Vyhľadávanie

Kontakt

JAMAJKANITA
KINGSTON Jamaica W.I.

info@jamajkanita.sk

 

MÁME NAJLACNEJŠIE A NA ZÁŽITKY NAJBOHATŠIE ZÁJAZDY NA TRHU ! 

AŽ 80 % NAŠICH EX  TURISTOV SA K NÁM OPAKOVANE VRACIA A IDÚ S NAMI NA ĎALŠIE ZÁJAZDY AJ V 2025 !

 

Sme rokmi a TISÍCKAMI spokojných turistov overený tour operátor ! 

Neberieme od Vás žiadne peniaze za letenky ani za zájazd vopred !

VŠETKO SI PLATÍTE SAMI - NEHROZÍ RIZIKO AKO PRI CESTOVKÁCH (že zaplatíte zájazd vopred a viac peniaze neuvidíte a zájazd sa neuskutoční)

 

jamajkanita prihláška

Klikni na obrázok, zobrazí sa prihláškový formulár

 

Venezuela dovolenka zajazd

 

VENEZUELA BEZPEČNE

NAJDOBRODRUŽNEJŠIA DESTINÁCIA NA SVETE !!!

 
 
 
DÁMY A PÁNI - ZOZNÁMTE SA S VENEZUELOU !
 
BEZPEČNÝ EXOTICKÝ OKRUH VENEZUELOU - pod ochrannými krídlami najskúsenejšieho sprievodcu akého vo Venezuele vôbec možno nájsť!
 

Ideálna dovolenka pre každého kto má guráž na vlastné oči sa presvedčiť o tom, aká je Venezuela bezkonkurenčne obdivuhodná a že zlé reči, ktoré o nej kolujú, majú v súčasnosti od reality veľmi ďaleko...

K zaradeniu tejto destinácie nás inšpiroval Britský známy travel blogger Patrick, ktorého od návštevy Venezuely všetci odrádzali, no za 3 týždne pobytu tu objavil skutočný pozemský raj. Fotky a videá nájdete na jeho fb/insta @patrickviaja

 
 

"Mnohí naši známi sa nám čudovali, keď sme im povedali, že ideme na dovolenku práve do Venezuely a navyše ešte aj s našou iba dvojročnou dcérou Milenou. No ja s mojim mužom sme o tom ani na chvíľu nepochybovali a dobre sme urobili! :-) Vyžadovalo si to síce veľa odvahy a úsilia, najmä ten trek k stolovej hore a vodopádu Salto Angel, no veľmi citlivý prístup nášho sprievodcu Jesusa a jeho široké spektrum znalostí miestnych pomerov, fauny, flóry, histórie, kultúry, celkovo života v jeho rodnej Venezuele a láske k prírode urobilo z našej dovolenky a výletov neopakovateľný zážitok! Naša dcéra sa ukázala ako bojovníčka a občas sme mali pocit, že fyzicky vládze aj viac ako my rodičia :-) Venezuela je TOP zážitok a ďakujeme nášmu sprievodcovi za jeho vynikajúci profesionálny prístup a bezproblémový chod celého nášho pobytu."

 

VALERIA Č., Apríl 2022

venezuela poznavaci zajazd

"Ostrovčeky pri Venezuele sú brutálne ideálne na relax a prečistenie mysle!"

GABRIEL N., November 2022

venezuela recenzie

"Už je zo téměř 20 let, co jsem byla.. Byla jsem ve Venezuele 6x - Isla Margarita, Los Roques a létala do Amazonie - Orinoco delty, Maturin a pak Národní park Canaima a Salto Angel.. Úžasná krajina, velmi přátelští lidé a spousta zážitků. Návštěva jeskyně, kde se točil horor "Ptáci" - Guacharo. Situace byla asi o moc příznivější, než teď... Vyplatilo se koupit auto, líp než si půjčit! Nafta byla za dolar a rozestavěný hotel se dal koupit hned na pláži za 30 tisíc euro. Vážně jsem nad tím uvažovala. Teď už jen spousta vzpomínek a fotek... ano, skvělé vzpomínky. Můj průvodce tam bydlel více jak 20let, takže znal krajinu, každou rostlinu, místa, kulturu i řeč kmene warao...Snad zase někdy poletím."

RENATA H., Máj 2023

 

POZRI SI MNOŽSTVO FOTIEK Z NAŠICH TÚR !

 

venezuela zájezd dovolená

NAJPRV SI PORIADNE PREČÍTAJTE FAKTY.
 

Nie je Venezuela ako Venezuela . 

Kedysi najbohatšia, najluxusnejšia krajina Latinskej Ameriky - bohéma, noblesa, akési Monako Južnej Ameriky... 

No po roku 2001 ekonomický úpadok, politická nestabilita, zrod mafiánskych gangov, rastúca inflácia, chudoba aj kriminalita, obrovský počet Venezuečanov utekajúcich z krajiny... enormný pokles turistického ruchu... 

A, samozrejme, ruka v ruke s týmto všetkým začala aj antipropaganda krajiny....

Zlé jazyky, skorumpované médiá a ľudia, ktorí Venezuelu ani nikdy nenavštívili, a cestovky, ktoré sú proti všetkým socialistickým systémom, začali šíriť o tejto krásnej krajine, ktorá padla na kolená, no stále žije a dýcha, fámy, že umiera a treba ju obchádzať oblúkom...

A teda nik sem nerobí žiadne zajazdy a nik sem nechodi na žiadne dovolenky (teda, aby sme boli presní : z 15.000 000 čechov a Slovákov tu za posledné 3 roky boli presne až 4 turisti..)
Zo všetkých strán čítam a počúvam tu strašnú antipropagandu že:
Nieee, nikdy tam nechoďte! V živote by som tam nešiel! Teraz tam netreba cestovať! Ekonomika je na nule, obchody prázdne, niet čo jesť, politická nestabilita, demonštrácie, okradnu vás, unesú vás, znasilnia vás, zabijú vás.. 
No proste hotovy zombieland a opis Danteho pekla je prd oproti opisom tejto strašnej krajiny...
(Vtipné na tom je, že takto krajinu opisuju ľudia ktorí tu neboli nikdy, alebo len davno pradávno pred sto rokmi..) 

A teda nik sem nerobí žiadne zajazdy a nik sem nechodi na žiadne dovolenky (teda, aby sme boli presní : z 15.000 000 Čechov a Slovákov tu za posledné 3 roky boli presne až 4 turisti..)

Zvláštne je, že túto krajinu opisujú ako strašnú tí, ktorí v nej nikdy ani neboli alebo boli len na plážovej dovolenke s drinkom v ruke na ostrove Isla Margarita či na ostrovoch Los Roques. 

Zo všetkých strán počujete len antipropagandu že:

Nikdy tam nechoďte! V živote by som tam nešiel! Teraz tam netreba cestovať! Ekonomika je na nule, obchody prázdne, niet čo jesť, politická nestabilita, demonštrácie, okradnú vás, unesú vás, znásilnia vás, zabijú vás.. 

No proste hotovy zombieland a opis Danteho pekla je nič oproti opisom tejto krajiny...

venezuela zajazd
 

A REALITA ?

JAMAJKANITA angažovala do svojho teamu absolútne najlepšieho profesionálneho domáceho tour guida aký v tejto krajine žije a robí už roky rokúce excelentné adventure výlety. 

 
 Odkazuje Vám toto:
 

"Pozdrav z Venezuely! 

Po politickej kríze bola Venezuela zaradená na červený zoznam a stala sa „zakázanou krajinou Južnej Ameriky“, miestom, ktoré by ste nemali navštevovať. 

Ale príroda sa nezmenila a existuje niekoľko rôznych spôsobov, ako navštíviť moju krajinu bezpečným a zábavným spôsobom. Venezuela je viac než pripravená prijať cestovateľov a ponúka jeden z najlepších cestovateľských zážitkov vôbec. Osobne som viedol niekoľko skupinových zájazdov od júla 2021 a výsledky boli fantastické. Všetci moji klienti našli nielen výnimočnú prírodu, ale aj očarujúcich a autentických, veľmi priateľských miestnych ľudí. Najznámejšie destinácie Venezuely zažili prázdne, bez turistov, a mali ich iba pre seba. Ak chcete zažiť skutočný zážitok z cestovania, skutočné dobrodružstvo, moja krajina je odpoveďou.

Naše skupiny spájajú rovnako zmýšľajúcich ľudí s vášňou pre cestovanie mimo vychodených trás. Sú veľmi vhodné pre každého, aj pre našich klientov, ktorí sú zvyknutí cestovať samostatne. Vždy dbáme na to, aby sa Vám nič nestalo a boli ste stále v bezpečí.
 
Pri čítaní negatívnych informácií o Venezuele je dôležité overiť si dátum spravodajských článkov. Navyše, keď sa niekto vyjadruje negatívne o Venezuele a spýtate sa, či túto krajinu navštívil, je bežné, že ľudia jednoducho papagájujú to, čo počuli, bez osobnej skúsenosti.
 
Európsku klientelu prijímame od júla 2021, keď sa krajina opäť začala otvárať.
 

Ešte pred dvomi rokmi sme trpeli na nedostatok niektorých produktov a boli dlhé rady v supermarketoch. No momentálne nie je problém s distribúciou jedla, je tu veľa dobre zásobených prevádzok, reštaurácií, fastfoodov, obchodov..

Ak naozaj chcete ísť sem do Venezuely, mali by ste mať po boku stále Venezuelčanov, ktorým môžete dôverovať. Venezuelčania sú veľmľi vzdelaní, kultivovaní, a priateľskí ľudia a treba si uvedomiť, že kriminalita, ktorá tu je, sa netýka turistov, ale miestnych gangov, samozrejme treba vedieť, ktorým miestam a akým ľuďom sa treba vyhýbať. Ak to neviete, môžete mať vážny problém. 

   Hotely, ktoré sme v spolupráci s Jamajkanitou vybrali pre vás, sú úplne bezpečné, nehrozia únosy, lúpeže alebo čokoľvek, čo by mohlo poškodiť fyzickú integritu turistov. 

    Pokiaľ ide o nebezpečné divoké zvieratá... Venezuela je tropická krajina s veľkou rozmanitosťou, ale na trasách, kadiaľ chodíme s turistami, je veľmi ťažké stretnúť sa s nebezpečnými divokými zvieratami, pravdepodobnosť je 1%. Zvieratá sa vzďaľujú od ciest používaných ľuďmi. My sme milovníci zvierat (ano, aj hadov, haha) a keď sa s nimi stretneme na našich potulkách, vždy vieme, čo robiť a ako sa vyhnúť nebezpečenstvu (no obvykle už vo voľnej prírode napríklad hady ani nestretávame).

Viete, naozaj by som nechcel, aby teraz niekto navštívil moju krajinu a povedal: ''Toto miesto je hrozné''. Je to ako keby ľudia prišli do vášho domu a všetkým rozprávali, že máte v dome neporiadok.

Toto sa ale tak rýchlo nezlepší pokiaľ cudzinci budú veriť nezmyslom, ktoré čítajú a neprídu sa k nám presvedčiť na vlastné oči, aká Venezuela naozaj je."

 JESUS, profesionálny tour guide a expert na Venezuelu

 

NO A TERAZ SI POZRITE FOTKY :-)

Venezuela zájezd dovolená

Jamajkanita nerobí zájazdy "zbúchané na kolene" z noci do rána.

Každú našu novú destináciu preverujeme zo všetkých uhlov, aby sme vedeli presne do čoho ideme a aké sú všetky riziká, keďže sme to my, kto preberá zodpovednosť za Vašu bezpečnosť. 

Funguje to vždy tak, že Jamajkanita oslovi Ministerstvo turizmu danej krajiny, keďže táto inštitúcia víta vhodnú podporu domáceho turistickeho ruchu a vždy rada pomôže. 

Predstavím im celý projekt. 

Dostávam z Ministerstva možnosť na pozvanie osobne navštíviť danú destináciu a jej top atrakcie, plus všetky materiály (vrátane promo fotiek a videí) plus odporúčanie na najzdatnejších profesionálnych sprievodcov (každý z nich ma vlastnú zabehnutú tour agentúru a sprevádza kvantum turistov na dennej báze už celé roky) 

Vyberiem z odporúčaných vždy najlepšieho tour guida, ktorý spĺňa široké spektrum náročných kritérií na post tour guida v teame Jamajkanita. 

Vypracujeme spolu atraktivny program, pričom volíme systém čo najviac neturistickych atrakcií a čo najviac muziky za čo najmenej peňazí. 

A až po celom tomto náročnom procese môžeme vyrukovať s ponukou novej destinácie na svetlo sveta. 

venezuela zajazd dovolenka jamajkanita

Apropo, známy Slovák Peťo Becko žije a robí zájazdy vo Venezuele už 20 rokov (ano aj v tejto dobe) a čudujsasvete stále žije on aj jeho turisti. 

Caracas, hlavné mesto Venezuely, nie je žiadna vojnová zóna. Kriminalita prebieha v slumoch ako je Sin techos a Cota 905. Caracas má nádherné štvrte a je nápadne podobný Kolumbijskemu mestu Medellín. A tie chudobné slumy sú ako Medellínsky slum Comuna 13, či Rosinha v Brazílskom Riu de Janeiro.

Vo Venezuele bežne stretnete pohodových turistov, ktorí si tu naplno užívajú dovolenku. Taliani, Španieli, Francúzi, Nemci, Rakúšania, Bulhari, Japonci, Austrálčania, Briti.. Usmiate páriky, rodinky s malými deťmi a malé skupiny turistov stretávate tak v uliciach Caracasu, ako aj na treku k vodopádu Salto Angel, či kade tade po krajine. Slováci a Česi žiadni. Neviem, zrejme priveľa čítajú.. 

Základ úspechu dovolenky vo Venezuele je mať na pevnine stále po boku local tour guida/človeka s autoritou, počúvať jeho pokyna a mať všade k dispozícii privátne auto. A samozrejme také tie bežné pravidlá pre všetky krajiny Tretieho sveta (nechodiť sám po Caracase, nevystavovať cennosti, kamery, drahe mobily na verejnosti,  nechytať divé zvieratá, nevyberať z bankomatu peniaze pred očami iných, nebyť arogantný k domorodcom a pod.) Venezuela nie je krajina hrdlorezov, kriminalita sa týka barrios = chudobných slumov na periférii veľkomiest, kde nemá turista čo hľadať. 

Čiže kľud! Guľky Vám turistom vo Venezuele nesvištia popri ušiach! Aj v SR a ČR sa môže človek dostať do maléru, ak sa zamotá do oblastí kde nemá čo hľadať. 

 
venezuela dovolenka
 
 
VENEZUELA BEZPEČNE
 
 
vyžaduje sa, aby ste rozumeli aspoň trochu Anglicky
 
 dostupné aj pre covid neočkovaných turistov
 
 
 

7 DNÍ VÝLETOV 

7 DNÍ RELAXU NA TOP PLÁŽACH 

alebo dohodou

 

 

ORIENTAČNÁ PRIEMERNÁ CENA

 

1.690 Eur /os + letenka od 637 eur

(zahŕňa ubytovanie,  lodnú a leteckú medziostrovnú dopravu, vybrané najlepšie výlety so sprievodcom, organizačný poplatok)

VÝHODNÉ ZĽAVY PRE VŠETKÝCH NAŠICH EX TURISTOV, 

ktorí v minulosti absolvovali niektorý z našich zájazdov

 

 

MINIMÁLNY POČET OSOB - 4

ak sú osoby iba 3, cena je vyššia o 70 Eur / každú os nad 15 rokov 

ak sú osoby iba 2, cena je vyššia o 150 Eur / každú os nad 15 rokov

 

 

STUPEŇ NÁROČNOSTI 

(po stránke fyzickej, psychickej, finančnej)

NENÁROČNÉ - STREDNE NÁROČNÉ - NÁROČNÉ

 

 

TERMÍNY

JANUÁR - FEBRUÁR - MAREC - APRÍL - MÁJ - JÚN - JÚL - AUGUST - DECEMBER

 

volíte si sami, aké vyhovujú Vám a my sa Vám prispôsobíme (pokiaľ Vami vybraný termín už náhodou nie je obsadený inými turistami)

MIN. POČET DNÍ : 10

 (môže byť kľudne viac, no nesmie byť menej)

 
 

STRAVOVANIE

 Je individuálne a NIE JE V CENE zájazdu 

 

jamajkanita prihláška

Klikni na obrázok, zobrazí sa prihláškový formulár

 

DOSTUPNÉ VÝLETY

Výlety po úchvatných prírodných zákutiach s ohľadom na Vašu kondičku, preferencie a výšku Vášho budgetu

NP Canaima - peši / helikoptérou k najvyššiemu vodopádu sveta Salto Angel - indiánska dedina - najvyššia svätá socha na svete - rumová fabrika - čokoládovňa - svätyňa divokých papagájov - prírodné červené a čierne jacuzzi - 3 druhy vodopádov - famózna jaskyňa - lanovkou ponad Caracas -  stolová hora Roraima - potopený kostol - ostrov večnej búrky - pláž Varadero - ostrovy Los Roques - ostrov Isla Margarita - škola - najbohatšie štvrte Caracasu - najlepšia reštaurácia - unikátna zmrzlináreň - hory, treky, jaskyne, dedinky, farmy, bohomzabudnuté pláže atď

venezuela zájazd

SPRIEVODCOVIA

Vždy vyberám len tých najlepších z najlepších, aby sme mali garanciu bezproblémových túr, samozrejme, treba brať do úvahy, že aj tí najlepší sú len ľudia a sem tam aj oni môžu urobiť nejakú chybu. Snažíme sa však všetci na maximum, aby Vaša dovolenka s nami bola čo najlepšia.

venezuela tour guide

JESUS - v anglickom jazyku

"Jesus je ten typ sprievodcu, v ktorého blízkosti sa človek cíti absolútne v bezpečí či už v najhorších štvrtiach Caracasu, zoči voči obrovskej anakonde v delte Orinoka, alebo v mohutnom toku rieky pod skalnatým previisom, kde by vám za bežných okolností ani len nenapadlo vliezť. No keď vidíte tohto udatného mocného chlapíka s akou pasiou a gurážou zdoláva prekážku za prekážkou, akosi podvedome ho nasledujete a srdce vám našepkáva, že to zvládnete aj vy. Je na pohľad jasné, že tento Venezuelčan miluje svoju krajinu a sprievodcovanie je presne to, pre čo na tomto svete je. Je to práca, ktorá sa mu mimoriadne páči, ktorá ho očividne baví a dáva do nej 100% seba samého. Je to inak veľmi nákazlivé, tá Jesusova vášeň spoznávať, objavovať, splynäť s prírodou, načúvať jej zvukom, plynúť po prúde a zostať tak stále aktívny a duševne i fyzicky zdravý. Tak sa nejako spoľahnete, že tento muž najlepšie vie, čo robí a že ste s ním všade v bezpečí. A to je vo Venezuele asi to najdôležitejšie. Španielske meno jesus je v preklade Ježiš a tento tour guide je naozaj akýmsi anjelom strážnym."

JAMAJKANITA, Apríl 2023

venezuela zájazd dovolenka

 
VŠEOBECNÉ INFORMÁCIE 
 
 

LETENKY

Let z Viedne s iba 1 krátkym prestupom v Portugalsku /Istanbule:

od 637 eur

 cez TAP PORTUGAL /  TURKISH AIRLINES

letenky si zaobstarávate svojpomocne

 

PREPRAVA MEDZI OSTROVMI

Loďou a / alebo Letecky

venezuela salto angel

UBYTOVANIE

Prekrásne vybrané hotely v top lokalitách za solídne ceny 

cca 65 - 95 eur / noc / izba pre 2 osoby

venezuela ubytovanie

venezuela ubytovanie

STRAVOVANIE

Stravovanie si môžete zabezpečiť bud v hotelovej reštaurácii alebo sa stravovať kdekoľvek a akokoľvek sa Vam páči a hodí, cca 15-30 eur /deň/os