Vyhľadávanie

Kontakt

JAMAJKANITA
KINGSTON Jamaica W.I.

info@jamajkanita.sk

ako ušetriť na Jamajke, lacná dovolenka na Jamajke

 

7 trikov ako ušetriť na Jamajke. Z drahej dovolenky lacný špás ? Expert na Jamajku ti poradí ako na to!

 

 

JAMAJKA JE DRAHÁ. Jedna z najdrahších destinácií v Karibiku. Dokonca aj mnohí zámožní turisti na Jamajke zisťujú, že nie sú až takí bohatí ako verili, že sú. Ako je teda možné, že toľko v podstate chudobných mladých ľudí z Európy (a najmä z Čiech) dokáže obísť celú Jamajku dookola a neminúť na to celý majland??? Tu Vám prinášame 7 rád nad zlato...

 

1. Letenka

Keď si ju kúpite dostatočne vopred, cca 2 mesiace pred plánovaným odletom, vyjde Vás aj o 300-400 eur lacnejšie

LACNÉ LETENKY NA JAMAJKU 

letenka na Jamajku

 

2. Ceny tovarov a služieb 

Držte sa orientačných cien v našom Itinerári (ktorý je povinnou výbavou všetkých našich cestujúcich), nakoľko netušíte, aké sú skutočné ceny a teda by Vás bez itineráru Jamajčania hravo ošklbávali na každom kroku

CENY NA JAMAJKE

Jamajský dolár kurz

 

3. Ubytovanie 

Stačí skromné, čisté, bezpečné, jednoduché = LACNÉ. Treba si uvedomiť, že najviac sa dá ušetriť práve na ubytovaní, lebo je rozdiel, keď za noc vysolíte 85 usd, alebo len 25 usd... All Inclusive je úplne zbytočný prepych (alkohol a stravu dostať za pár kačiek na každom rohu a v bazéne sa nikdy nikto nekúpe). Napokon, potrebujete tam len prespať, nejdete predsa na Jamajku zato, aby ste ležali na izbe a kukali telku, ale aby ste si užili pláž, more a krajinu, nie?

UBYTOVANIE NA JAMAJKE

lacny hotel na jamajke pure garden

 

4. Dĺžka pobytu na Jamajke

Úplne logicky - čím dlhšie na ostrove pobudnete, tým rapídnejšie Vám klesne výška bankového konta... Menej je niekedy viac!

strawberry hill v horach blue mountains jamajka

 

5. Fakultatívne výlety

Nenaletieť na "výhodné ponuky" výletov od miestnych touroperátorov. Majú totiž ceny nastavené pre tučné peňaženky Amerických turistov.. My Vám ponúkame tie isté (a i mnoho ďalších) výlety takmer o polovicu lacnejšie! 

VÝLETY NA JAMAJKE

fakultativne vylety do blue mountains jamajka

 

6. Marihuana a jamajský rum

platí priama úmera: čím viac ganje húlite a čím viac rumu pijete, tým viac peňazí miniete. 1 ciga = 5 usd. 10 jointov = 50 usd. A 50 jointov, čo vyhúlite za celý týždeň = 250 usd... a alkoholl detto.

marihuana na jamajke ganja

 

7. Kde sprievodca je zbytočný

Nie všade potrebujete platiť sprievodcu - aj na nebezpečnej Jamajke sú miesta a mestá, kde ste v bezpečí a môžete sa pokojne špacírovať sami. V Negrile, v Montego Bay, či v Ocho Rios je sprievodca úplne zbytočný a tým pádom si ušetríte peniaze.

Jamajská mena kurz dolára