne keď sme išli taxíkom z letiska do hotela.. asi sa na to ani nedá moc psychicky pripraviť - neustále trúbenie áut, stále nás tam niekto otravoval a vypytoval, či sme tu prvýkrát.. všade milión ľudí, hluk, špina a bordel... ani si neviem predstaviť, že by sme sa sem vybrali sami bez teba... No a keď sme potom prišli busom do Kingstonu a videli sme tie uličky  kde nás vysadili... už som len čakala, že nás rozporcujú na orgány... No potom, keď sme už prešli do Uptown Kingstonu, tak som konečne mala pocit, že hurá civilizácia! Ku podivu, Kingston sa nám veľmi páči! Na Strawberry Hill je to parádne, nebránila by som sa tam navždy presťahovať :-) Anitka, toho, čoho sme sa najviac báli - výletu do ghetta, bolo nakoniec najsuper! Dane je hrozne sympatický, stále usmiaty a Sean nám rozprával o ich živote a fakt sa nám venoval. Boli veľmi milí a aj vďaka nim sme sa tam cítili skutočne bezpečne. No prostredie, v ktorom žijú, je teda sila. Úprimne, sama by som sa sem nevybrala a asi ten život tu nie je jednoduchý, ale aspoň si budem vážiť toho ako doma žijeme my. Andre je fakt super tourguide, úplne úžasný! Inteligentný mladý muž, ktorý sa v živote nestratí. Trošku som mala strach, že mu nebudeme rozumieť a že sa nebudeme mať o čom baviť, lebo nie sme moc komunikatívni, ale úplne v pohode - dokonca nás rozosmieval aj svojou Slovenčinou :-) Boli sme s ním veľmi spokojní, až nám bolo ľúto, keď sme sa s ním lúčili. Som vďačná, že som sa obrátila na teba a ďakujeme ti za rady aj servis!"

----------------------------

Jamajka dovolenka recenzie Nita Kimuri jediný expert na Jamajku v SR a ČR

"Milá Anito, rádi bychom ti poděkovali za tvé služby a za nejlepší dovolenou v životě!!! Fakt hned jak jsem viděl tvoje webstránky, tak jsem věděl, že nešlápneme vedle - a to sem nám potvrdilo! Jamajka je divoké a nádherné místo, ktoré jsme je díky tobě, mohli zažít se vším všudy. Dostali jsme se na místa, o kterých bychom se jinak ani nedozvěděli, nebo se na ně neodvážili. Tvý pruvodci jsou profesionálové, kterým na nás záležalo a věnovali nám svou plnou pozornost. S pruvodci jsme teké měli jedinečnou možnost poznat Jamajčany jako lidi, jejich kulturu, zvyky a myšlení a ne jen jako pouliční prodejce nebo taxikáře. A tourguide Andre je pán!! Teď po túre jsme si ještě na hotelu povídali o všem možným a je to opravdu borec!! Ghetto tour naprosto TOP!!! A rasta vesnice byla hustá!!! Na tom Strawberry Hill bych vydržel stát hodiny a klidně bych tam i dožil :-) Když jsem viděl ten výhled, měl jsem slzy v očích! A Lucka mi tam řekla, že tady chce mít svatbu :-) Tak jsme oba nadšení!!!  Ganja farma hustá, byli jsme i na kolibříky. Krokodýli s Davem taky mega a YS Falls byly top! Nakonec jsem Lucku v Negrilu požádal o ruku - na pláži, pod hvězdáma... a Lucka vubec nic nečekala a netušila, že to přijde :-) Poznávali jsme, obdivovali, užívali a i odpočívali a to vše bez zbytečného stresu a nejistoty, který návštěva dálek jako je Jamajka, muže přinést. Super super díky za všechny rady a info, ješte jednou děkujeme!!!"

----------------------------

Jamajka dovolenka recenzie

"Toľko sme toho nachodili, všetko bolo super, parádne, ani neviem, že čo bolo krajšie, ale takto sa Vám chceme poďakovať, takisto aj Andremu za to, že nás sprevádzal, bolo to super, nemám vážne čo vytknúť. Andre bol veľmi milý a priateľský, vždy nám všetko vysvetlil, poradil, odpovedal na všetky otázky, takže sme sa s ním cítili veľmi dobre, videli sme downtown, jediná škoda, že bola nedeľa a teda bola väčšina obchodov zavretých ale to sa nedá ovplyvniť, takže nemáme vážne čo vytknúť. Ghetto bolo super, vôbec sme sa necítili v ohrození, bratranec Sean di Boss nám poukazoval a povedal ako tam ľudia žijú a prečo je to tak a napriek tomu bol milý a takisto odpovedal na všetko, čo sme sa spýtali. No a potom rasta osada... Vôbec sme nevedeli, čo od toho čakať a boli sme prekvapení aké peacefull miesto to je. Mali sme dobrý pokec s Princom Imanim, ktorý nám hovoril o svojom pohľade na svet, históriu, takže sme odchádzali obohatení aj po tejto stránke, nemám vážne čo vytknúť, veľa týchto miest by sme nevideli, ak by sme sa na Vás neobrátili, takže som rád, že sme mali tú možnosť. Bolo to krásne, driver Jaykel bol takisto príjemný a rád sa pozhováral. Skúsili sme všetko, čo ste nám poradili, bread pudding vynikajúci, rumovohrozienková zmrzliva fajnová! Strawberry hill neuveriteľne krásne miesto až je človeku ľúto, že nemá toľko peňazí, aby tam mohol na pár dní ostať :-) Kávička v kaviarničke a pudding boli veľmi chutné, aj s krásnym výhľadom, počasie nám vyšlo veľmi pekné počas túr, takže sme si mohli pozrieť aj flóru v botanickej záhrade. V Marleyho múzeu sme sa pofotili, dali sme si tam drink, najedli sme sa dobre a po Devon House sme už boli komplet KO, ale samozrejme v dobrom slova zmysle! :-) Na rieke Black River to bolo kúzelné, tourguide rasta Dave nám o všetkom porozprával, dobrý týpek, je cool! Aj sme si zaplávali a potom nám dohodol odvoz z Georgom na YS Falls, dali sme si aj zipline, tam to bolo fakt krásne! Ešte raz ďakujeme, asi 80% vecí by sme v Kingstone bez Vašej pomoci a tour guida nikdy nevideli, takže sa to určite oplatilo ! :-) "

----------------------------

jamajka recenzie

"Dlho sme rozmýšľali, kam sa vyberieme na našu svadobnú cestu. Po dlhom pátraní na internete sme náhodne objavili stránku Jamajkanita a bolo to to najlepšie čo nás mohlo stretnúť. Nie sme ten typ dovolenkárov, ktorý vydrží dva týždne pri mori len ležať, opaľovať sa a zajednať si all inclusive, aby sme mali vždy všetko po ruke, my potrebujeme zažiť niečo viac. A síce sme predtým prebádali iné destinácie na vlastnú päsť, tentokrát nám prišlo ako najlepšie riešenie využiť služby niekoho kto Jamajku pozná ako svoju vlasť a určite to bolo správne rozhodnutie. Hneď ako sme Anitku mailom oslovili, bola ústretová a odpovedala veľmi promptne. Zaplatili sme poplatok za informácie ktoré by nám nikto iný neposkytol, takže hneď sme vedeli, že sa to oplatilo. Poslala nám itinerár na mieru našim požiadavkám. Presne sme vedeli koľko financií zhruba budeme potrebovať, aby sme mohli absolvovať celú cestu , vrátane všetkých výletov a ubytovania. Prvú noc sme boli v Montego Bay. Bol to pre nás tak trochu šok pretože Jamajka je úplne iná ako krajiny ktoré sme doteraz navštívili, ale o to väčšie dobrodružstvo sme zažili. Zobrali sme mapku, ktorú nám Anitka poslala a už sme aj išli na prieskum mesta. Ďalší deň sme cestovali do Kingstonu local busom, to bol fakt adrenalínový zážitok! Autobusár išiel ako keby sme boli na úteku, ešte aj Jamajčania naňho vykrikovali "spomaľ!" :-) V Kingstone pred prvou túrou prišlo veľké prekvapenie, čakali sme na nášho sprievodcu Andrého - a neplánovane, nečakane sa zjavila aj Anitka! :-) To bolo radosti, slzám som sa v tej chvíli neubránila! :-)  V ten deň sme boli v gete, kam sme pôvodne ani nechceli ísť, ale nakoniec to bol jeden z najlepších zážitkov, ktorý sme na Jamajke zažili! Pod ochrannou rukou bossa celého ghetta, ktorý je Anitkiným kamarátom, sme boli v absolútnom bezpečí, ľudia k nám boli veľmi priateľskí a pohostinní, cítili sme akoby rodinnú atmosféru, bolo vidno, že chcú aby sme sa u nich skrátka cítili dobre aj napriek podmienkam v ktorých tam žijú. Hrali sme s nimi domino, ponúkli nás domácim rumom, priniesli veľký reproduktor, len aby sme mohli počúvať reggae, ukázali nám svoje skromné príbytky, i malé manufaktúry, proste super! Ghetto určite všetkým odporúčame, aj ak váhate ako sme aj my váhali, no neoľutovali sme, sme veľmi šťastní, že sme také niečo mohli zažiť, keďže vstup do ghetta je strážený a kto v ňom nebýva, toho tam ani nevpustia.

Od Anitky sme sa dozvedeli mnoho pikošiek o jamajčanoch, ktoré vám nikto iný nepovie, kde mohla, tam nám pomohla. Bola k nám vždy veľmi ústretová a myslím, že za ten krátky čas, ktorý sme s ňou boli sme si vytvorili pekné priateľstvo :-) Bez Jamajkanita by sme určite toľko zážitkov nemali a hlavne by sme sa nedostali na miesta, o ktorých iní ani netušia. Boli sme napr. aj v rastafariánskej osade, kde vás bez známostí nevpustia, je to miesto skutočného pokoja a oddychu.  Ďalej v downtown Kingstone, kde by sme sa sami neodvážili, celý čas nás sprevádzal André, ktorý je jeden z najlepších sprievodcov, akého sme stretli a keď vám do výkladu povie aj pár slovenských slov či viet, neubránite sa smiechu :-) S ďalším skvelým sprievodcom Horaceom sme videli ešte  viac z hlavného  mesta, napr. utajenú romantickú minikaviarničku s najlepšou kávičkou, či luxusný Jahodový vŕšok, kam sa tiež len tak ľahko nedostanete. Je tam nádherné prostredie a je odtiaľ skutočne krásny výhľad na celý Kingston. V Black River sme sa plavili po rieke so super sprievodcom Davom, je to týpek ako z filmu! Napokon sme si s Anitkou všetci fajn zaplávali v krokodílej zátoke. Podarilo sa nám dostať aj na slávne vodopády YS Falls, ktoré boli taktiež úchvatné. Posledné dni sme už oddychovali v Negrile, priamo pri pláži, aj tam sme mali možnosť stretnúť sa s Anitkou, zobrala nás ešte na pár miest, ktoré ani neboli v programe, ukázala nám ďalšiu krásnu pláž neďaleko nášho hotela a porozprávala ďalšie pikošky na ktorých sme sa dobre zasmiali. Ak budeme mať niekedy v budúcnosti možnosť znova navštíviť Jamajku určite sa opäť obrátime na Anitku pretože pre nás to bola spolupráca na 1* a určite ju odporúčame každému, kto chce zažiť na Jamajke skutočné dobrodružstvo a mať plno nezabudnuteľných zážitkov! Anitka si skrátka TOP!"

----------------------------

jamajka recenzie

"Cestu z Mobay sme prožili i s vojenskou ozbrojenou kontrolou, Nita nás dala neplánovaně dohromady s dalším párem z Česka, tak nám bylo veselo. Kingston, to byla paráda, i když celkem náročné 3 celodenní túry, ale tourguidi Horace a Richard byli skvělí! Než jsme dojeli na Jahodový vršek, byli jsme v mini kavárně na super káve a ochutnali jsme mango přímo ze stromu, pak jsme měli ještě nějaké ovoce a oříšky v botanické zahradě. Druhá túra s Andrém byla suprová, downtown Kingston byl hustej, rabárska věsnička oldschoolová a pak to ghetto... Velmi zajímavej zážitek! No tam se člověk ani moc smát nemuže, když vidíš, v jakých podmínkach žijí... Rozhodně to byl zážitek!!! V Black River super den, tourguide rasta Dave nám ukázal místní faunu i flóru, viděli jsme 5 krokodílu, ptáky a za mostem jsme se vykoupali a dali pivko :-) Co se týká tourguidu, nelze jednoznačně říct, kdo byl lepší. Každý má své super stránky, André je profesionál, je na něm vidět, že provádí už nějakou dobu, byl velmi pozorný, hodně toho veděl, cítili jsme se opečováváni. Horace je velmi přátelský, pohodový klučina, je s ním sranda, byl velmi ochotný, trhal nám ovoce v buši. Moc jim oběma děkujeme! To, co jsme na Jamajke viděli, bychom bez tebe Nito nezažili. Bylo to vážne super! Díky moc za všechno, bylo to nezapomenutelný!" 

----------------------------

jamajka recenzie

"Túry po Kingstonu byli moc fajn, Tourguide Andre, i řidič byli skvělí a skvělé bylo i auto! :-) Nej pro nás byla busy street v downtown Kingstonu, no i ghetto byl opravdu zážitek! Rybářská vesnička nás vyšla dost draho, protože jsme chtěli ochutnat langustu a nečekali jsme, že v Jamajských rybářských oblastech jsou za seafood tak vysoké ceny. No ackee a saltfish od rasty v ghette bylo také skvělé! Jo a i náš první tourguide Horace je moc fajn!"

----------------------------

jamajka recenzie

"Ďakujem Anitka. Bolo nám skvele, všetko fungovalo podľa plánu. Škoda len že môj mladší syn Tadeas bol trocha chorý a tak sa s nami nemohol isť potápať. More je v Karibiku skvelé a potápanie úžasné. Ľudia boli naozaj veľmi príjemní a žiadnu zlú skúsenosť sme nemali. Naopak, jedna príhoda za všetko: Stratil som v taxíku svoju kreditnú kartu. Keďže sme na druhy deň skoro ráno odlietali do Kinstonu, nemal som čas to riešiť. Taxikár bol však natoľko čestný, že si dal tu robotu, obišiel hotely do ktorých viezol klientov, našiel náš a kartu na recepcii odovzdal. Následne nám telefonovali z hotela, že pred odletom do Európy si ju môžeme vyzdvihnúť. Skvelé, nemám pravdu? Ďakujem za všetko, ešte sa na Jamajku vrátime. Tvoja pomoc nám rozhodne pomohla, vďaka!"

----------------------------

"A tour with Nita was a blast! Negril is awesome place, the 7 Miles Beach is stunning, Nita´s collegue Kirk is very kind and friendly person and  hands down, Kirk has best weed in Jamaica! Much respect, thank you!"

----------------------------

jamajka recenzie

"Trendom moderných svadieb býva aj honeymoon. Termín svadby sa nám blížil a my sme sa rozhodovali kde prežijeme svoj vytúžený posvadobný oddych. Môj drahý navrhol práve Jamajku! Keďže nemám rada zápach marihuany a iných drog, nebola som nadšená, ale po skvelom argumentovaní môjho Peťa som prikývla. Pomyslela som si bude to výzva. Ideme do toho! Môj manžel ako správny IT-čkar prehľadal na nete všetko kto a čo mal spoločne s Jamajkou. A tu sa to stalo. Narazili sme na JAMAJKANITU, odborníčku na Jamajku. Ako typickí leňoši a vyznávači all inclusive dovoleniek sme si rezervovali rezort a cez Anitku sme chceli absolvovať len pár výletov. Ale keďže nič v živote nie je náhoda, a všetko má svoj zmysel, cestovka nám zrušila naš úžasný pobyt v rezorte. Rozhodovali sme sa rýchlo keďže sme destináciu nechceli meniť. Bolo Rozhodnuté. Kašleme na cestovku. Dáme si CAPPUCINO od JAMAJKANITY! V podstate ani sme si nevedeli predstaviť čo nás čaká ale tešili sme sa že budeme na Jamajke. Keď nastal deň “D” boli sme plní očakávania a tešili sme sa ako malé deti. Naše nadšenie sa rozpŕchlo po prílete do Mobay. S Peťom sme nechápavo na seba pozerali, boli sme v takom šoku, že sme sa báli vystúpiť z taxíka. Počuli ste niekedy o Luniku IX, ktorí sa nachádza v Košiciach? Pomysleli sme si, že zadarmo sme toto mohli vidieť tam. Našťastie tu bola Anitka, ku ktorej sme sa utiekali ako k mamke. 1. deň na Jamajke. Zobudili sme sa do hlučného Mobay. Ale tak ako sa človek nemá odsudzovať podľa výzoru, ani my sme neodsúdili Jamajku a Mobay a dali sme tomu šancu. Je to hektické mesto so svojráznou atmosférou a dobrymi ľudmi. V tomto meste nájdete všetko. A milovníci Handmade si prídu na svoje. Verte mi že lepší ručne vyrobený klobúčik som nikde nekúpila! Nastal čas cestovať ďalej. Zastávka Kingston. Šok číslo dva. Asi nemusím písať ako sa častokrát cestuje na SK. Poloprázdne autobusy... s výnimkou MHD Bratislava. V local buse na Jamajke to vyzerá ako keď otvoríte konzervu, slede vo vlastnej šťave. Je vás tam toľko, že sa tam tlačíte a potíte sa vo vlastnej šťave. Keď sme prechádzali uličkami Kingstonu, modlili sme sa nech už sme v hoteli, lebo vonku by sme neprežili ani deň.  Další deň sme prežili jeden z najkrajších okamihov tohto výletu. Anitka nám zabezpečila skvelých tour guidov Richarda a Horacea, vďaka ktorým máme úžasné zážitky. Verte, že krásu, ktorú uvidíte na Strawbery hill, Vám nevynahradí ani nové auto, ani akákoľvek drahá vec, ktorú by ste si kúpili miesto investície do zájazdu CAPPUCINO. Ako kávičkarka priznávam, že som nepila lepšiu kávu ako v kaviarni v Blue Mountain. Koľkokrát v živote si vypijete kávičku uprostred hôr, v oáze pokoja? Black River, pokojné mestečko s priateľskými ľudmi. Najsilnejší zážitok môjho manžela bola jednoznačne plavba po rieke Black river a ako čerešnička na torte boli krokodíly, ktorí na nás pozerali ako na chutný obed. Jednoducho krása. Popravde najmenej ma zaujal YS vodopády, v ktorých cítiťčistú Ameriku. Boli krásne, ale plne otravných Američanov s go pro kamerami. Už celkom stotožnení s Jamajským prostredím sme sa vydali do poslednej zastávky, Negril. Naše oči pocítili silne oslepenie z bieleho piesku a priezračného mora. Pár minút sme sa spamätávali z tejto krásy. Keď vstávam ráno doma, v Košiciach z okna vidím smetiaky. Keď vstanete na Jamajke a máte dobrý hotel ste hneď na pláži a pri vode. Cítim sa tu bezpečenejšie ako na Slovensku s našimi rómskymi spoluobčanmi. Ak ste priaznivci rezortu, popravde netrepte sa 12 hodín niekde kde by ste si ležkali a papkali. Za 1,5 hod. ste v Grécku, kde máte top pláže. No ak chcete prežiť nezabudnuteľný výlet, vidieť a zažiť to o čom by sa Vám ani nesnívalo, jedine Jamajka. Anitka nie je len expert na Jamajku, ktorý Vám poskytne výlety. Je to človek, vďaka ktorému bude vnímať túto krajinu ako krásny  ostrov, plný dobrých ľudí , úžasnou kuchyňou a vždy niečim čo Vás prekvapí. Vraciame sa domov, zrelaxovaní so zážitkami, ktoré nám navždy zostanú. Verím, že sa ešte vidíme Jamajka!"

----------------------------

jamajka dovolenka recenzie

"Ahoj Jamajská ženo! Jak bych začala... no asi tak, že jsem všude na internetu četla jen chválu a jak jsi úžasná a proto jsem se směle rozhodla obrátit na tebe... Já sem se tak tešila jak všechno nastuduji a naplánuji a nakonec nic... a pak jsem našla tebe a hned mi bylo o moc líp! Líbilo se nám všechno, Strawberry Hill to je fakt nádherné místo a ta kavárna... pro mně úplně jako nejlepší kavárna, to je moje srdcovka, to je prostě to, co moje dušičku poteší. A i ten Downtown Kingston určitě stojí za to to vidět, je to něco jiného co neznáme, takže sme si to moc užili, všechno se nám líbilo. Jo a tourguide Richard byl super, hrozně příjemný, pokecali jsme. Tebě mi poslal někdo shora, aby byla Jamajka nezapomenutelná!"

----------------------------

jamajka dovolenka recenzie

"V horách je toľko čo robiť, dobrí ľudia, nepýtajú doláre za každú maličkosť. Robím si tu hiking, úplne sám, v pohode, dobrí ľudia žijú v Blue Mountains. Som v horách a musím povedať,že som v raji. Toto tu je nádhera! Včera bola super zábava na túre v Kingstone a obaja guideovia - Andre aj Richard - boli výborní, s oboma sa dalo srandovať. Som rád, že si ma prehovorila na ten jahodový vŕšok, je tam nádherne. Potom sme boli v tej parádnej kaviarničke aj na kávovej plantáži, kde som sa dosť toho dozvedel o pestovaní kávy a aj po prvýkrát som videl rastlinu kávovník. Nasledoval ďalší program podľa itineráru a musím povedať, že s Andrem je nielen sranda, ale kto má rád sociálno, politicko aj teologické debaty, dá sa s ním výborne podebatiť."

----------------------------

jamajka dovolenka recenzie

"Páčilo sa mi, ako to celé začalo, ako to celé prebiehalo a len mi je ľúto, že to už celé skončilo! Keď som sa najprv len mailom informoval ohľadom zájazdu, Nita mi všetko trpezlivo vysvetľovala a ani neviem ako, ale zrazu sme boli kamaráti a mal som z nej pocit, ako by sme sa poznali celý život! Aj keď sme teda komunikovali len cez internet. A s takou dôverou sa už človeku ide samému na Jamajku oveľa ľahšie! Výlety boli fakt super, super organizácia, všetko šlo ako po masle, bol som spokojný, no a čo ma fakt prekvapilo (a príjemne!) bola Nitina znalosť - keď som sa jej opýtal, akým autobusom v Kingstone sa dostanem tam a tam, vzápätí mi rapotala čísla autobusov aj kde má ktorý zastávky, keď ma v Negrile poštípala v mori medúza, hneď mi povedala presný názov aj presnú cenu krému, aký si mám v ktorej lekárni pýtať, keď ma dohrýzli akési agresívne mušky, povedala mi v ktorom obchode majú na to perfektnú vodičku (aj názov a cenu) a naozaj mi to zabralo za jediný deň! Toľko na margo Nity, ktorá mi dokonca vedela aj povedať, kedy a prečo sa mám moru v Negrile vyhýbať, zatiaľ kým nepoučení cudzí dovolenkári sa v ňom kúpali a privodili si nepríjemnosti. Takže vážne, dobrá rada nad zlato! Jamajku som zvládol obehnúť sám (s podrobnou inštruktážou v itinerári a Nitou na telefóne kedykoľvek som sa potreboval niečo opýtať), bez problému a túto nevšednú a naozaj veľmi peknú krajinu môžem všetkým cestovateľom len odporučiť! Vďaka za všetko!" 

----------------------------

levná dovolená na Jamajce

 "Ahojky, před chvílí jsme se vrátili a nyní odpočíváme na terase s úžasným výhledem! :-)  Jsme nadmíru spokojení!! Jste opravdu nejlepší!! Všechny výlety byly parádní, přesuny dle itineráře jsme zvládli jako po másle. Itinerář nás na Jamajku skvěle připravil Také velmi oceňujeme, že jsi nám už 2x pomohla při vyjednávání po telefonu. André byl super průvodce, jednička s deseti hvězdičkami. Nejvíce se nám líbilo samozřejmě na Jahodovem vršku, bylo to tam jako v ráji. A na druhém místě hned Botanická zahrada. I přesuny taxíky byl pro nás zážitek - v jednu chvíli nás tam jelo 9. I kafe jsem ochutnala, přestože ho nepiju, ale k tak nádhernému výhledu se to prostě muselo, idylka !! Po dnešním dní jsme hodně vyčerpaní, to sluníčko nám v Downtownu nandalo. Rasta osada byla zážitkem, hlavně pro Davida tentokrát - prý by tam s nimi žil! :-) A já jsem byla unešená z těch krásných výhledů. Obě dvě místa dnes byla super a uznávám, že nejít do osady a místo toho jet do PortRoyal, jak jsme chtěli, by byla chyba - díky za skvělé doporučení!"

----------------------------

jamajka dovolenka recenzie

"Heeeey Anita!!!! Your tourguide Andre was a fantastic guide. Met us at the meeting point and had cold bottled water which we were grateful for even though it was only 9 am. We booked online and we were happy to see it was just us 3 - our own private tour. We saw many highlights including the Rick´s Café, humming´s bird garden, Mobay downtown and hipstrip. Tru was very knowledgable and even gave us some other interesting facts about Jamaican life and bush medicine. We really enjoyed our tour!"

----------------------------

jamajka dovolenka recenzie 

"Nituška to bolo TOP!!! Priznám sa, na Jamajku som išla s malou dušičkou, ako to tam ja idem všetko sama zvládnuť.. veľmi divné pocity som mala pred odletom... i keď si ma teda posmeľovala stále svojimi smskami: nebój Vivi, zvládneme to spolu! :-D Môj muž sa mi už doma smial, že sa o mňa vôbec nebojí, lebo Nita  bude môj bodyguard :-D Keď som opúšťala muža aj dcérku, plakala som, no zároveň mi bolo jasné, že už po 3 rokoch na materskej mi doma šibne ak si neurobím konečne dáku zmenu.. A veru Jamajka bola riadna "šleha"!!!, hahahha :-)))) Prvý deň mi lepilo zo všetkého  a zo všetkých, predtým som bola najďalej len v Egypte, takže Jamajka presne ako si mi vravela je pre nás Európanov jak úúúúplne iná planéta! 7 dní relaxu v Negrile kvákajúc s večne srandujúcou Nituškou na telefóne mi vlialo do života toľko novej energie, že budem z nej čerpať nasledujúcich 5 rokov! :-) Nitin humor, nádherná Negrilská pláž, všetci tí strašne milí ľudia u ANsella a na záver ako zlatý klinec programu moje nečakané strentutie na letisku v Kingstone so slávnym Usainom Boltom, ktorý sa so mnou dokonca bez problému odfotil... to všetko prispelo k tomu, že moja dovolenka na Jamajke bola TOP a ja ti za všetku tvoju snahu, ochotu a čas veľmi pekne Nituš ďakujem! Dúfam, že Ťa raz budem môcť stretnúť aj naživo, lebo po telefóne si super a máš krásny hlas! :-)))) "

----------------------------

"Everything happens for some reason... If anyone had told me that I will be exploring Jamaica with SLOVAK woman, I would not beliet it! And it happened and it couldn´t be better! Nita isn´t any fan of scuba diving but yet still she took me to amazing places where I found the best underwater life. Also her knowledge about Jamaica is like reading from big book! You will learn from her great things about Jamaican people, she knows every detail about them and that is very important to know while you peeps are in Jamaica. I´d like to thanky ou for everything, dear Nita!" 

----------------------------

jamajka dovolenka recenzie 

"Nita - má třetí bláznivá dcéra :-)))) Anita je prostě dobrodruh na kterého si musíte přivyknout, na její tempo, na její životní náhled, na lehkost s kterou zvládne právě vzniklý problém, na její zálibu v nebezpečných situacích. Organizace vcelku klapla, vzhledem k podmínkám jaké na JAM panují. Pěkné a milé bylo překvapení, které jsi pro nás měla - neočekávané setkání v letadle a info, že nás budeš ty osobně prvních pár dní provázet. Itinerář seděl v podstatě do písmene, kdo nás měl někam odvézt, jak se kam dostaneme, kolik to bude stát, kde se najíme a za kolik, prostě je tam napsaná pravda, která byla k užitku. Ubytko u Ansella bylo super, nádherná zahrada, kousek od moře, klid a pocit bezpečí, možnost stravování v blízkém okolí.....Díky bohu, že v sousední osadě Westport u Josepha neměly pro nás ubytování, to byl už od pohledu děs..... Botanická zahrada byla pro nás  pohlazení na duši a závěrečná návštěva "bohoslužby - RABABABABA" byla vyvrcholením dne, která se s námi potáhne celým životem. Po překonání kulturního šoku, který trval první 3 dny, jsme se oklepaly a dovolená začala být tím správným názvem pro dny následující. Po příletu do Vídně jsem se zeptala holek, tak jaká byla oslava maminčiných 50-tin a odpověď zněla: super, něco takové jsme nikdy nezažily. Já jěště dodám, že to, co jsme za těch 16 dnů prožila, jsem za těch 50 odžitých let nezažila :-)))) Díky za všechno, díky za Tvuj čas a energii, kterou jsi nám věnovala. Jamajka je země 1.000 tváří!"

----------------------------

jamajka dovolenka recenzie 

"Po roku sme opäť konečne zažili romantickú večeru vo dvojici - vynikajúca atmosféra, jedlo, servis! 100 bodov! A Jamajka s Nitou a jej radami je úžasná, bezpečná a nezabudnuteľná! Všetko, čo potrebujete, je čítať Itinerár (ktorý nám vypracovala na mieru podľa našej predstavy o dovolenke na Jamajke) a tešiť sa z každého zážitku! Kingston s Anitinym novým tourguidom Richardom sme si naplno užili a keď sme prišli potom do Negrilu, pochopili sme, že kto nevidí Kingston, nepozná skutočnú Jamajku. Najviac sa nám páčila kávička a koláčik v tej najlepšej kaviarničke v Blue Mountains, ktorá po drinku na nádhernom Strawberry Hill podtrhla zážitok z vysokohorskej atmosféry - veľmi príjemné miesto! Čerešničkou na torte bolo nečakané, vrúcne privítanie Anity a Andreho, ktorí nás s úsmevom čakali na stanici, keď sme vystúpili z autobusu z Kingstonu - to sme naozaj nečakali a milo nás to prekvapilo! :-) Navyše, venovali nám svoj čas aj počas nášho pobytu v Negrile. Nitu odporúčam všetkým pohodovým turistom, ktorí radi objavujú nové chute, nové miesta a neboja sa kultúrnych šokov, ktoré tu jednoznačne zažijete. Ak máte to šťastie a sprevádza Vás Anita, určite si naplno užijete túru, nové miesta aj kopu zábavy :-) Plus - keďže Anita Vás ochotne fotí na každom kroku jej vlastným foťákom, nemusíte sa o nič starať, dokonca ani o fotenie - a to je super, lebo o krásne profesionálne fotky máte postarané!" 

----------------------------

jamajka dovolenka recenzie 

"S Anitou mi bolo veľmi príjemne, je taká spriaznená duša a naozaj Jamajku veľmi dobre pozná. Ja ako nová mamička som si potrebovala oddýchnuť od malého, tak sme navštívili nejaké miesta v Negrile a naozaj veľmi veľmi sa mi to páčilo! :-) Prostredie u Ansella je veľmi príjemné, veľmi sa mi páčila tam tá jeho súkromná, nikým nerušená pláž, aj v noci keď sme sa šli s Anitou prejsť do baru Woodstock, cítila som sa bezpečne. Voda je tam krásne modrá, čistá... Celkovo tento zážitok hodnotím veľmi pozitívne a určite Anitu odporúčam! :-) " 

----------------------------

jamajka dovolenka recenzie 

"Sakra, ani neviem, kde začať.. :-) Jednoducho perfektné! Kingston, Blue Mountain, Strawberry Hill, úplne úžasné miesto, všetko som sledoval so zastaveným dychom! Local guide Andre, pohodový týpek, mi ukazoval a vysvetľoval všetko možné naokolo, naozaj super, užil som si Kingston skvele! A moje dva dni strávené v rasta osade.. vidieť a zažiť niečo také, čo nikto na svete len tak ľahko nemôže, to je pocit na nezaplatenie! Je to úplne iný svet! Dali mi jesť parádne jedlo, pomáhal som im vyprosťovať zapadnutú dodávku, zažil som ich sabath.. ale teda fotil som len osadu, ich vôbec, lebo nevyzerali na to, že by sa chceli fotiť. Kingston ozaj stojí za to, nedá sa ani len porovnať so špinavým Mobay. A mala si pravdu - rasta Dave z krokodílej rieky je úplne Boží!:-) Plavba po rieke, kúpanie v zátoke, či ganja prestávka, number one! :-) Vodopády YS sú fantázia, akurát ma mrzí, že som už nestihol zipping, ale raz sa na Jamajku vrátim! V Negrile mi vyšlo dokonalé počasie, v Rick´s café som prišiel na chuť skákaniu z 15 metrovej výšky, po prvom skoku to už šlo samé od seba! :-) Jamajka mi prirástla k srdcu. Spolupracovalo sa mi s tebou od začiatku perfektne a bez problemu, tvoje rady a tipy v itinerári aj online mi veľmi pomohli, človek sa tým pádom vie pohybovať rýchlejšie a nestráca čas hľadaním a blúdením po miestach, ktoré nechce navštíviť. Celkový dojem fakt super, inak sa to opísať ani nedá! Vďaka za všetko a raz sa zase vrátim! :-) 

----------------------------

jamajka dovolenka recenzie 

"Takže...náš feedback...spolupracovalo se nám s tebou skvěle...rychlé odpovedi, vždycky si nám vyšla vstříc, prostě super! Negril byl perfektní, hotel luxusní, pohodlnej a s dokonalým a přátelským barmanem, okolí moc hezký, lidi přátelský, akorát občas otravní, ale s tim se v tehle zemích počítá. Black river bylo super, safari na řece s krokodýlama bylo úžasný a YS Falls jsou prekrásný...Kingston nás úpřímně tolik nezaujal, ale to je taky dost možná proto, že sme začínali tim Negrilem...kdyby to bylo naopak bylo by to lepší, ale to až příště! Ale Strawberry Hill byl zážitek a Andre byl famozní guide a určite ho doporučujem i ostatnim turistum. No a to, žes nás seznámila s Uhlikama (Delší pár z ČR na svatební cestě) a hlavne s turistem Marianem, udělalo ze skvelý dovolený dokonalou!"

----------------------------

Jamajka Black River

"Dobre bolo na Jamajke, všetko oka, hneď by som tam šiel naspäť! V Kingstone sme boli s tourguidom Richardom, krásne bolo na Jahodovom vŕšku aj v tej horskej kaviarni, fajn, pekný výhľad a hlavne kľud. Na tej Kingstonskej pláži sme si pochutili na languste. Inak sme zvládali Jamajku s Tvojim itinerárom celkom sami, nie je to nič ťažké! Na Black River s Daveom sa nám tiež páčilo a zakončili sme to v Negrile. Local busy fullka, vodiči jazdia relly, zážitok!" 

----------------------------

na co si dát pozor na Jamajce 

"Jamajku som s tebou obehol v 2015 a teraz som už chcel vidieť niečo iné. Tak som sa dal tebou nahovoriť na niekoľkodňový sparťanský pobyt v rasta osade. Bol to najlacnejší a zároveň najzaujímavejší zážitok z Jamajky! Spal som v jednej izbe s pravým rastamanom, ktorý ma každé ráno už o 5h budil a bral na dvojhodinovú omšu, celé dni šil na šijacom stroji, kým ja som s rastamanmi vyrábal metly. Jedla tam bolo síce žalostne málo, ale treba uznať, že varia báječne! Keď po osade začali behať akýsi cudzí muži a kohosi hľadali, zdalo sa, že ide do tuhého, lebo rastamani mi kázali ukryť sa v izbe. Neskôr, keď tí muži odišli, rastamani ma vzali do akéhosi geta, ktoré strážia muži s kalašnikovmi. Vypýtali odo mňa peniaze, tak som im dal 5 dolárov, čo som mal pri sebe. Naozaj, dostať sa do takýchto oblastí, kde nie sú ani len cesty a je tam ozbrojené komando, v horách, v gete, tak to je naozaj niečo, čo bežne človek neuvidí, ak vôbec! Aspoň som mal možnosť spoznať tú Jamajku, ktorú spozná máloktorý beloch." 

----------------------------

na čo si dávať na Jamajke pozor 

"Jamajka je skvělá! Po příjezdu jsem se trochu i bála, ale hned na další den už to bylo skvělé a moc se nám tu líbí! Díky tobě, Nito, se tu cítíme fajn, akorát z toho horka jsme úplně vyřízení! :-) Náš local guide Andre se nám věnoval, hodně komunikoval a vyprávěl. Kdykoliv jsme něco chtěli, tak nám vyhověl. Strawberry hill skvělý, rasta village taky! Dokonce jsme byli i na jejich mši! V první chíli na tom sabatu to byto zvláštní, ale pak super! Rozdelili se s nami i o oběd! :-) V Black River taky bylo nádherně! Jsme tam vyfotili snad každý strom! A všichni kolem jsou tak milí. Teprve teď nám dochází, co jsme za těch 14 dní všechno stihli... co jsme zažili, viděli... Letět takovou dálku a být jen v hotelovém resortu... to by nám prišlo jako vyhozené peníze. Proto jsme s Honzou byli nadšení, když jsme zjistili, že je možnost poznat Jamajku s Nitou. Po vlastní ose za pomoci Slovenky žijící na Jamajce skoro 18 let! :-) Si super guide! Vážíme si toho, že jsme tě poznali, Nito. Děkujeme za všechno!" 

----------------------------

dovolenka Jamajka recenzie tripadvisor

"Nejvíc se nám líbil Jahodový vršek a vodopády YS Falls a nejmíň celkově Montego Bay, ten bordel okolo cest, všude odpadky.. Čo se týče Kingstonu, s local guidem Andrem jsme se cítili naprosto fajn, je velice příjemný, ochotný, na túry je úplně ideálný pruvodce! Všechno nám poukazoval, v Downtownu jsme si nakoupili ovoce, v rasta osadě to bylo fakt super - bavili jsme se úplně úžasne! Ten jejich vrcný rastaman nám dal ochutnat nějaké džusy, výluhy z bylin, bylo to strašně chutné, dokonce jsme si 1 láhev i koupili. Tvuj local guide v Black River - starej Dave, je super, viděli jsme krokodýly a kopání v krokodýlí zátoce je parádička! No a ubytování u Ansela v Negrilu je krásné, jeho lidi jsou hodní, ochotní, skrátka bezva! Všechno bylo v pořádku, jsme spokojeni! Určite tě doporučíme!" 

----------------------------

jamajka dovolenka recenzie

"Jamajka je krásná země, jsme nadšení! Akorát ta mentalita místních je iná než naše, ale výlety byli jednoduše úžasné!!! V rasta village to byl pro nás největší zážitek, díky tomu, že tam byla mše a že nás tam propašoval tvuj local guide Andre jsme zažili něco, co asi většina lidí nespozná, protože na ten den bol vstup do věsnice zakázanej. S Andrem jsme se docela nasmáli! :-) Je to true rasta, pohodář, kluk do nepohody, hodně vypráví, je hodně uvolnenej, s ním nám bylo možná o trochu líb. Práce Ajoniho byla opravdu skvělá, je všímavej, pracovitej, je to takovej ten pouličný pes co šteká ale nekouše :-) Milý hodný kluk, snaží se, je prívětivej, jezdí bezpečne, cítili jsme se s ním bezpečne, co je to nejpodstatnejší pro každýho turistu. Co se týče našich local guidu a výletu s nima, byli jsme maximálně spokojeni!!!"

----------------------------

Jamajka Nita Kimuri recenzie

"Jsme Nejvíc nejvíce spokojeni! Jsi neeej neej! Já, která jsem poprvé někde mimo Čech, tak to je úžasné! Hlavně si supr-cupr nejvíc nejvetší holčina na Jamajku! Taky sme tě nejvíc vychválili u lidí, který by chtěli vyrazit. Je to přesne tak, jak jsme si to představovali! Líbí se nám hlavně teplo a more :-) Lidi tu jsou fajn, když jsme nevědeli, tak nám vždy poradili, skoro každý nás zdraví (tím myslím normálne a ne s dalšíma blbýma kecama kolem :-) ) a to se u nás v ČR nestává. Také se nám, samozrejmě, líbí hudba, ktreá hraje po barech, nelíbí se nám ty otravný opružáci v Negrilu. Itinerár nám pomohl hodně, myslím si, že bez něj by sme byly úplne ztraceny. Organizace a komunikace s Anitou, teda organizátorkou našeho zájezdu - Jednička plus 5 hvězdiček ;-) Vždy pomohla a poradila, je zlatá! Kingston byl bezva, je to pro nás něco zas úplne jiného a nádhernýho. Až na downtown, tam jsme sa málem poto.. :-) No a náš local guide Ajoni.. co k němu říct?!? :-)))) Je hrozně fajn, všechno nám vysvětloval, pořád se ptal jestli je vše v pořádku ne se nechcem na něco zeptat a myslíme si, že svoji práci dělá výborne! Nejvíc se nám líbil Jahodový vršek - TOP!!!! To je prostě fakt nádhera!!! Ďekujeme!!!" 

----------------------

jamajka dovolenka recenzie poznávací zájazd

"Anita s Andrem nás odchytili na pláži v Negrile a dali nám svoju vizitku. Chvíľu sme váhali, lebo na Jamajke chce na Vás každý zarobiť.. no keď nám ukázala kopec krásnych fotiek z jej túr, povedali sme si, že to skúsime. A neoľutovali sme! Absolvovali sme s nimi perfektný nezabudnuteľný deň v Black River, aký nám neponúkol nik iný. S obidvoma, s Anitou aj jej local guidom sme si užili kopec srandy a zábavy, tak na krokodílej rieke, ako aj potom na prekrásnych YS Falls. Počasie nám prialo, všetko vyšlo podľa našich predstáv a ak by sme mali odporučiť iným ľuďom, do koho rúk sa na Jamajke zveriť, tak odpoveď je naprosto jasná - jednoznačne Anite! Ďakujeme, bolo to skvelé!"

----------------------------

jamajka dovolenka recenzie poznávací zájazd 

"S organizáciou dovolenky/dobrodružstva sme boli veľmi spokojní, 100%! Neviem si predstaviť blúdiť a pýtať sa domácich na rady. Všetko by nám trvalo 5x dlhšie. Najviac sa nám asi všetkým páčil deň v Black River, teda safari po krokodílej rieke a potom vodopády :) Na mňa zapôsobil aj Kingston, no ak by nebola akurát nedeľa, malo by to určite väčšiu atmosféru. Napriek tomu som ju tam cítil :) Najmenej nás oslovilo mesto MoBay. Možno aj preto, že prvý kontakt z Jamajkou, ešte stratení na "podivnom" ostrove :D Negril bol pre všetkých dobrým oddychom, no mne vôbec nechýbali ostatní "bieli" turisti :D a z toho prameniaci domáci ojeobchodníci :D Takže ešte raz veľmi pekne ďakujeme!"

----------------------------

Jamajka Nita Kimuri

"Je nám obom veľkým potešením prispieť na web takého svetobežníka a touroperátora ako je Anitka Balejíková. V zmysle itineráru, ktorý sme od nej obdržali v úvode dovolenky sme vskutku nemohli zablúdiť pretože to jeho dôkladnosť vonkoncom nedovoľovala, za čo opakovane ďakujeme :-) Uvedomili sme si, že s itinerárom tohto druhu sa dá prejsť takmer celý svet krížom krážom bez toho, aby nás niekto vodil za ručičku. Každý výlet ktorý sme svorne celá skupina absolvovali mal niečo do seba, najviac nám utkveli v pamäti vodopády YS Falls, v celej svojej majestátnosti a divokosti v podobe krkolomných zoskokov na liane do priezračnej vody. Úplná nádhera! :-) Kingston sa stal naopak stredobodom vesmíru pre nadšencov rozmanitosti a kultúrnych šokov :-D Bez local guidov Ajoniho a Andreho by sme však odišli s dlhými nosmi a so značne menším obnosom zážitkov, nakoľko ich právomoc, ochota a cit pre dobrodružstvo nám, zaspatým Európanom, občas nechtiac chýba :-) Suma summarum voláme: CHOĎTE DO TOHO VŠETCI, ČO STE OTRÁVENÍ STEREOTYPOM A FÁDNOSŤOU BEŽNÉHO ŽIVOTA, PRETOŽE TAM SA ZOBUDÍTE A ZAMÁVATE NUDE NA ODCHOD! :-) Ďakujeme!" 

----------------------------

jamajka dovolenka recenzie poznávací zájazd

"Negril pecka, parádne ubytko rovno na pláži, všetko blízko..  ďakujeme ti za všetko, za pomoc aj za rady, a držíme palce nech to ide aj naďalej!" 

----------------------------

Jamajka recenzie Nita Kimuri

"Nejdříve jsme měli dohodnutou spolupráci a výlety s s jednou dívkou z ČR, která nám tvrdila, že žije na Jamajce, ale zdálo se mi podezřelé, když nám tvrdila, že Kingston je bezpečný a že se nemusíme bát chodit po Jamajce sami - což už jsme věděli, že není pravda... Ukázalo se, že ta holka z Prahy ví toho o Kingstone ještě méně než my... Proto jsem si pak našla Anitu - a ta nás zachránila! :-) Měli jsme s jejím průvodci Ajonim a Andrem parádní výlety a cítili jsme se všude naprosto bezpečně! Jste úžasná, už se nedivím, že si vás všichni pochvalují. Díky moc, super!" 
 
----------------------------

jamajka dovolenka recenzie poznávací zájazd

"Ďakujeme Anitka, tvoje rady a doporučenia nám prispeli k tomu, že sme mali možnosť poznať Jamajku tak ako keby sme tu neboli prvý krát. Ja osobne môžem povedať, že som sa veľa naučil a tým sa budem môcť zas posunúť o krok dopredu nielen v osobnom živote ale aj v cestovaní. Kingston, nádherný Jahodový vŕšok a potom ten prechod do downtownu, čo je zas úplne iný svet.. Náš najobľúbenejší (mali sme troch) sprievodca Andre je úžasný tým, že zapadá do prostredia človek sa s ním cíti bezpečne. Ale aj ako človek je pohodový, zábavný a dá sa s ním rozprávať nielen o tom, kde sme sa nachádzali ale aj všeobecné otázky o spoločnosti atď. Ajoni je viac flegmoš, no na Andrem vidieť, že je zažratý do svojej práce. Anitka a Negril, to bola čerešnička na torte...chatka pár krokov od vody.. už lepšie to ani nemohlo byť! Ďakujeme!"

----------------------------

Jamajka recenzie

"Jamajkanita, Kingston, Strawberry Hill aj Downtown boli fakt mega!!! Ale s Andrem úplne do pohody, nemali sme žiadny strach! Ivana si pokúpila za výhodné ceny nejaké oblečenie, prešli sme tie ulice krížom krážom, ale zistili sme, že Downtown, to je viac než len tieto hlučné ulice - Andre nám ukázal aj pekné starobylé divadlo, aj nábrežie s krásnou promenádou, kde sme si pripadali ako kdesi na Miami... Vzal nás k sebe domov do ghetta, Ivana povedala, že je to tam ako u cigáňov, ale ja som rád, že som mohol vidieť, ako Jamajčania žijú, lebo to by sme v hoteli nikdy nezistili. Páčilo sa nám aj v Port Antoniu, tam som si dronom porobil dobré zábery, aj párty tam mali peckové a keď Ivana nechcela ísť nikam, tak som sa sám vybral na vodopády Reach Falls a dobre bolo! Na Black River sme nestihli ísť, keďže sme sa zdržali dlhšie v tom Port Antoniu, ale inak aj Negril bol super! Stopercentne sa na Jamajku ešte raz niekedy vrátim!"

----------------------------

jamajka dovolenka recenzie poznávací zájazd

"Andre je borec, dávám 10,5 bodu z 10 ! :-) Opravdu moc fajn, nápomocnej, v klidu. Kingston byl úplne nej, včerejší vodopády úchvatní, nejvíc, pecka! Všecko nicméně v absolutním pořádku! Pláž je super, holky nádherný, já jsme spokojen! Tenhle kontakt s Jamajkou mně baví moc, do zaprášený Itálie umí zajet každej, no TOHLE JE pro mně cestování!!! Doporučíme Tě dál! "

----------------------------

Jamajka recenzie

"Nita is one jovial stand-up-comedy master always keeping you laughing on her jokes! :-) Her tours are most definatelly worthy of every dollar and we enjoyed also her not expected *surprises*, especially when she took us to her hidden places which are real Jamaican gems! Anytime we will be reminding our vacation in JA, we will always be grateful to Jamaicanita!"

----------------------------

jamajka dovolenka recenzie poznávací zájazd

"Jo, bylo to moc fajn! Kingston, Black River, výlet po Westendu, i ta tajní Birthday párty na pláži, kterou jste pro mně udělali! Odnáším si z Jamajky moc krásní zážitky, děkuji moc, Anito!" 

----------------------------

Jamajka Nita Kimuri recenzie

"Byli jste moji čumáčci oba dva, Anita s Andrem jste úžasní, výlety to byl pro nás nejkrásnější zážitek! A taky zumba na pláži! Děkujeme moc!" 

----------------------------

Jamajka recenzie

  "Jamajka je drsná, úžasná a zároveň něčím neodolatelná. Díky Tobě Ani jsme dostali možnost Jamajku opravdu poznat více, než většina turistu, trávících svoji dovolenou pouze na pláži a v hotelu. A byla to prostě bomba! Mobay počínaje, přes dech beroucí Kingston, po klidných vodách Black River až na krásnou 7 mílovou pláž v Negrilu to byla úžasná jízda, která celé rodině dala spousty zážitku, dobrodružství, poznání a energie. Dave je úžasný člověk, z kterého sálá krásná energie, tak jako ze spousty dalších local guidu, s kterými jsme se na Jamajce díky tobě seznámili. Děkuji za celou naši rodinku za zprostředkování těchto zážitku a přejeme all the best. Jsi více než zprostredkovatel a pruvodce - stala jsi se přítelem na cestách a jak jsme slíbili, určitě se musíme setkat osobně, třeba opět na Jamajce :-)"

----------------------------

Jamajka recenzie

"Aký je to pocit prísť na Jamajku poprvé v živote, kde na Vás s úsměvem a bez vypočítavosti čeká Jamajčan se Slovenským ID? TAKÝTO! :-) Sme plní dojmu, úžasná atmosféra, Kingston je úžasný ale aj děsivý město zároveň, náš pruvodce Andre je velice milý, ochotný, výlety byly skvělý!  More a pláž úžasný, občas spŕchne, ale nám to nevadí, hodně chodíme na procházky, tvoje chatička je útulná. Děkujeme za zprostředkování, Jamajka je nádherná a určo se vyplatí jí navštívit, každopádne doporučujeme se obrátit právě na Anitu, která poradí co a jak - bez jejích rad jste druhý den na Jamajce chudší o 500 dolaču! Byli jsme spokojeni, budem si odvážet hezký spomínky :-)"

----------------------------

jamajka dovolenka recenzie poznávací zájazd

"Milá Nita, ešte raz ti veeeeľmi úprimne a zo srdca ďakujem že som ťa mohol spoznať a že si tu so mnou prvý týždeň bola (samozrejme, počítam aj Andreho). Bola si viac ako sprievodkyňa, takže paráda, ďakujem ti veľmi."

----------------------------

Jamajka recenzie

"Anito, chci Vám moc poděkovat za Vaše služby. Bez Vás bych nevidel ani polovinu toho, co jsem videl. Ujko Joseph mně vzal na mopedu na ganja pole, je to moc fajn chlapík, u Chevrona taky super, nádherná vesnička, Kingston i pruvodce Ajoni - dávám 5 hvězdiček! Projeli jsme vše, od ghetta Maxfield až po Strawberry Hill, měla jste pravdu, je to nádherné místo! Byla to úžasná dovolená! Ješte jednou díky!"

----------------------------

jamajka dovolenka recenzie poznávací zájazd

"Než jsem si koupila letenky na Jamajku, většina článků, které jsem našla na internetu, upozorňovala na to, jak je Jam nebezpečná. Ale pak jsem našla Anitu. Anitu, která zná Jamajku, lidi, jejich smýšlení a kulturu jako své boty. Díky detailnímu itineráři jsem získala jistotu, že to i přesto, že se na cestu vydávám sama, zvládnu. V kontextu celkových výdajů na této dovolené byl vytvořený itinerář za super cenu a obsahoval skutečně vše. Navíc k tomu zahrnoval i neustálou kontrolu s Anitiny strany, byla jako moje máma, která na mě dohlíží a stará se, zda mám vše a jsem spokojená, někdy dokonce, i zda jsem najedená a nemám hlad:-) Cítila jsem se ve správných rukou a nemám nic jiného než slova chvály na její individuální přístup ke mě a znalosti a zkušenosti o Jamajce. Každé doporučení, které jsem dostala bylo správné a dovedlo mě k tomu, že jsem si pobyt na Jamajce maximálně užila. Doporučila bych ji bez váhání a s klidným svědomím komukoliv kdo se holdá na Jamajku vydat. Ze všeho nejvic se mi líbilo v zahradě kolibříků, protože ti ptáčci jsou prostě nádherní a když pijí vodu z lahvičky je to skvělá podívaná. Na stejnou příčku bych dala YS vodopády, famózní místo na relaxaci. Obecně výlet do "venkova" v Black river byl oazou na duši. Přátelskost místních lidí mě přišla až překvapující. Nejméně se mi asi líbilo v Montego Bay jako takovém, ale na druhou stranu jsem zde navštívila místní kostel a to byl neuvěřitelný zážitek. Jednoznačně doporučuju všem, protože to opravdu stojí za to. Atmosféra, která v kostele byla se ani nedá slovy popsat."

----------------------------

jamajka dovolenka recenzie poznávací zájazd

"Jamajku sme si najviac užili zo všetkých dovoleniek, ktoré sme doteraz absolvovali (Kuba, Sri Lanka, Hawaii). Možno je to tým, že sme na nej zažili najviac z domácej atmosféry a života, čo je presne to, po čom túžime a chceme - zažiť niečo viac a niečo iné ako ,,klasickí turisti". Mne osobne sa na Jamajke splnilo hneď niekoľko snov, ale prirástla mi k srdiečku najmä kvôli hudbe, tancu, uvoľnenosti ľudí. Rozmýšľam nad tým, ako zažiť život tam na dlhšiu dobu..."  

----------------------------

jamajka dovolenka recenzie poznávací zájazd

"Z Jamajky sme úplne unesené a nadšené, najradšej by sme sa tam hneď vrátili. Tak ako sme sa v Mobay a v Kingstone báli, v Negrile sme sa cítili úplne bezpečne a príjemne. Žiť tam asi nie je ľahké, ale aj napriek tomu, veľa našich myšlienok smeruje k Jamajke a k tomu, ako by sa tam dalo zostať. Ešte raz úprimne ďakujeme za nezabudnuteľný zážitok a veríme, že sa ešte na Jamajke uvidíme. S Vašim itinerárom a super ištrukciami a pomocou počas celej doby sme boli veľmi spokojné a za všetko Vám ešte raz veľmi pekne ďakujeme. Náš najväčší zážitok bola plavba po krokodílej rieke a kúpanie sa v krokodílej zátoke." 

----------------------------

Jamajka recenzie

"Keďže som nemala parťáka/parťáčku, povedala som si, že na Jamajku pôjdem aj sama, lebo mám vyčerpávajúcu prácu a už som nutne potrebovala more, relax a nabrať druhý dych. Mala som pritom limitovaný rozpočet, takže zájazd Espresso bol priam stvorený pre mňa - bývala som za pár drobných v Anitinej peknučkej chatke na pláži v Negrile, celé dni som relaxovala, plávala, slnila sa, prechádzala, večerné párty na pláži pri vatre ma nestáli ani cent. Proste Anita mi svojou ponukou vyšla maximálne v ústrety, takže som si mohla vychutnať presne takú dovolenku, po akej som už túžila! :-) "

----------------------------

Jamajka dovolenka recenzie

"S tvými službami sme byli velmi spokojeni, vše klapalo, vše bylo podle itineráře, líbila se nám tvoje snaha dodat nám veškeré informace, proste na jedničku! Jamajka na nás udelala fajn dojem, krásne moře, nádherná krajina! No agresivní projevy místních vuči turistum, zvlášť pokud si člověk zrovna nekoupil jejich nabídku, tak to je zkušenost, kterou jsme jinde na světe nezažili. Určite bych Jamajku doporučila mladým lidem už jen kvuli zábavě a krásnemu prostředí, ale popravde svoje anglicky nemluvící rodiče bych tam asi neposlala... "

----------------------------

Jamajka dovolenka recenzie

"Jamajka - slunce, moře, pláže.. a díky Nitě a jejímu itineráři i spousta zážitku, na které budu vzpomínat celý život :-) Lepšího experta na Jamajku jak je Nita jsem nemohla potkat. Local guide Ajoni mě po Kingstnu povozil na své motorce, to bylo skvělý, dokonce mě neplánovane vzal i k nim domu - do nejhoršího geta v Kingstonu! Jinak fotky nemám - bylo to hrozně rychlý a mě přišlo blbý si je fotit jako v zoo. Ale nešokovalo mě to, takhle to prostě ve světě vypadá a spousta lidí v Čechách si neuvědomuje, jak se má dobře :-( Jinak nemám ani společnou fotku s Ajonim natož na motorce, prostě nebyl čas a kdo by nás vyfotil.""

----------------------------

Jamajka recenzie

"V Negrile to bolo fakt zlé, domorodci sú tam otravní až je to neznesiteľné. Doterigám sa na druhý koniec sveta a nakoniec sa nemôžem ani v kľude prejsť po pláži... (ale more je tam úžasné!). Sadnúť si niekam v kľude na pivo bolo nepredstaviteľné, hneď sa k nám nahrnuli a zaujímavé, že tam zrazu každý domorodec mal narodeniny a chcel, aby sme mu kúpili aspoň pivo. Najlepšie z celej Jamajky bolo mesto Black River, nik nás neotravoval, rieka krásna, podebatovali sme s miestnymi, ukázali nám čerstvo ulovené ryby, náš sprievodca rastaman si húlil svoju cigaretku, všade kľud, proste skvelé, nejako takto som si predstavoval cestu po Jamajke. Boli sme sa okúpať, na pivo, podebatovali s miestnymi vidiečanmi, ukázali mi ryby, ktoré nalovili, ako rybára ma to zaujalo. Rasta vytiahol z tej svojej veľej čiapky marišku, zahúlil, prosto skvelé, nejako tak som si predstavoval cestovanie po Jamajke. Poobede prechádzky po meste, nikto nás neotravoval, boli sme pozrieť aj miestnu nemocnicu, kostoly, krásne parky pri škole, večer kúpanie v bazéne, boli sme tam sami, konečne oddych. Náš rastaman nás zobral na druhý deň na YS Falls, išli sme skoro ráno, boli sme tam prví, skrátka to bolo skvelé!"

----------------------------

Jamajka Nita Kimuri recenzie

"Popsat Nitu by vydalo na několik stran. Zpracovala nám podrobný itinerář a po celé 3 týdny pobytu na Jamajce s námi přes mail a sms komunikovala kdykoli jsme potřebovaly, skoro jakoby tam byla s námi. Nita je perfektní člověk a jedinečný znalec Jamajky, svoji práci dělá srdcem. Díky ní jsme zažily nádhernou a nezapomenutelnou dovolenou. Jamajka je úžasná, Jamajka je nepopsatelná, kdo tu krásu a prostředí nezažil a neviděl, nemuže to pochopit. Díky Nito!!!"

----------------------------

Jamajka recenzie

"Nám sa páčilo bolo to super!"

----------------------------

Jamajka Nita Kimuri

"Príroda, ľudia, strava, Nita - to všetko zanechalo vo mne niečo výnimočné, čo viem, že sa to už v tomto zložení pravdepodobne nezopakuje... Aj keď si v kútiku duše prajem, aby som to celé zažil ešte aspoň raz. Nohy v horúcom Karibskom piesku, studený Red Stripes v ruke, živelný rytmus dancehallu a neskutočne živé farby... K dokonalej spokojnosti chýba už jen jedno. Nita! Ona je... to sa nedá vyjadriť slovami, to treba len zažiť.“" 

----------------------------

Jamajka dovolenka recenzie

"Nita poviem ti pravdu, kebyže ty nie si s nami, tak sami by sme sa z Negrilu neodvážili ani päty vystrčiť, no takto sme aspoň mohli vidieť Kingston aj Black River, aj Mobay. Tí Jamajčania dokážu človeku nahnať strach, chvíľami som mal pocit, že sú ako naši cigáni. A čo sa mi nepáčilo, že si do našej skupinky dala až 14 turistov, to bolo na figu a aspoň si sa sama poučila, že veľké skupiny sú čistý stres pre teba aj pre samotných turistov, keďže každý má úplne iné nároky a očakávania. Tak do budúcna už ber len pár ľudí a bude všetko ok! Ja sa s Marečkom na Jamajku ešte určite vrátim a určite zasa pod tvojim velením, a rád pojdem hoci aj zas na tie isté miesta, lebo napríklad Strawberry Hill je miesto, ktoré človeka priťahuje stále. Teším sa na Jamajku number two!"  

----------------------------

Jamajka dovolenka recenzie

"Jo, hodně jsme toho viděli, Jamajka je můj splněný sen a děkuji Ti za něj, Nito!"

----------------------------

Jamajka dovolenka recenzie

"Cesta kolem ostrova byla náročná, ale hodnotná a aspoň jsme viděli vše zajímavé, co Jamajka nabízí. Líbilo se nám také v Negrilu, i v Kingstonu, i Black River, Mandeville ... zajímavá pro nás byla kávová fabrika, i návštěva vesničky při Mandeville, i Univerzitní reggae akci v Kingstonu, kam nás Anita s kamarády Davidem a Dianou vzala neplánovaně a byl to velmi příjemně strávený večer. Moba je fajn pouze pokud jste celý čas na pláži, no a zklamala na Treasure Beach i Lover's Leap, od kterých nás Anita od začátku odhovárala a pak jsme sami zjistili, že měla pravdu. Inak Jamajka je krásny ostrov, doporučujeme všetkým, ktorí tu ešte neboli." 

----------------------------

Jamajka dovolenka recenzie

„Týden s Nitou v Karibském ráji změnil moje vnímání života. Mám pocit, že Nitu by zbožňovali i v Bagdádu kdyby měla na triku karikaturu Mohameda... Na Jamajce nepotkáte vtipnejší a zábavnější holku než je Nita! Kromě kvanta zajímavých informací o Jamajce a jejich obyvatelích a důležitých detailech jejich povahy, Vás Nita bude rozesmívat svým neotřelým smyslem pro humor a vyprávět Vám své crazy historky z Jamajky, které nenajdete ani v jejích knihách. 18 let zkušeností, to prostě mluví za vše!“

----------------------------

Jamajka recenzie čo sa oplatí vidieť

"Jamajke sa nič nevyrovná! Je to krajina pre ozajstných dobrodruhov, na každom kroku tam človek zažíva a vidí niečo nové, niečo fascinujúce, či šokujúce. A v konečnom dôsledku dobrodružstvo, ktoré nie je nebezpečné, nie je dobrodružstvom! Ďakujem ti však hlavne za najdojímavejší okamih v mojom živote - návštevu sirotinca a stretnutie s osirelým Ravonom."

----------------------------

Jamajka dovolenka zájazd

"Nita je ŽIVEL! Doslova! To je jej najvýstižnejšia charakteristika! Strhne Vás svojou búrlivou energiou ako hurikán, zvalcuje Vaše počiatočné rozpaky, so smiechom Vás vedie i do nebezpečných "búrok" (ghettá, nočné Mobay, downtown Kingston atď.) - no keď ju sledujete, akú má stále veselú náladu, riziká ani nestíhate vnímať. Večne vymýšľa nové a nové dobrodružstvá a ťahala nás plnou parou vpred :-) Navyše, Jamajčania majú pred ňou ohromný rešpekt! Mali sme dojem, že v minulom živote iste bola Pipi Dlhou Pančuchou :-)))) - je detsky spontánna, nebojí sa vôbec ničoho, no kdesi za tou vysmiatou tvárou cítitie absolútnu rozvážnosť a zodpovednosť! A tak si Jamajku po jej boku užívate naplno a BEZ STRACHU, lebo viete, že pri Anite si tento luxus jednoducho môžete dovoliť."

----------------------------

Jamajka recenzie

"Na Jamajku som šla robiť dokumentárny film pre TV Nova. Náhodou sa mi od kamošky dostala do rúk Nitina kniha o Jamajke a bolo rozhodnuté! Je nad slnko jasné, že Jamajku by som s cestovkou nikdy nespoznala tak dokonale ako keď som ňou mohla putovať pod jej vedením. Nita je proste odvážna žena činu, o čom ja len snívam, ona so širokým úsmevom realizuje! Ona je ako rakovina... Kto sa ňou raz nakazí, už sa jej (vo svojich myšlienkach) nikdy nezbaví! Či s ňou pijete pivo v krčme, alebo večeriate v nóbl podniku, prispôsobuje sa ako chameleón a vždy sa s ňou poriadnete nasmejete ako už dávno nie!"