Vyhľadávanie

Kontakt

JAMAICANITA
KINGSTON Jamaica W.I.

info@jamajkanita.sk

Jamajka strava čo ochutnať na Jamajke

 

JAMAJKA STRAVA

 
Tá večná dilema! Inteligent si povie "Byť, či nebyť?" a turista "Ochutnať, či neochutnať?"...:-) 
 
„Prešiel som 63 štátov sveta, no nikdy som sa nenajedol lepšie ako na Jamajke!“ vyjadril sa jeden z mojich turistov, ktorých som sprevádzala po ostrove. 
 

na svete niet krajiny, ktorá by mohla konkurovať Jamajskej gastronómii! Jamajská strava je pestrým karnevalom chutí z rôznych kultúr – prisťahovalci z Indie a Japonska zmiešali svoje kulinárske umenie s domácou Kreolskou kuchyňou, ktorú na Jamajku v minulosti priniesli so sebou otroci z Afriky. 

čo ochutnať na Jamajke a kde sa dobre najesť na Jamajke

Na Jamajke sa dá skvele najesť na každom kroku - či už sú to rôzne fastfoody, alebo pouličné vývarovne. Báječné pikantné grilované kurence, husté polievky, famózne raňajkové kaše, sýte a chutné patties, i tradičné ackee i ryžu s fazuľou predávajú naozaj všade, kam sa len pohnete. A k tomu tradičné Jamajské pudingové a banánové koláče, čerstvé džúsy od výmyslu sveta, ryby a langusty pre labužníkov. 

čo jesť na Jamajke

UPOZORNENIE: na Jamajke je zvykom NEVYKOSŤOVAŤ mäso (akékoľvek) a tak musíte rátať s tým, že vo väčšine jedál je aj množstvo kostí

O KONKRÉTNYCH JEDLÁCH, CENÁCH, TIPOCH A REŠTAURÁCIÁCH PODROBNE INFORMUJEME V ITINERÁROCH, KTORÉ SÚ SÚČASŤOU INFORMAČNÝCH MATERIÁLOV PRE KAŽDÉHO NÁŠHO KLIENTA.